Fragmenty nagrań z Gietrzwałdu – 21 czerwca

1. Kazanie:

 

2. Fragmenty Adoracji Najświętszego Sakramentu

Zaproszenie na pielgrzymkę

Fotoreportaż z Ogólnopolskiego Wieczernika

Egzorcysta – ks. Adam Wawro, modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie

Ks. Adam Wawro, egzorcysta, modli się o uwolnienie i uzdrowienie dla naszych rodzin. Jego modlitwa oparta jest na długoletnim doświadczeniu istniejących zagrożeń duchowych, które uobecniają się w wielu rodzinach.

Modlitwa poprzedzona została konferencją ks. Adama. Można jej posłuchać lub pobrać:

Konferencja: „Historia zagrożeń duchowych w rodzinie”

Wieczernik w Czerwińsku – Różaniec

Modlitwa Różańcowa została odmówiona na początku spotkania, które odbyło się w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku. Całość Wieczernika była transmitowana przez radio dusz najmniejszych „Radio Konsolata”.

Więcej nagrań można wysłuchać w „Radiu Konsolata” – zapraszamy!

radioKonsolata

Szczytno – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Posłuchajmy obszernych fragmentów dzisiejszej Adoracji Najświętszego Sakramentu, podjętej przez naszą Wspólnotę w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim za dzisiejszą wspólną modlitwę.

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W czerwcu 2012 roku Ojciec Święty Benedykt XVI po zakończonym Roku Kapłańskim, a także po wielkim doświadczeniu Kościoła jakim stały się doroczne Dni Modlitw o Uświęcenie Kapłanów rozszerzył możliwość świętowania tego obrzędu dla całego Kościoła. Święto to stało się dla Kościoła w Polsce niejako duchowym testamentem. Episkopat Polski podjął decyzję o wprowadzeniu nowego święta Pańskiego na zebraniu plenarnym w listopadzie 2012 r. Teksty liturgiczne na nowe święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, opracowane w latach 60, niosą ze sobą bardzo ciekawe przesłanie. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana ma stać się inspiracją do wzmożonej modlitwy całego Kościoła za jego pasterzy. Ponadto ma przywoływać wzór Chrystusa – Kapłana tym, którzy uczestniczą w Jego kapłaństwie służebnym. A wszystkim wiernym przypomnieć o uczestnictwie w kapłaństwie powszechnym. Czytaj więcej…>>

W tym dniu nasza Wspólnota spotka się na modlitwie w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie na kolejnym Wieczerniku Modlitwy na który zapraszamy. Początek o godz. 17:00.

Papież Franciszek na dzisiejszej audiencji ogólnej

Dar bojaźni Bożej uświadamia nam, kim jesteśmy wobec ogromu Boga i Jego miłości. Tym samym skłania nas do ufnego złożenia swego życia w Jego ręce – mówił Papież na audiencji ogólnej. „Dobrze wiemy, że Bóg jest Ojcem i kocha nas, chce naszego zbawienia, zawsze nam przebacza. Dlatego nie ma powodu, by się Go lękać – powiedział Franciszek.
Kiedy Duch Święty przebywa w naszym sercu, napełnia nas pocieszeniem i pokojem. Sprawia, że czujemy, jacy jesteśmy naprawdę, czyli jacy jesteśmy mali. I przyjmujemy postawę, tak bardzo zalecaną przez Jezusa w Ewangelii, która jest właściwa dla tego, kto wszystkie swe troski i nadzieje składa w Bogu i czuje się ogarnięty i wspierany Jego ciepłem i opieką, właśnie tak jak dziecko w obecności swego taty. To właśnie uczucie Duch Święty wzbudza w naszych sercach, pozwala nam się poczuć jak dzieci w objęciach taty. W tym kontekście rozumiemy już dobrze, że bojaźń Boża przybiera w nas postać uległości, wdzięczności, uwielbienia, napełniając nasze serca nadzieją. Tak często bowiem nie udaje się nam pojąć Bożego zamysłu i zdajemy sobie sprawę, że sami nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie szczęścia i życia wiecznego. Ale to właśnie w doświadczeniu naszej ograniczoności i naszego ubóstwa Duch Święty nas wspiera i pozwala nam zrozumieć, że ważne jest tylko to, byśmy pozwolili się prowadzić Jezusowi w otwarte ramiona Jego Ojca” – powiedział Franciszek. Więcej…>>

