Obejrzyj film „Proroctwo” – zamów film na DVD dla wspólnoty lub parafii

Obejrzyj koniecznie film „Proroctwo”…>>

ProroctwoFilm ten nawiązuje do słów Pana Jezusa zapisanych przez św. s. Faustynę Kowalską w jej Dzienniczku: JEZUS:: POLSKĘ SZCZEGÓLNIE UMIŁOWAŁEM, A JEŚLI POSŁUSZNA BĘDZIE WOLI MOJEJ, WYWYŻSZĘ JĄ W POTĘDZE I ŚWIĘTOŚCI. Z NIEJ WYJDZIE ISKRA, KTÓRA PRZYGOTUJE ŚWIAT NA OSTATNIE PRZYJŚCIE MOJE.

WIDZĄCA Z FATIMY – Łucja dos Santos, właśc. Lúcia Santos, znana również jako Lúcia de Jesus dos Santos OCD i siostra Łucja – portugalska zakonnica, która była świadkiem uznanych przez Kościół katolicki za prawdziwe objawień maryjnych w Fátimie w 1917 napisała: „Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (…). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa.”

o. John Baptist Bashobora – UGANDYJSKI KAPŁAN KATOLICKI, CHARYZMATYK, DOKTOR TEOLOGII DUCHOWOŚCI powiedział: Polacy mają przesłanie dla całego świata. WY POLACY BĘDZIECIE EWANGELIZOWAĆ CAŁĄ EUROPĘ, BÓG WAS WZYWA. W rozmowie z dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem, ojciec Bashobora mówił o swoim pojawieniu się na ziemi polskiej: KOCHAM POLAKÓW I MYŚLĘ, ŻE POLACY MAJĄ PRZESŁANIE DLA CAŁEGO ŚWIATA. GDY W DRODZE DO POLSKI ZATRZYMAŁEM SIĘ W RZYMIE, TO ODRADZANO MI PRZYJAZD DO POLSKI. WTEDY POMYŚLAŁEM: JANIE PAWLE II, TY JESTEŚ MOIM MENTOREM, CO MAM ROBIĆ? NASTĘPNEGO DNIA DOSTAJĘ WIADOMOŚĆ Z GDYNI, BYM PRZYJECHAŁ. WIĘC TO JAN PAWEŁ II ZDECYDOWAŁ ZA MNIE. Czyli to św. Jan Paweł II sprowadził nam ojca z Ugandy.

Więcej…>>

Matka Boża zamierza zmienić świat – świadectwo Mirjany Soldo

Czytając nową książkę, która ukazała się w Medjugorje pt. „Moje Serce zatriumfuje” Mirjany Soldo, w rozdziale 14 przeczytałam piękne świadectwo widzącej Mirjany. Fragmentem tego świadectwa chcę się z wami podzielić:

Mirjana_Soldo„Kiedy ludzie zadają mi ponure pytania o Biblijnych katastrofach, żal mi ich. Niektórzy wydają się myśleć, że wszystkie tajemnice są negatywne. Być może mają nieczyste sumienie; być może obawiają się tego, jak przeżyli swoje życie i boją się kary Bożej. Może kiedy nie mamy w sobie wystarczająco dużo dobra, spodziewamy się złych rzeczy. Ale nic nie można zmienić poprzez martwienie się tajemnicami. Zamiast tego, ludzie powinni się martwić tylko o to, jak się zmienić.

Ludzie pytają mnie, jak sobie radzę z ciężarem tajemnic, ale ja często myślę, że tajemnice ciążą innym bardziej niż mnie. Ludzie, którzy zajmują się /niepokoją się/ tajemnicami, nie widzieli Matki Bożej i nie znają całego Bożego planu – dlaczego  w ogóle Gospa tutaj przychodzi, czy też co dla nas przygotowuje. Ale jeśli twoje życie jest w Jej rękach i Bóg jest w twoim sercu, co może cię skrzywdzić?

