Spotkajmy się u św. Achacjusza w Skołatowie!

Buduj relacje miłości z Bogiem Żywym

Drogie Dusze Najmniejsze, nasza wspólnota od czasu do czasu spotyka się z prośbą o poprowadzenie wieczernika modlitwy w parafiach, które są zainteresowane duchowością najmniejszych lub mają wiedzę na temat odbywających się wieczerników modlitwy. Cztery soboty miesiąca wypełnione są modlitwą na wieczernikach w Czerwińsku, Różanymstoku, Gietrzwałdzie i Mrągowie. Kilka razy w ciągu roku wypadają także dodatkowe, piąte soboty, które moglibyśmy poświęcić na spotkania modlitewne w takich parafiach. Postanowiliśmy jako Stowarzyszenie Konsolata odpowiedzieć na to zaproszenie, które wierzymy, że jest zaproszeniem Bożym do ewangelizacji.

Wspólnie z księdzem proboszczem parafii pod wezwaniem św. Achacjusza Męczennika pragniemy zorganizować pierwszy taki okolicznościowy wieczernik w Skołatowie w piątą sobotę listopada. Jest to dzień, w którym rozważać będziemy Słowo Boże, które w Ewangelii opisywać będzie powołanie Apostołów. Wierzymy, że ten czas wyjścia naszej wspólnoty do innych wspólnot parafialnych oraz ta Ewangelia o powołaniu Apostołów nie są przypadkowe. Dodatkowo parafia w Skołatowie to parafia sięgająca historią czasów Piastów. Jedyna w diecezji płockiej, która nosi wezwanie św. Achacjusza, męczennika. Św. Achacjusz był żołnierzem legionów rzymskich. Jest patronem bojących się śmierci, wzywany w chorobach, w zwątpieniu, w beznadziejnych sytuacjach. Niech spotkanie z tym świętym męczennikiem będzie dla nas okazją do powierzenia mu tego, co jest trudne w naszych rodzinach, parafiach, we wspólnocie. Niech to będzie czas umocnienia dla nas i dla całego Kościoła, oraz zachętą dla wiernych ze Skołatowa i sąsiednich parafii do uczestnictwa także w comiesięcznych wieczernikach czerwińskich.

Wszystkie dusze, które nie będą mogły przyjechać na wieczernik w Skołatowie prosimy o duchową łączność w modlitwie w godzinach podanych w programie wieczernika.

Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.