Czuwajcie – Wieczernik w Sątocznie

Sątoczno_malyW ostatni czwartek sierpnia spotkaliśmy się w Wieczerniku Modlitwy w kościele p.w. Chrystusa Króla w Sątocznie.

Spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią. W czytaniu na tamten dzień Jezus mówił do Nas „Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie” (Mt 24, 42-51).

Jak mówił ks. Adam- czuwać oznacza, że mam nauczyć się żyć ze świadomością, iż Bóg jest obok mnie i to, co czynię, robię dla Pana Boga. To, co czynię dla Boga, czynię także dla moich braci i sióstr, których spotykam na mojej drodze. Św. Paweł napisał ” czy jecie czy pijecie wszystko czyńcie na chwałę Bożą”. Jeżeli będziemy tak postępować, będzie to oznaczać, że czuwamy, że jesteśmy. Taka bliskość z Panem Bogiem pozwala nam stawać się lepszymi ludźmi.

Czytając Stary Testament możemy odkryć, że naród, który Bóg umiłował i wybrał spośród innych, po tym jak poczuł się bezpiecznie, zaczął się odwracać od Pana. Izraelici zaczęli naśladować sąsiadów, czynić sobie bożki. Dochodziło do tego, że Bóg karał swój naród ale nie dlatego, że przestał go kochać, ale żeby go wychować. I kiedy w naszym życiu spotykają nas też różne doświadczenia, to nie dlatego, że Pan Bóg nas nie kocha, że zrobiliśmy coś złego i musimy ponieść konsekwencje, ale dlatego, że On chce jeszcze bardziej nas zmobilizować do czuwania. Dziękujemy ks. Adamowi za piękne słowa homilii.

Po krótkiej przerwie adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i zaprosiliśmy Go do łodzi naszego życia. W koronce do Bożego Miłosierdzia prosiliśmy o miłosierdzie Boże dla nas, naszych bliskich i całego świata. Rozważaliśmy także tajemnice światła różańca świętego. Potem ks. Adam poprowadził modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.

Ten piękny czas wspólnej modlitwy zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, oddając wszystkich w opiekę naszej Mamie Maryi.

Dziękujemy dobremu Bogu i Matce Bożej za to, że nas zgromadzili i mogliśmy się razem modlić. Dziękujemy ks. Adamowi, ks. Pawłowi, Regince za oprawę muzyczną oraz wszystkim, którzy uczestniczyli z nami w Wieczerniku Modlitwy.

Danuta z Kętrzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>