Gdyby wszyscy mnie znali i mogli zobaczyć, jak często się śmieję i żartuję, nikt nie obawiałby się tajemnic. Ci, którzy prawdziwie poznali Bożą miłość, powinni być pełni radości. Nie ma sensu mówić o przyszłości, gdy każdy z nas może umrzeć jutro. Matka Boża nieustannie przypomina nam o tym w orędziach, jak na przykład w tym: ” Moje dzieci, wasze życie jest tylko mrugnięciem oka w porównaniu do życia wiecznego.”

Nie mogę wyjawić wiele więcej o tajemnicach, ale mogę powiedzieć to – Matka Boża zamierza zmienić świat. Ona nie przyszła, żeby ogłosić zniszczenie; Ona przyszła nas uratować, i wraz ze swoim Synem, Ona zatriumfuje nad złem. Skoro nasza Matka obiecała pokonać zło, to czego mamy się bać?”

 „Moje Serce zatriumfuje” Mirjana Soldo  (rozdział 14)

Świadectwo siostry franciszkanki z Zambii

Po raz kolejny w minionym czasie odwiedziła nasz dom w Olsztynie franciszkanka s. Weronika z Zambii. Pierwsza wizyta odbyła się w czasie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Tym razem złożyła piękne świadectwo związane z łaskami, jakich doświadczyła podczas pobytu w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania wywiadu-świadectwa z siostrą. Wywiad przeprowadziła Wiola, nagranie filmu zawdzięczamy Waldkowi. Bardzo im dziękujemy za kolejny piękny materiał.

 

A oto pierwsza część wywiadu-świadectwa z s. Weroniką:

Odwiedziła nas siostra franciszkanka z Zambii

W minionym czasie gościliśmy w naszym domu wyjątkowego gościa – s. Weronikę z Zambii. Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania wywiadu z siostrą. Wywiad przeprowadziła Wiola, nagranie filmu zawdzięczamy Waldkowi. Bardzo im dziękujemy za ten piękny materiał.

Rozważajmy Słowa Miłości – świadectwo

Podczas tegorocznych rekolekcji bardzo mocno doświadczaliśmy prawdy, iż Jezus Oblubieniec przychodzi do dusz, które kocha miłością nieskończoną, mimo ich wielkich słabości. Potrzeba tylko miłości, jednak my wciąż nie potrafimy kochać, nie potrafimy otworzyć się na miłość. Nie potrafimy uwierzyć miłości. Dlatego powinniśmy nieustannie rozważać Słowa z Pisma św., dzięki którym nasze serca coraz ufniej przyjmują tę miłość. I tak np. przypowieść o robotnikach w winnicy (Mt 20,16) niesie ogromną nadzieję dla takich dusz, jak nasze. Denar, to życie z Bogiem w wieczności. Godziny to życie. A praca w winnicy, to odpowiedź duszy na miłość Bożą, oddanie się Miłości. My jesteśmy tymi najemnikami, którzy przyszli pod koniec dnia i też dostali denara. Innym fragmentem z Ewangelii jest przypowieść o uczcie niebieskiej, o zaproszonych na ucztę (Mt 22, 1-14). W tej przypowieści odczuwaliśmy wielką miłość, w którą każdy z nas jest wprowadzany. W sercach wzruszenie z powodu zaproszenia i naszych dusz do życia w miłości z Bogiem. Byliśmy zadziwieni i zachwyceni tym, jak Bóg zabiega o każdą duszę i każdą zaprasza. Dziwiliśmy się też tej nowej dla nas interpretacji Ewangelii. Tak jasnym naraz staje się dla nas znaczenie niektórych fragmentów, czasem pojedynczych zdań. Mamy wrażenie, że głębia sama ukazuje się naszym sercom. Stale czujemy się tymi nędzarzami wziętymi z ulicy i zaproszonymi do pałacu króla. Chociaż nas przystrajają w szaty, dają diadem i pierścień, my wiemy, kim jesteśmy sami z siebie. Zachwycamy się tą miłością, tym, co Bóg czyni wobec nas i innych dusz. Ważnym fragmentem dla nas wszystkich była również perykopa ewangeliczna – Najważniejsze przykazanie (Mt 22, 34-40). Jezus dwa przykazania miłości najpierw sam wypełnił w sposób doskonały. W Nim widzimy, jak to czynić. Możemy Go naśladować. Ważnym jest rozważanie tego fragmentu, bo ono przynosi duszy wiele zrozumienia. Dziękujemy Bogu, że w naszych sercach zamieszkał Jezus, Jezus Eucharystia teraz w sposób szczególny. Dziękujemy za całe rekolekcje, podczas których w tak cudowny sposób Bóg pochylał się nad nami, który wciąż schodzi do dusz, uniża się, by poprowadzić za rękę. On- Bóg Stwórca z niezwykłą pokorą i miłością zniża się do naszego poziomu, by dać nam siebie.

