Z periodyku „La piccolissima via d’amore di Suor M. Consolata Betrone”

Listy-bannerInformujemy czytelników naszej strony, że podjęliśmy się tłumaczenia krótkich listów, które ludzie z całego świata wysyłają do sióstr w Moncalieri, dzieląc się swoim doświadczeniem duchowym i prosząc o wstawiennictwo Sługi Bożej s. M. Konsolaty Betrone. Są to swego rodzaju krótkie świadectwa i modlitwy prośby. Umieszczamy je na naszej stronie internetowej, aby zachęcić was do dzielenia się swoimi świadectwami na maleńkiej drożynie miłości. Czytaj więcej…>>

Podajemy też adres e-mail do redakcji periodyku „La piccolissima via d’amore di Suor M. Consolata Betrone”: suorconsolata.betrone@gmail.com

Nasze adresy kontaktu…>>

Tu znaleźliśmy cieplarniane warunki dla rozwoju duchowego naszych maleńkich serc

Poprosiliśmy Jankę o relację z ostatniego Wieczernika Modlitwy w Mrągowie. Oto ta relacja:

20171230_185236[14459]Piszę w dniu św. Bazylego, który cenił w swoim życiu ascezę i medytację służące braterskiej wspólnocie. Zacznę od słów pieśni śpiewanej na Wieczernikach: „Za radość przebywania z Tobą, za bycie z Tobą sam na sam  bądź uwielbiony Panie mój, bądź uwielbiony Panie mój”. Wieczerniki w Mrągowie odbywają się co miesiąc w czwartą sobotę miesiąca od ponad dwóch lat. Byliśmy z mężem na pierwszym i na ostatnim – w grudniu 2017. To miejsce szczególnie polubiliśmy dzięki patronowi tej parafii – błogosławionemu ojcu Honoratowi Koźmińskiemu, założycielowi wielu zakonów bezhabitowych. Doświadczył on wychowania w wierze chrześcijańskiej i odstąpienia od niej na studiach. Jednak tragiczne losy (więzienie w Cytadeli) i stan bliski śmierci oraz wstawiennictwo matki modlącej się o jego nawrócenie powodują, iż wraca do zdrowia,  odzyskuje wiarę i wolność. Wstępuje do zakonu, chcąc zadość uczynić, a siebie z okresu zaparcia się wiary nazywa dosadnie ,,wieprzem”.

My również chcemy powstawać, a to miejsce (Mrągowo) pozwala nam jednoczyć się na modlitwie różańcowej, pozwala odbyć dobrą spowiedź, wzbudzić żal za grzechy, uczestniczyć we Mszy św., Adoracji Najświętszego Sakramentu, otrzymać błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (nie tylko z ołtarza zbiorowo, ale w warunkach iście cieplarnianych –  indywidualnie, tam gdzie klęczymy). Te cieplarniane warunki tyczą się również modlitwy połączonej z indywidualnym błogosławieństwem kapłańskim. Nawet kościół jest dogrzany specjalnymi lampami. Wszystko jest okraszone śpiewem często towarzyszy nam zespół „Najmniejsi”, podpora wielu wieczerników, a ostatnio: Wiola, Basia ,Waldemar i grupa bardzo młodych chłopców z mamą Ewą. Sługa Boża Konsolata Bertone właśnie takich jak oni sobie wyobrażała, kiedy zostało jej objawione, że jest posłana do dusz najmniejszych z nieustającym aktem miłości: „Jezu, Maryjo, kocham Was ratujcie dusze”. Wciąż potrzeba osób, które potwierdzą radość z życia nieustannym aktem miłości. Parafia pod wezwaniem Honorata Koźmińskiego w Mrągowie, której proboszczem jest ks. Janusz, wraz z grupą księży są przystanią, gdzie czujemy się przygarnięci do serca Maryi i Jezusa. Czytaj dalej

O. Augustyn Pelanowski – cała rozmowa z filmu Proroctwo

O. Augustyn Pelanowski ur. 1963 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim – paulin, długoletni ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, rekolekcjonista, kaznodzieja, spowiednik, autor książek, publicysta, artysta malarz. Publikuje ponadto swoje felietony, komentarze biblijne i artykuły w prasie katolickiej, m.in. w „Gościu Niedzielnym”, „Agendzie Liturgicznej Maryi Niepokalanej”, kwartalniku formacji kapłańskiej „Pastores”. Zapraszamy do obejrzenia filmu wywiadu przeprowadzonego w lutym 2017 roku w ramach zbierania materiałów do filmu „Proroctwo”…>>

