Fragmenty nagrań z Gietrzwałdu – 21 czerwca

1. Kazanie:

 

2. Fragmenty Adoracji Najświętszego Sakramentu

Zaproszenie na pielgrzymkę

Fotoreportaż z Ogólnopolskiego Wieczernika

Egzorcysta – ks. Adam Wawro, modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie

Ks. Adam Wawro, egzorcysta, modli się o uwolnienie i uzdrowienie dla naszych rodzin. Jego modlitwa oparta jest na długoletnim doświadczeniu istniejących zagrożeń duchowych, które uobecniają się w wielu rodzinach.

Modlitwa poprzedzona została konferencją ks. Adama. Można jej posłuchać lub pobrać:

Konferencja: „Historia zagrożeń duchowych w rodzinie”

Wieczernik w Czerwińsku – Różaniec

Modlitwa Różańcowa została odmówiona na początku spotkania, które odbyło się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku. Całość Wieczernika była transmitowana przez radio dusz najmniejszych „Radio Konsolata”.

Więcej nagrań można wysłuchać w „Radiu Konsolata” – zapraszamy!

radioKonsolata

Szczytno – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Posłuchajmy obszernych fragmentów dzisiejszej Adoracji Najświętszego Sakramentu, podjętej przez naszą Wspólnotę w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim za dzisiejszą wspólną modlitwę.

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W czerwcu 2012 roku Ojciec Święty Benedykt XVI po zakończonym Roku Kapłańskim, a także po wielkim doświadczeniu Kościoła jakim stały się doroczne Dni Modlitw o Uświęcenie Kapłanów rozszerzył możliwość świętowania tego obrzędu dla całego Kościoła. Święto to stało się dla Kościoła w Polsce niejako duchowym testamentem. Episkopat Polski podjął decyzję o wprowadzeniu nowego święta Pańskiego na zebraniu plenarnym w listopadzie 2012 r. Teksty liturgiczne na nowe święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, opracowane w latach 60, niosą ze sobą bardzo ciekawe przesłanie. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana ma stać się inspiracją do wzmożonej modlitwy całego Kościoła za jego pasterzy. Ponadto ma przywoływać wzór Chrystusa – Kapłana tym, którzy uczestniczą w Jego kapłaństwie służebnym. A wszystkim wiernym przypomnieć o uczestnictwie w kapłaństwie powszechnym. Czytaj więcej…>>

W tym dniu nasza Wspólnota spotka się na modlitwie w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie na kolejnym Wieczerniku Modlitwy na który zapraszamy. Początek o godz. 17:00.

Papież Franciszek na dzisiejszej audiencji ogólnej

Dar bojaźni Bożej uświadamia nam, kim jesteśmy wobec ogromu Boga i Jego miłości. Tym samym skłania nas do ufnego złożenia swego życia w Jego ręce – mówił Papież na audiencji ogólnej. „Dobrze wiemy, że Bóg jest Ojcem i kocha nas, chce naszego zbawienia, zawsze nam przebacza. Dlatego nie ma powodu, by się Go lękać – powiedział Franciszek.
Kiedy Duch Święty przebywa w naszym sercu, napełnia nas pocieszeniem i pokojem. Sprawia, że czujemy, jacy jesteśmy naprawdę, czyli jacy jesteśmy mali. I przyjmujemy postawę, tak bardzo zalecaną przez Jezusa w Ewangelii, która jest właściwa dla tego, kto wszystkie swe troski i nadzieje składa w Bogu i czuje się ogarnięty i wspierany Jego ciepłem i opieką, właśnie tak jak dziecko w obecności swego taty. To właśnie uczucie Duch Święty wzbudza w naszych sercach, pozwala nam się poczuć jak dzieci w objęciach taty. W tym kontekście rozumiemy już dobrze, że bojaźń Boża przybiera w nas postać uległości, wdzięczności, uwielbienia, napełniając nasze serca nadzieją. Tak często bowiem nie udaje się nam pojąć Bożego zamysłu i zdajemy sobie sprawę, że sami nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie szczęścia i życia wiecznego. Ale to właśnie w doświadczeniu naszej ograniczoności i naszego ubóstwa Duch Święty nas wspiera i pozwala nam zrozumieć, że ważne jest tylko to, byśmy pozwolili się prowadzić Jezusowi w otwarte ramiona Jego Ojca” – powiedział Franciszek. Więcej…>>

Fragmenty czuwania modlitewnego

Czuwanie modlitewne zostało zarejestrowane podczas Ogólnopolskiego Wieczernika Modlitwy w sanktuarium maryjnym w Różanymstoku.

Prezentacja filmowa z Wieczernika