Wieczernik w Sątocznie przeżywaliśmy w radosnej atmosferze świąt

agapa_SątocznoCzwartek po Zesłaniu Ducha Świętego, to szczególny dzień w liturgii Kościoła Katolickiego. Obchodzony w randze święta, każe czcić Jezusa Chrystusa, jako Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nawiązuje do wydarzeń Triduum Paschalnego,  kiedy to Jezus Chrystus ustanowił Sakrament Kapłaństwa i złożył ofiarę na krzyżu. Dla duchownych dzień ten ma być zachętą do wpatrywania się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, by kapłanów duchowo wspierali.

Ale czwartek 24.05., to również Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Tej, która zawsze oręduje za nami u Swego Syna. I właśnie w takiej świątecznej atmosferze Wspólnota Dusz Najmniejszych przeżywała Wieczernik Modlitwy w Sątocznie. A jako że Matka Boża Wspomożycielka Wiernych, jest patronką braci Salezjańskiej, liturgia poświęcona była właśnie Jej.

Przewodniczący modlitwie, ks. Adam Malak, w homilii szczególny akcent położył na ufność Matce. Za wzór postawił takie wybitne postacie jak: Jan Paweł II, który przez całe życie wyznawał dewizę TOTUS TUUS – Cały Twój, Święty Jan Bosko, który powierzając się Maryi, dokonywał wielkich dzieł, jak również prymas Augustyn Hlond czy Stefan Wyszyński i wielu innych.

Należy zastanowić się, czy Maryja zajmuje w naszym życiu należne miejsce. Czy umiemy uwielbić Boga za Dar Matki, „która wszystko rozumie i sercem ogarnia każdego z nas”. Nazywając Maryję Wspomożycielką, uznajemy Jej Matczyną troskę o nas a Ona –  znając nasze „bóle i cierpienia” – niesie nam Swoją pomoc.

Trwając na Adoracji Najświętszego Sakramentu składaliśmy hołd Panu Bogu za Dar Maryi Matki, uznając w Niej naszą Wspomożycielkę i Pomoc z Nieba.

Jako, że Wspólnota Wieczernikowa była gościem świętujących parafian, na koniec modlitewnego spotkania zaproszona została na „coś dla ciała”, czyli pogawędki przy grillu i cieście, w języku chrześcijan nazywane Agapą.

Dziękujemy ks. Adamowi za zaproszenie na wspólne świętowanie. (Waldek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>