O. Pelanowski

Proroctwo – pełny wywiad z ks. Adamem Skwarczyńskim

Ks. Adam Skwarczyński urodził się w 1946 roku we wsi Rakowiec w powiecie siedleckim. Przez wiele lat pełnił posługę proboszcza w parafii. W 1993 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Lubelskim. Za zgodą biskupa od wielu lat prowadzi w swojej rodzinnej miejscowości poradnię życia duchowego. Obecnie prowadzi ruch nazwany przez niego „Iskra z Polski” oraz publikuje artykuły na łamach portalu http://www.wobroniewiaryitradycji.wordpress.com

Ks. Skwarczyński

Obejrzyj film-wywiad…>>

„Moje serce zatriumfuje” Mirjana Soldo – Rozdział 21

Dzielę się z wami kolejnymi fragmentami świadectwa Mirjany Soldo (widzącej z Medjugorje) zaczerpniętymi z książki „Moje serce zatriumfuje”. Dzisiaj o modlitwie za niewierzących. Wiola.

Mirjana_Soldo„Maryja powiedziała mi, że moją misją jest„ modlić się za tych, którzy nie wierzą – którzy nie poznali jeszcze miłości Bożej.”

Kiedy zapytałam Ją, kim są ci ‘niewierzący’, powiedziała: „ Wszyscy ci, którzy nie czują, że Kościół jest ich domem a Bóg jest ich Ojcem. I dodała: ‘ Nie nazywaj ich niewierzącymi, ponieważ nawet poprzez samo mówienie tak, osądzasz ich. Powinnaś myśleć o nich jako o swoich braciach i siostrach.” (…)

Podczas jednego z pierwszych objawień z drugiego dnia miesiąca w 1987 roku, Matka Boża nauczyła mnie specjalnej modlitwy, którą wspólnie modlimy się do dzisiaj. Jest to modlitwa za tych, którzy nie znają miłości Bożej. Nie mogę jeszcze ujawnić zbyt wielu szczegółów o tej modlitwie, ponieważ jest związana z tajemnicami, ale mogę powiedzieć, że jest to modlitwa ciągła, jak różaniec. Jeśli chodzi o inne rzeczy, różni się od różańca. Ja nigdy nie modlę się na różańcu z Matką Bożą, ponieważ Ona nie chce modlić się do siebie samej. Zamiast tego, ta specjalna modlitwa jest skierowana do Jezusa i słowa są skierowane do Niego. Pewnego dnia świat będzie mógł poznać całą modlitwę, ale dopiero wtedy, gdy Matka Boża pozwoli mi ją ujawnić. (…)

Kiedy Maryja prosi nas, byśmy Jej pomogli, nie prosi tylko mnie lub pozostałych widzących. Ona prosi każdego. Ona mówi, ze same nasze słowa nie mogą zmienić tych, którzy nie wierzą. Możemy coś zdziałać tylko poprzez nasze modlitwy i przykład, i tylko jeśli mamy miłość w naszych sercach.

„Drogie dzieci,” powiedziała, „Kiedy się za nich modlicie, modlicie się za siebie i za waszą przyszłość.”

Wszystkie straszne rzeczy dziejące się obecnie w świecie pochodzą od tych, którzy nie poznali miłości Bożej. Ale Ona niekoniecznie mówi o ateistach. Niestety, wielu ludzi, którzy uważają się za religijnych, również nie poznali jeszcze miłości Bożej.

