Wielki Post należy postrzegać w perspektywie Zmartwychwstania. Wieczernik w Sątocznie

kosciol_satocznoCzwartek 28 marca to dzień, w którym Wspólnota Dusz Najmniejszych zebrała się na Wieczerniku Modlitwy w Sątocznie.

„Nie marnujmy swojego życia” – takie jest główne przesłanie płynące z homilii wygłoszonej przez proboszcza – ks. Adama. Wynika ono z przytoczonego przykładu rozmowy młodego chłopaka, chorego na nowotwór, z księdzem spotkanym w szpitalu. Życie można zaprzepaścić, żyjąc bez Pana Boga. Można dokonywać wyborów, często atrakcyjnych, jednak pozbawione są one refleksji i zastanowienia. I właśnie czas Wielkiego Postu sprzyja temu, aby te wybory stały się przemyślane i pozbawione błędów. Wielki Post należy postrzegać w perspektywie Zmartwychwstania. Wtedy to możemy wiele spraw w swoim życiu uporządkować, wyjaśnić, uczynić lepszymi. Jest to również czas czuwania.

Przeplatane pieśnią adoracyjną uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie to prośba o miłosierdzie Boże i mądrość serca, to wreszcie dziękczynienie za wszelkie łaski.

Wspólnie odmówione bolesne tajemnice różańca dopełniły programu adoracji a Apel Jasnogórski oraz błogosławieństwo zakończyły Wieczernik.

Oprawę muzyczną tradycyjnie przygotowała Reginka, której dziękujemy za posługę.

Szczególną wdzięczność wyrażamy ks. Adamowi za bogactwo przekazanych treści, a także wspólnocie z Kętrzyna za poczęstunek w przerwie, który dodatkowo rozgrzał obecnych. (Waldek)

Jedna myśl nt. „Wielki Post należy postrzegać w perspektywie Zmartwychwstania. Wieczernik w Sątocznie

  1. Chwała Panu! Dziękujemy Ci Panie za Twoją wielką miłość do nas małych,słabych, zagubionych, ciągle upadających.Dziękujemy za kapłanôw prowadzących wieczerniki,za wszystkich posługujących muzycznie tym ktorzy troszczą się o poczęstunek.Dziękujemy zwłaszcza tym ktôrzy swoje cierpienia ofiarują za wspólnotę.JMKWRD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.