Fragmenty czuwania modlitewnego

Czuwanie modlitewne zostało zarejestrowane podczas Ogólnopolskiego Wieczernika Modlitwy w sanktuarium maryjnym w Różanymstoku.

Prezentacja filmowa z Wieczernika

Ks. Adam Wawro – Historia zagrożeń w rodzinie

Ks. kan. Adam Wawro – egzorcysta, podczas Ogólnopolskiego Wieczernika w Różanymstoku wygłosił konferencję o zagrożeniach duchowych w rodzinie, a także modlił się o uwolnienie i uzdrowienie naszych rodzin. Jeszcze raz posłuchajmy tych ważnych słów.

Kazanie Ks. Abpa Stanisława Szymeckiego

Kazanie zostało wygłoszone w dniu dzisiejszym podczas naszego Ogólnopolskiego Wieczernika w Różanymstoku.

Ks. Tadeusz Pawluk – zjednoczeni w Sercu Bożym

Kazanie wygłoszone podczas naszego czuwania w noc poprzedzającą Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy.

Zapraszamy na wspólne Święto Dusz Najmniejszych

To już w dniu dzisiejszym, o 20:00 rozpoczniemy Święto Wspólnoty Dusz Najmniejszych – Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy, na który zapraszamy Was wszystkich. Przypominamy, że spotkanie rozpoczniemy Mszą św. w Bazylice NMP Różanostockiej, podczas której powierzać będziemy wszystkie nasze intencje. Po Apelu Jasnogórskim podejmiemy wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu. W dniu jutrzejszym, 7 czerwca (Wigilia Zesłania Ducha Świętego), o godz. 10:00 ponownie wypełnimy różanostocką świątynię by podjąć w gronie Wspólnoty modlitwę. W programie spotkania: 10:30 – Różaniec; 11:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu; 12:00 – Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Białostockiej ks. dra Stanisława Szymeckiego; 14:30 – wspólne uwielbienie Boga (Koncert Chwały Zespołu Diakonii Muzycznej Wspólnoty „Kairos” z Białegostoku); 15:30 Modlitwa ku czci Bożego Miłosierdzia, konferencja: „Historia zagrożeń duchowych w rodzinie” – ks. kan. Adam Wawro, egzorcysta Diecezji Kaliskiej (ks. Adam poprowadzi także modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie duchowe i fizyczne). Na zakończenie spotkania obecni kapłani udzielą wszystkim okolicznościowego błogosławieństwa.
ZAPRASZAMY!

Święto Nawiedzenia NMP – kolejny dzień naszej Nowenny

Ważne jest Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, ważne jest napełnienie Duchem Świętym, by nasze serca MOGŁY BYĆ PRZYGOTOWANE DO WIECZERNIKA OGÓLNOPOLSKIEGO. Jak ważną była misja św. Jana Chrzciciela, nie trzeba nas zapewniać. Ale i to wydarzenie, które czeka całą Wspólnotę jako nasza misja – JEST TEŻ SZCZEGÓLNIE WAŻNE. Dlatego: Z radością myślmy o tym, co czeka nas podczas Wieczernika Ogólnopolskiego.
Jak wielkie to rzeczy, skoro Bóg w ten sposób przygotowuje nas! Jak wielkie to muszą być sprawy, skoro porównuje chociażby do wspomnianego wydarzenia – porównuje do osoby Wielkiego Proroka, do jego misji!.

więcej…>>