Sątoczno – Różaniec

Włączmy się duchowo w rozważanie pierwszej tajemnicy bolesnej różańca świętego. Módlmy się wspólnie o triumf Bożej Miłości i o potrzebne nam łaski. Modlitwę tę podjęliśmy podczas Wieczernika Modlitwy w Sątocznie, w dniu wczorajszym. Informujemy też wszystkich zainteresowanych naszymi spotkaniami w parafii Chrystusa Króla w Sątocznie, iż w październiku spotkamy się tu w ostatni czwartek miesiąca, tj. 30 października, początek o godz. 16:30.

Sątoczno – kazanie

Posłuchajmy kazania ks. Tadeusza, które zostało wygłoszone w dniu wczorajszym podczas naszego kolejnego Wieczernika Modlitwy.

Ważna modlitwa

Zapraszamy was do wspólnej modlitwy dla uproszenia rychłej beatyfikacji naszej Patronki Sł. B. s. Marii Konsolaty Betrone oraz dla wyproszenia wielu łask przez jej wstawiennictwo. Prosimy także o informację o uzyskanych łaskach przez wstawiennictwo tej Sługi Bożej. Więcej o s. Konsolacie …>>

Szczytno – kazanie

Zapraszamy was do wysłuchania kazania, które ks. Tadeusz wygłosił podczas Wieczernika Modlitwy w Szczytnie, w dniu 11 września. Warto posłuchać, bowiem mowa w nim jest o naszej wspólnej trosce o dobro Wspólnoty.

W najbliższy piątek uczestniczyć będziemy już w kolejnym spotkaniu w Sątocznie. I na to spotkanie wszystkich was zapraszamy. Początek Wieczernika w parafii Chrystusa Króla o godz. 17:00.

Traktat mp3

Posłuchajmy kolejnych fragmentów Traktatu o maleńkiej drodze miłości o. Lorenzo Sales. Wydanie książkowe niniejszego Traktatu można zamówić na stronie Wydawnictwa Księży Sercanów…>>

tereska02 wlacz konsolatka

Komentarz do Ewangelii z XXIII Niedzieli Zwykłej

Dzielimy się z Wami komentarzem nawiązującym do czytanego dzisiejszej niedzieli fragmentu Ewangelii według św. Mateusza. Jest w nim ukazana wartość życia nieustającym aktem miłości, co przenosi się na możliwość wypraszania wielu łask. Zapraszamy do wysłuchania tych pouczeń.

Zapraszamy do Czerwińska

Matka_dusz_najmniejszych Mamy już swój ośrodek formacyjny, jest miejsce koordynacji naszej szerokiej działalności, zawiązuje się grono osób, które pragną tworzyć wspólnotę życia, a więc jesteśmy przygotowani, by pod opieką Matki Najświętszej – Matki dusz najmniejszych rozpocząć nowy etap naszej wspólnej drogi wieczernikowej. Rozpoczynamy już w najbliższą sobotę Wieczernikiem w Czerwińsku nad Wisłą. Poprzedzi go dzień skupienia i nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. O 10:30 odmówimy Różaniec, który rozpocznie nasze sobotnie modlitewne czuwanie. Zapraszamy Was wszystkich do uczestnictwa w tym spotkaniu.
Spotkanie będzie transmitowane przez Radio Dusz Najmniejszych, Radio Konsolata…>> 

tereska02 wlacz konsolatka

Traktat o mdm – mp3, rozdział I

Posłuchajmy w pliku mp3 pierwszego rozdziału Traktatu o Najmniejszej Drodze Miłości: „Miłość a akty miłości”.

Jezu, Maryjo, kocham Was…

Rozdział II: FORMUŁA NIEUSTANNEGO AKTU MIŁOŚCI

Z pouczeń Pana Jezusa do siostry Konsolaty…>>

11. Jaka jest formuła nieustannego aktu miłości?

traktat

Formuła nieustannego aktu miłości, podyktowanego przez Pana Jezusa siostrze Konsolacie Betrone jest następująca:” Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!”.

12. Dlaczego formuła?

Ponieważ właściwością naszej natury jest wyrażanie uczuć duszy przy pomocy formuł. Potwierdza to cała Liturgia Kościoła św., jak również liczne modlitwy i akty strzeliste zatwierdzone przez Kościół. Zresztą, czyż samo Pismo Święte nie mówi nam, że nawet Błogosławieni w Niebie (Ap 4, 6) i  Duchy niebiańskie (Iz 6, 3) wyrażają swoją miłość,  powtarzając nieustannie: Święty, Święty, Święty jest Pan, Bóg Zastępów ? Czytaj dalej

Traktat o Maleńkiej Drodze Miłości

Aby przybliżyć duchowość naszej wspólnoty będziemy od dnia dzisiejszego na naszej stronie umieszczać fragmenty „Traktatu o Maleńkiej Drodze Miłości”, którego autorem jest o. Lorenzo Sales (1889-1972) – kierownik duchowy sł. B. s. Konsolaty Betrone. Opracowanie dotyczy Orędzia o nieustannym akcie miłości, które Chrystus objawił ludzkości za pośrednictwem sługi Bożej s. Konsolaty Betrone, klaryski kapucynki z Turynu. Orędzie jest zaproszeniem do wkroczenia na drogę dziecięctwa duchowego.

ROZDZIAŁ I: MIŁOŚĆ A AKTY MIŁOŚCI

Przeczytaj słowa Pana Jezusa do s. Konsolaty…>>

  • Co stanowi o prymacie aktu miłości? 

1. Akt miłości ma udział w najwyższej doskonałości teologalnej cnoty miłości, będącej królową wszystkich cnót, które ona podtrzymuje, ożywia i udoskonala. Chociaż wiara i nadzieja są siostrami miłości, to jednak ich racja bytu kończy się u progu życia wiecznego, gdzie wiarę zastępuje bezpośrednie widzenie, a nadzieję – posiadanie. Jedynie miłość wkracza do Nieba i osiąga w nim swoją pełnię.
2. Akt miłości, jako taki, jest również najbardziej uświęcający, ponieważ jednoczy nas bardziej bezpośrednio i ściślej z Bogiem będącym nieskończoną Świętością.
3. Z tego samego powodu akt miłości jest również owocnym w apostolskim dziele zbawiania dusz.
Czytaj dalej