„ Niewierzący to nie tylko ten, kto nie wierzy w Boga bądź mówi, ze nie wie, czy Bóg istnieje,’ powiedział ojciec Slavko. ‘Niewierzący to także ktoś, kto mówi, że ‘wierzy’ i zna Słowo Boże, ale nie żyje zgodnie z nim i nie czyni tego, co jest dobre. Taka ‘wiara’ jest tak naprawdę wiedzą, w której nie ma miłości.” (…)

Myślę, że w pewnym sensie wszyscy jesteśmy niewierzącymi. Nikt nie może zgodnie z prawdą powiedzieć „ Jestem dobrym wierzącym i robię wszystko, czego chce Bóg.” Każdy popełnia błędy. Ale ważne jest, żebyśmy próbowali, i jeśli pragniesz być przykładem – jeśli pragniesz pokazać, że masz wiarę i miłość – to musisz się uśmiechać. Musisz się śmiać i żartować. Jeśli jesteś zawsze nerwowy, wystraszony lub poważny, wtedy osoba niewierząca powie, „On niczym się nie różni od wszystkich innych. Dlaczego miałbym chcieć się zmienić i być jak on?”

Obejrzyj film „Proroctwo” – zamów film na DVD dla wspólnoty lub parafii

Obejrzyj koniecznie film „Proroctwo”…>>

ProroctwoFilm ten nawiązuje do słów Pana Jezusa zapisanych przez św. s. Faustynę Kowalską w jej Dzienniczku: JEZUS:: POLSKĘ SZCZEGÓLNIE UMIŁOWAŁEM, A JEŚLI POSŁUSZNA BĘDZIE WOLI MOJEJ, WYWYŻSZĘ JĄ W POTĘDZE I ŚWIĘTOŚCI. Z NIEJ WYJDZIE ISKRA, KTÓRA PRZYGOTUJE ŚWIAT NA OSTATNIE PRZYJŚCIE MOJE.

WIDZĄCA Z FATIMY – Łucja dos Santos, właśc. Lúcia Santos, znana również jako Lúcia de Jesus dos Santos OCD i siostra Łucja – portugalska zakonnica, która była świadkiem uznanych przez Kościół katolicki za prawdziwe objawień maryjnych w Fátimie w 1917 napisała: „Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy (…). W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa.”

o. John Baptist Bashobora – UGANDYJSKI KAPŁAN KATOLICKI, CHARYZMATYK, DOKTOR TEOLOGII DUCHOWOŚCI powiedział: Polacy mają przesłanie dla całego świata. WY POLACY BĘDZIECIE EWANGELIZOWAĆ CAŁĄ EUROPĘ, BÓG WAS WZYWA. W rozmowie z dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem, ojciec Bashobora mówił o swoim pojawieniu się na ziemi polskiej: KOCHAM POLAKÓW I MYŚLĘ, ŻE POLACY MAJĄ PRZESŁANIE DLA CAŁEGO ŚWIATA. GDY W DRODZE DO POLSKI ZATRZYMAŁEM SIĘ W RZYMIE, TO ODRADZANO MI PRZYJAZD DO POLSKI. WTEDY POMYŚLAŁEM: JANIE PAWLE II, TY JESTEŚ MOIM MENTOREM, CO MAM ROBIĆ? NASTĘPNEGO DNIA DOSTAJĘ WIADOMOŚĆ Z GDYNI, BYM PRZYJECHAŁ. WIĘC TO JAN PAWEŁ II ZDECYDOWAŁ ZA MNIE. Czyli to św. Jan Paweł II sprowadził nam ojca z Ugandy.

Więcej…>>

Matka Boża zamierza zmienić świat – świadectwo Mirjany Soldo

Czytając nową książkę, która ukazała się w Medjugorje pt. „Moje Serce zatriumfuje” Mirjany Soldo, w rozdziale 14 przeczytałam piękne świadectwo widzącej Mirjany. Fragmentem tego świadectwa chcę się z wami podzielić:

Mirjana_Soldo„Kiedy ludzie zadają mi ponure pytania o Biblijnych katastrofach, żal mi ich. Niektórzy wydają się myśleć, że wszystkie tajemnice są negatywne. Być może mają nieczyste sumienie; być może obawiają się tego, jak przeżyli swoje życie i boją się kary Bożej. Może kiedy nie mamy w sobie wystarczająco dużo dobra, spodziewamy się złych rzeczy. Ale nic nie można zmienić poprzez martwienie się tajemnicami. Zamiast tego, ludzie powinni się martwić tylko o to, jak się zmienić.

