Wieczernik Ogólnopolski w Niepokalanowie

niepokalanow1Stowarzyszenie Katolickie im. sł. B.s. M. Konsolaty Betrone wraz z Kapelanem Stowarzyszenia Ks. Pawłem Romańskim serdecznie zaprasza Wspólnotę Dusz Najmniejszych na uroczystość Ogólnopolskiego Wieczernika Modlitwy która odbędzie się w dniach 28 – 29 czerwca 2019 r. w Sanktuarium w Niepokalanowie w Archidiecezji Warszawskiej.

Wieczernik Ogólnopolski to ważny czas dla wspólnoty dusz najmniejszych oraz wspólnoty Kościoła. Dobrze by było abyśmy w tym czasie stanowili jedność, by każda dusza najmniejsza uczestniczyła w tym wydarzeniu osobiście lub duchowo. Bóg będzie zlewał na nas moc swojej Miłości, a przez nasze serca będzie zlewał swoją Miłość na cały Kościół. Zapragnijmy być razem w tym czasie, by wspólnie stawać przed Bogiem. Zapragnijmy w tym czasie otworzyć się na Bożą Obecność, oddać Bogu chwałę i wdzięczność za wspólnotę, za to dzieło, za centrum dusz najmniejszych wraz z zamieszkującą je Wspólnotą Życia, za opiekę duchową ks. kapelana oraz za wszystkich kapłanów posługujących wspólnocie. Stańmy razem przed Bogiem, by wspólnie zaśpiewać pieśń miłości naszych małych serc. Niech nasze Jezu, Maryjo kocham Was ratujcie dusze usłyszy całe niebo. Bóg powołał każdego z nas na konkretną drogę powołania – maleńką drogę miłości. Dajmy wyraz naszej wdzięczności Bogu za ten dar powołania, za każdą duszę, która kroczy tą drogą. Uwielbijmy Boga, gdyż prowadzi nas najlepszą dla nas drogą na miarę naszych małych dusz. Uwielbijmy za to, co jest dla naszej wspólnoty radością, i za to, co jest smutkiem, uwielbijmy za to, co jest łatwe i za to, co jest trudne.

Kontynuujmy to dzieło jakim są Ogólnopolskie Wieczerniki Modlitwy. Podczas pierwszego Ogólnopolskiego Wieczernika w 2006 r. Duch Św. poruszył serca wielu z nas i mobilizował do trwania na modlitwie w intencji odnowy Kościoła. Chciejmy wspólnie prosić Ducha Świętego o Wielki Wylew i Triumf Miłości Bożej na cały Kościół, wszystkie dusze najmniejsze i na całe Dzieło Najmniejszych. Zachęcajmy innych do przyjazdu lub duchowej łączności w tym wydarzeniu. Przekażmy innym tę informację, być może nie do wszystkich ona dotrze drogą internetową. Postarajmy się także przygotować nasze serca by były czyste.

Program Wieczernika Ogólnopolskiego w Niepokalanowie:
28 czerwca 2019 (piątek)
17:00 – przyjazd dusz najmniejszych do Niepokalanowa
spotkanie w kaplicy o. Maksymiliana Marii Kolbe:
19:00 – różaniec
20:00 – Eucharystia pod przewodnictwem Kapelana Stowarzyszenia ks. dr Pawła Romańskiego
21:00 – konferencja na temat „Po co nam św. Maksymilian Maria Kolbe” wygłoszona przez o. dr hab. Ignacego Kosmana
22:00 – Apel Jasnogórski
22:30 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pokoju

29 czerwca 2019 (sobota)
8:00 – śniadanie
10:00 – konferencja na temat „Święty Maksymilian Maria Kolbe i św. Tereska od Dzieciątka Jezus – ich wspólna droga do świętości” wygłoszona przez o. dr hab. Ignacego Kosmana w sali św. Bonawentury
11:00 – Msza Św. w Bazylice w intencji ks. kapelana oraz wspólnoty dusz najmniejszych pod przewodnictwem ks. dr Pawła Romańskiego oraz o. Dr hab. Ignacego Kosmana
13:00 – obiad – bigos franciszkański (agapa we własnym zakresie)
14:30 – adoracja Krzyża oraz koronka do Miłosierdzia Bożego

Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy zakończymy zawierzeniem dzieła dusz najmniejszych Maryi Niepokalanej.

Osoby chętne do tego by być w tym czasie w Niepokalanowie mogą kontaktować się z następującymi numerami telefonów:
Czerwińsk i okolice: 23 662 29 48
Różanystok i okolice: 512 175 414
Gietrzwałd i okolice: 602 455 072
Szczytno i okolice: 784 535 386
Sątoczno i okolice: 510 150 772
Ostrów Wlkp. i okolice: 662 910 914

Ze względu na potrzebę zamówienia noclegów prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w najbliższych dniach.

4 myśli nt. „Wieczernik Ogólnopolski w Niepokalanowie

  1. Rzeczywiście, bez uroczystej adoracji Najświętszego Sakramentu (czyli radosnego uwielbienia Pana Jezusa), po raz pierwszy wieczernik byłby niekompletny.To jest chyba cecha duchowości naszej wspólnoty, to tak, jakby nie było adoracji w Medjugorje… Po Eucharystii, jest to przecież najpiękniejsza modlitwa. Mamy nadzieję, że jednak będzie…

  2. Szkoda tylko że nie będzie wspólnej adoracji i uwielbienia Pana, jak to zawsze bywało. Wieczernik bez adoracji jest… niekompletny

  3. Chwała Panu za wielkie rzeczy jakie czyni w naszej wspólnocie. Bądź uwielbiony Boże!!! Do zobaczenia w Niepokalanowie!

  4. ,, Uwielbiaj duszo moja Pana Boga mego !
    Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego !
    Raduje się moje serce ! Do zobaczenia kochani … do zobaczenia !
    Już od tej chwili …. uwielbiajmy Dobrego Ojca w niebie na tę wieść ! Jak wielkie rzeczy nam uczynił, czyni i będzie czynił !…… Pozdrawiam wszystkie dusze maleńkie. Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.