Wieczernik w Ostrowie Wlkp.


  Podczas Wieczernika w Ostrowie Wlkp. przypomninaliśmy sobie, czym jest miłosierdzie. Jeszcze raz uświadamialiśmy sobie, iż Bóg rozlał miłosierdzie już na samym początku. Najpierw miłość – stworzenie świata, zaraz potem miłosierdzie. Wielki wylew miłosierdzia wraz z miłością nastąpił wtedy, kiedy Jezus przyszedł na świat i kiedy dokonał Dzieła Zbawienia. I jeszcze raz dokona się ten niezwykły wylew Bożej miłości i miłosierdzia na końcu czasów. Ale nieustannie Bóg kocha i wyrazem tej miłości jest nieustanny wypływ Bożego Miłosierdzia na losy ludzkie. Wszystko, co dokonywało się w narodzie wybranym, co dokonuje się teraz w Kościele, to jest wyraz Bożego Miłosierdzia. To Boże Miłosierdzie, które jest pośród nas, które jest niejako czynne, działa. Dzięki niemu i my żyjemy, możemy wzrastać, możemy się doskonalić, uświęcać.
Dziękujemy wszystkim osobom tworzącym kolejny Wieczernik Modlitwy w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Ostrowie, wszystkim kapłanom, a szczególnie siostrom goszczącym nas w swoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>