Ludzie pytają mnie, jak sobie radzę z ciężarem tajemnic, ale ja często myślę, że tajemnice ciążą innym bardziej niż mnie. Ludzie, którzy zajmują się /niepokoją się/ tajemnicami, nie widzieli Matki Bożej i nie znają całego Bożego planu – dlaczego  w ogóle Gospa tutaj przychodzi, czy też co dla nas przygotowuje. Ale jeśli twoje życie jest w Jej rękach i Bóg jest w twoim sercu, co może cię skrzywdzić?

Gdyby wszyscy mnie znali i mogli zobaczyć, jak często się śmieję i żartuję, nikt nie obawiałby się tajemnic. Ci, którzy prawdziwie poznali Bożą miłość, powinni być pełni radości. Nie ma sensu mówić o przyszłości, gdy każdy z nas może umrzeć jutro. Matka Boża nieustannie przypomina nam o tym w orędziach, jak na przykład w tym: ” Moje dzieci, wasze życie jest tylko mrugnięciem oka w porównaniu do życia wiecznego.”

Nie mogę wyjawić wiele więcej o tajemnicach, ale mogę powiedzieć to – Matka Boża zamierza zmienić świat. Ona nie przyszła, żeby ogłosić zniszczenie; Ona przyszła nas uratować, i wraz ze swoim Synem, Ona zatriumfuje nad złem. Skoro nasza Matka obiecała pokonać zło, to czego mamy się bać?”

 „Moje Serce zatriumfuje” Mirjana Soldo  (rozdział 14)

Świadectwo siostry franciszkanki z Zambii

Po raz kolejny w minionym czasie odwiedziła nasz dom w Olsztynie franciszkanka s. Weronika z Zambii. Pierwsza wizyta odbyła się w czasie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Tym razem złożyła piękne świadectwo związane z łaskami, jakich doświadczyła podczas pobytu w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania wywiadu-świadectwa z siostrą. Wywiad przeprowadziła Wiola, nagranie filmu zawdzięczamy Waldkowi. Bardzo im dziękujemy za kolejny piękny materiał.

 

A oto pierwsza część wywiadu-świadectwa z s. Weroniką:

Odwiedziła nas siostra franciszkanka z Zambii

W minionym czasie gościliśmy w naszym domu wyjątkowego gościa – s. Weronikę z Zambii. Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania wywiadu z siostrą. Wywiad przeprowadziła Wiola, nagranie filmu zawdzięczamy Waldkowi. Bardzo im dziękujemy za ten piękny materiał.

Rozważajmy Słowa Miłości – świadectwo

Podczas tegorocznych rekolekcji bardzo mocno doświadczaliśmy prawdy, iż Jezus Oblubieniec przychodzi do dusz, które kocha miłością nieskończoną, mimo ich wielkich słabości. Potrzeba tylko miłości, jednak my wciąż nie potrafimy kochać, nie potrafimy otworzyć się na miłość. Nie potrafimy uwierzyć miłości. Dlatego powinniśmy nieustannie rozważać Słowa z Pisma św., dzięki którym nasze serca coraz ufniej przyjmują tę miłość. I tak np. przypowieść o robotnikach w winnicy (Mt 20,16) niesie ogromną nadzieję dla takich dusz, jak nasze. Denar, to życie z Bogiem w wieczności. Godziny to życie. A praca w winnicy, to odpowiedź duszy na miłość Bożą, oddanie się Miłości. My jesteśmy tymi najemnikami, którzy przyszli pod koniec dnia i też dostali denara. Innym fragmentem z Ewangelii jest przypowieść o uczcie niebieskiej, o zaproszonych na ucztę (Mt 22, 1-14). W tej przypowieści odczuwaliśmy wielką miłość, w którą każdy z nas jest wprowadzany. W sercach wzruszenie z powodu zaproszenia i naszych dusz do życia w miłości z Bogiem. Byliśmy zadziwieni i zachwyceni tym, jak Bóg zabiega o każdą duszę i każdą zaprasza. Dziwiliśmy się też tej nowej dla nas interpretacji Ewangelii. Tak jasnym naraz staje się dla nas znaczenie niektórych fragmentów, czasem pojedynczych zdań. Mamy wrażenie, że głębia sama ukazuje się naszym sercom. Stale czujemy się tymi nędzarzami wziętymi z ulicy i zaproszonymi do pałacu króla. Chociaż nas przystrajają w szaty, dają diadem i pierścień, my wiemy, kim jesteśmy sami z siebie. Zachwycamy się tą miłością, tym, co Bóg czyni wobec nas i innych dusz. Ważnym fragmentem dla nas wszystkich była również perykopa ewangeliczna – Najważniejsze przykazanie (Mt 22, 34-40). Jezus dwa przykazania miłości najpierw sam wypełnił w sposób doskonały. W Nim widzimy, jak to czynić. Możemy Go naśladować. Ważnym jest rozważanie tego fragmentu, bo ono przynosi duszy wiele zrozumienia. Dziękujemy Bogu, że w naszych sercach zamieszkał Jezus, Jezus Eucharystia teraz w sposób szczególny. Dziękujemy za całe rekolekcje, podczas których w tak cudowny sposób Bóg pochylał się nad nami, który wciąż schodzi do dusz, uniża się, by poprowadzić za rękę. On- Bóg Stwórca z niezwykłą pokorą i miłością zniża się do naszego poziomu, by dać nam siebie.

