Zapraszamy do Medjugorje

Zbliża się termin naszej kolejnej wspólnotowej pielgrzymki do Medjugorje. Odbędzie się ona w terminie od 12 do 20 września br. Nasz wyjazd wiąże się ze świętem Podwyższenia Krzyża św., które właśnie tam obchodzone jest bardzo uroczyście.

Dokładny program pielgrzymki…>>

tereska02 wlacz konsolatka

Spotkajmy się w Sątocznie

W najbliższy piątek, tj. 29 sierpnia br. zapraszamy Was wszystkich na kolejny Wieczernik Modlitwy do parafii Chrystusa Króla w Sątocznie – Archidiecezja Warmińska. W programie nabożeństwa: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 17:00, a modlić będziemy się we wszystkich polecanych nam intencjach, dołączając także te, które każdy z nas nosi w swoim sercu. Posługę muzyczną podejmie Reginka Bociek.

 tereska02 wlacz konsolatka

Władze SK dziękują…

Jeszcze w atmosferze dziękczynienia za  dar otwarcia i pobłogosławienia  naszego domu – siedziby Stowarzyszenia „Konsolata” w imieniu wspólnoty Zarządu pragnę podziękować wszystkim członkom i sympatykom stowarzyszenia i wszystkim „Maleńkim” za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu tej uroczystości. Dziękujemy za wsparcie, każdy uśmiech i zrozumienie, za przygotowanie pysznych potraw, za obsługę techniczną i porządkową, za wspólne, radosne przeżywanie tej  tak ważnej dla nas wszystkich  uroczystości, która otworzyła kolejny etap rozwoju naszego dzieła. Czytaj dalej

Otwarcie nowej siedziby SK

Znak rozpoznawczy

Znak rozpoznawczy
Pod takim tytułem ukazał się artykuł w Tygodniku „Gość Niedzielny’ (w Internecie). Redaktor tego Tygodnika, pan Krzysztof Kozłowski, był pośród nas na uroczystości poświecenia naszej nowej siedziby i napisał o tym wydarzeniu. W Tygodniku została też opublikowana galeria zdjęć z poświęcenia domu.

art_2Jesteśmy świadkami, że coś się dzieje, że Kościół żyje.
Stowarzyszenie Katolickie Konsolata zostało utworzone pięć lat temu, aby wspierać działalność wspólnoty Dusz Najmniejszych – Maleńka Droga Miłości. Dzięki darczyńcom stowarzyszenie wyremontowało pozyskany budynek. Uroczystości poświęcenia nowej siedziby stowarzyszenia przewodniczył abp Wojciech Ziemba.
Przy tego rodzaju inicjatywach zaczyna się coś, a nie wiadomo, jak się skończy. Pięć lat trudno nazwać okresem pełnym, ale nowicjat trwa w klasztorach krócej. Rok, czasem trzy lata, więc pięć lat, to już jest czas próby. Miejmy nadzieję, że to dzieło będzie szło w dobrym kierunku. Będzie takim znakiem rozpoznawczym dynamizmu Kościoła. Są zakony, klasztory, niektóre o bardzo wielkiej tradycji, ale pojawiają się nowe problemy w świecie, które wymagają nowego zaangażowania ludzi Kościoła w różnej formie. Między innymi w formie stowarzyszeń, organizacji, w formie zgromadzeń zakonnych. I tu jesteśmy świadkami, że coś się dzieje, że Kościół żyje. Trzeba dużo modlitwy, szczerego zaangażowania, żeby z tego wyrosło Boże Dzieło. A dziś rzeczywiście trzeba złożyć Panu Bogu podziękowanie za tych dobrych ludzi, którzy ten fundament stworzyli – mówił abp Ziemba.
Więcej…>>

Gietrzwałd – dziękczynienie za 5 lat SK

W minioną sobotę uczestniczyliśmy w Wieczerniku Modlitwy w Gietrzwałdzie, który był czasem dziękczynienia i uwielbienia Boga za otrzymany dat stowarzyszenia (w piątą rocznicę powstania) i za jego nową siedzibę. Posłuchajmy fragmentów nagrań z tego spotkania:

1. Przywitanie:

2. Kazanie ks. Sławomira Goworka:

3. Słowo księdza Dziekana:

4. Modlitwa uwielbienia:

Fotoreportaż – siedziba SK

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości otwarcia i poświęcenia nowej siedziby stowarzyszenia KONSOLATA

Więcej…>>

Dziękujemy za rekolekcje

Dziękujemy za wspólne rekolekcje wprowadzające na maleńką drogę miłości, które w dniu dzisiejszym, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zakończyliśmy w Gietrzwałdzie.
Ogółem odbyły się cztery tury rekolekcji:rekolekcje_rozanystok.2013
I tura: 13-18 lipca w Brennej – dla osób odpowiedzialnych za Wspólnotę,
II tura: 28 lipca-1 sierpnia w Gietrzwałdzie – dla wszystkich członków Wspólnoty,
III tura: 4-9 sierpnia w Różanymstoku – dla wszystkich członków Wspólnoty,
IV tura: 11-15 sierpnia w Gietrzwałdzie – dla wszystkich członków Wspólnoty.
W sumie wzięło w nich udział ok. 220 osób, to już liczne wojsko Pana!!!
Wszystkim Wam dziękujemy za potęgę modlitwy, która w tym czasie nieustannie wznosiła się ku Niebu.
OWOCEM tych świętych dni jest uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby SK. Wiąże się to z udzieleniem aprobaty działalności, która umożliwi nam wkroczenie w nowy etap Dzieła Najmniejszych i jego rozwój.

Nowa siedziba stowarzyszenia KONSOLATA – uroczyste otwarcie już w sobotę 16 sierpnia

Informujemy Was wszystkich, że w najbliższą sobotę, tj. 16 sierpnia br. nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby naszego stowarzyszenia. Pozyskany w Olsztynie budynek na ten cel przez kilka ostatnich lat przechodził gruntowny remont i dzięki ofiarności i zaangażowaniu wielu z nas będzie nam służył jako miejsce koordynujące naszą szeroką działalność modlitewno-ewangelizacyjną.
Program:
11:30 – Nadzwyczajne zebranie członków Katolickiego Stowarzyszenia „Konsolata” i Wspólnoty Dusz Najmniejszych (siedziba stowarzyszenia w Olsztynie, ul. Hozjusza 2c),
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
15:30 – Koncert pieśni religijnych – artyści scen warszawskich:
Ryszard Morka – bas,
Andrzej Płonczyński – akompaniament,

16:30 – Nabożeństwo Liturgii Słowa z obrzędem poświęcenia siedziby stowarzyszenia (pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa),
18:00 – Wieczernik Modlitwy w Gietrzwałdzie,
– Msza św. dziękczynna za 5 lat działalności stowarzyszenia „Konsolata” i za dar nowej siedziby stowarzyszenia,
– Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia,
– Apel Jasnogórski.

Wieczernik w Różanymstoku – 9 sierpnia (fragmenty)

Kolejne rekolekcje w naszej Wspólnocie zakończyliśmy w sobotę, 9 sierpnia br. wspólnym dziękczynieniem i uwielbieniem uczestnicząc w kolejnym Wieczerniku Modlitwy, Za ten duchowy dar spotkania dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji i pielgrzymom modlącym się u stóp NMP Wspomożycielki Różanostockiej.

1. Kazanie wygłoszone podczas Wieczernika:

2. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia (fragmenty):