Świadectwa z rekolekcji

Podczas rekolekcji dzieliliśmy się tym, co jest w naszych sercach, dzieliliśmy się doświadczeniem, tym, co szczególnie zwróciło naszą uwagę, co szczególnie nas wzruszyło, dotknęło, co szczególnie było ważne dla nas w związku z tymi rekolekcjami. Dzieląc się tym doświadczeniem z rekolekcji pragniemy, aby i inne osoby mogły jeszcze w sobie odnaleźć pewne rzeczy, lepiej zrozumieć lub też zobaczyć, że dokładnie takie samo doświadczenie dotknęło również i ich serca. Ufamy, iż w ten sposób wiara nasza będzie się budować, umacniać. Będziemy jeszcze bardziej się napełniać radością. Zobaczymy, że Bóg działa w sercach ludzkich – w naszym sercu i w innych sercach. Ci, którzy niedowierzają temu, co się wydarzyło słysząc, że inni również doświadczają podobnych rzeczy, uwierzą, zaufają, będą pełni nadziei.

Posłuchaj świadectw z rekolekcji:

Rozmowa o wieczernikach w Mrągowie (mp4)

Do kolejnej rozmowy o naszych Wieczernikach Modlitwy Wiola i Waldek zaprosili ks. Janusza, proboszcza parafii bł. Honorata w Mrągowie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i wysłuchania zarejestrowanej w nim rozmowy.

Rozmowa z ks. Adamem – film

Kontynuujemy rozmowy na temat maleńkiej drogi miłości i duchowości z nią związanej. Dzięki Wioli i Waldkowi, którzy zaprosili do rozmowy ks. Adama Wawro z Ostrowa Wlkp., możemy wysłuchać kolejnej wypowiedzi na ten ważny dla nas temat. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu, na którym została zarejestrowana wspomniana rozmowa.

Rozmowy podczas Wieczernika

Wiola i Waldek tym razem przygotowali dla nas program pozwalający nam poznać jak postrzegają nas i naszą wspólnotę osoby duchowne. Podczas naszego ostatniego spotkania w Czerwińsku nad Wisłą zaprosili do rozmowy ks. Sławomira – kustosza sanktuarium oraz obecne na Wieczerniku siostry klaryski kapucynki. Zapewniamy, że ten program warto obejrzeć w całości. Dziękujemy też naszym realizatorom programu i naszym rozmówcom za ich gotowość podzielenia się z nami tym bogactwem.

Część I – rozmowa z ks. Sławomirem


Część II – rozmowa z siostrami

Rozmowa z Beatką i Ryśkiem

W dniu wczorajszym, a więc kilka dni przed naszym spotkaniem ogólnopolskim, odwiedzili nasz dom w Olsztynie Beatka i Rysiek, którzy zgodzili się na rozmowę z nami dotyczącą Wieczerników Modlitwy i naszego wspólnego kroczenia maleńką drogą miłości. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą przeprowadziła Wiola, a zarejestrował Waldek. Wszystkim im bardzo dziękujemy za ten bogaty materiał ewangelizacyjny.