Świadectwa z rekolekcji

Podczas rekolekcji dzieliliśmy się tym, co jest w naszych sercach, dzieliliśmy się doświadczeniem, tym, co szczególnie zwróciło naszą uwagę, co szczególnie nas wzruszyło, dotknęło, co szczególnie było ważne dla nas w związku z tymi rekolekcjami. Dzieląc się tym doświadczeniem z rekolekcji pragniemy, aby i inne osoby mogły jeszcze w sobie odnaleźć pewne rzeczy, lepiej zrozumieć lub też zobaczyć, że dokładnie takie samo doświadczenie dotknęło również i ich serca. Ufamy, iż w ten sposób wiara nasza będzie się budować, umacniać. Będziemy jeszcze bardziej się napełniać radością. Zobaczymy, że Bóg działa w sercach ludzkich – w naszym sercu i w innych sercach. Ci, którzy niedowierzają temu, co się wydarzyło słysząc, że inni również doświadczają podobnych rzeczy, uwierzą, zaufają, będą pełni nadziei.

Posłuchaj świadectw z rekolekcji:

Rozmowa o wieczernikach w Mrągowie (mp4)

Do kolejnej rozmowy o naszych Wieczernikach Modlitwy Wiola i Waldek zaprosili ks. Janusza, proboszcza parafii bł. Honorata w Mrągowie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i wysłuchania zarejestrowanej w nim rozmowy.

Rozmowa z ks. Adamem – film

Kontynuujemy rozmowy na temat maleńkiej drogi miłości i duchowości z nią związanej. Dzięki Wioli i Waldkowi, którzy zaprosili do rozmowy ks. Adama Wawro z Ostrowa Wlkp., możemy wysłuchać kolejnej wypowiedzi na ten ważny dla nas temat. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu, na którym została zarejestrowana wspomniana rozmowa.

Rozmowy podczas Wieczernika

Wiola i Waldek tym razem przygotowali dla nas program pozwalający nam poznać jak postrzegają nas i naszą wspólnotę osoby duchowne. Podczas naszego ostatniego spotkania w Czerwińsku nad Wisłą zaprosili do rozmowy ks. Sławomira – kustosza sanktuarium oraz obecne na Wieczerniku siostry klaryski kapucynki. Zapewniamy, że ten program warto obejrzeć w całości. Dziękujemy też naszym realizatorom programu i naszym rozmówcom za ich gotowość podzielenia się z nami tym bogactwem.

Część I – rozmowa z ks. Sławomirem


Część II – rozmowa z siostrami

Rozmowa z Beatką i Ryśkiem

W dniu wczorajszym, a więc kilka dni przed naszym spotkaniem ogólnopolskim, odwiedzili nasz dom w Olsztynie Beatka i Rysiek, którzy zgodzili się na rozmowę z nami dotyczącą Wieczerników Modlitwy i naszego wspólnego kroczenia maleńką drogą miłości. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą przeprowadziła Wiola, a zarejestrował Waldek. Wszystkim im bardzo dziękujemy za ten bogaty materiał ewangelizacyjny.