Świadectwo Janki i Zygmunta

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Wioli i Waldka, udostępniamy kolejne świadectwo osób uczestniczących w naszych Wieczernikach Modlitwy. Tym razem o podzielenie się swoim świadectwem poprosiliśmy Jankę i Zygmunta. Bardzo im też dziękujemy!

Dziękujemy za dar wspólnotowej pielgrzymki

Obrazek

Nasi realizatorzy; Wiola i Waldek przygotowali kolejny program dotyczący naszej wspólnoty. Tym razem dzięki nim możemy obejrzeć miejsca z naszej pielgrzymki do Krakowa i Częstochowy, i oczywiście wysłuchać kolejnych świadectw dotyczących naszego dzieła modlitewno-ewangelizacyjnego. Wszystkim za podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami na maleńkiej drodze miłości dziękujemy!

***

Jak wielką miłością Bóg darzy człowieka! Święci wychwalają Bożą Miłość przez wszystkie wieki. Przez wszystkie wieki w Kościele wybrzmiewa głos uwielbienia Boga, który jest Miłością i wszystko co czyni, czyni z miłości. Każde Jego działanie wyraża się w miłości. Miłość spływająca z Krzyża, dar Bożego Serca,  jest darem największym, jaki mógł otrzymać człowiek. Jest darem obejmującym wszystkie czasy i cały wszechświat. Bóg na Krzyżu pochylił się nad człowiekiem biednym, słabym, grzesznym, aby go wywyższyć, wynieść aż do samego Nieba. Niezwykły to wyraz Miłości i Bożego Miłosierdzia. A kiedy wydobył człowieka z otchłani i posadził pomiędzy Aniołami, dał swojego Ducha, by Ten żył w człowieku, przenikał go i dawał nowe życie człowiekowi.

Nasze serca rozradowały się, będąc w miejscu, z którego na cały świat wypływa Boże Miłosierdzie! Oddawaliśmy Bogu chwałę wielbiąc Go w Jego miłości i przyzywaliśmy Ducha Świętego, by Ten w jeszcze większym stopniu objawił naszym sercom wielkość Bożej Miłości, niezwykłość Bożego Miłosierdzia, byśmy dogłębnie przekonani o niezwykłym darze Bożego Serca, prawdziwie, całymi sobą wielbili Boga. Z wielkim pragnieniem, z ogromną tęsknotą oczekiwaliśmy przyjścia Pocieszyciela jako zjednoczenia z Bogiem. Nasze serca zapragnęły żyć w niezwykłej bliskości Boga, by Jego Duch przenikał duszę i ciało, dając człowiekowi wszystko nowe; sprawiając, że człowiek staje się prawdziwie Bożym człowiekiem, który widzi oczami Boga, słyszy uszami Boga, rozumie Jego Sercem, czuje, kocha, pragnie dokładnie tak, jak Bóg.

Świadectwa o Wieczernikach – Gietrzwałd

Tym razem do rozmowy o naszych Wieczernikach Modlitwy poprosiliśmy uczestników ostatniego Wieczernika w Gietrzwałdzie. Bardzo dziękujemy realizatorom programu: Wioli i Waldkowi, a także naszym rozmówcom: Kazikowi i Danusi, za to, co tu oglądamy i słyszymy.

Powiedzieli nam o Wieczernikach

Posłuchajmy wypowiedzi kilku osób uczestniczących w naszych Wieczernikach Modlitwy. Są to świadectwa nagrane na ostatnim Wieczerniku Różanostockim. Bardzo dziękujemy naszym rozmówcom za podzielenia się z nami tym, co jest ich duchowym doświadczeniem.

Grzech – scenka ewangelizacyjna

Dziękujemy Beatce i Ryśkowi za ich udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych, za ich piękne świadectwo wiary i miłości do Boga i Kościoła. Możemy tutaj ich zobaczyć w wymownej scence ewangelizacyjnej. Prosimy też Was wszystkich o modlitwę za osobę bardzo bliską i ważną dla Beatki i Ryśka, o zwycięstwo Miłości Bożej w jej sercu. Bóg zapłać!