W Roku Wiary pragniemy powrócić do korzeni wiary i Kościoła


  Zaproszenie do Ziemi świętej
Korzenie Kościoła tkwią daleko, głęboko w Starym Testamencie, w historii narodu wybranego. A jest to historia życia z Bogiem, historia uczenia się jak żyć i wierzyć. Zatem, aby zrozumieć w pełni swoją wiarę dobrze jest sięgać do korzeni, by z tych korzeni zaczerpnąć mądrość, by doświadczyć tak ważnej podstawy, mocnej podstawy, na której można stanąć i z której można wzrastać. Człowiek, który traci pamięć, nie zna swojej przeszłości, swoich korzeni, rodziny; to człowiek niejako zawieszony w próżni. Człowiek, który nie zna swojej tożsamości, nie wie kim jest, to nieszczęśliwy człowiek, który nie ma podstawy, od której mógłby się odbić, by piąć się w górę, by się rozwijać, wzrastać. Warto zaczerpnąć u samych korzeni tej mądrości wiary, by nasza wiara się umocniła, by zrozumieć tajemnicę wiary, by poznać Boga, by lepiej zrozumieć relacje pomiędzy Bogiem a człowiekiem, Bogiem a duszą wybraną.
Stąd zaproszenie do Ziemi świętej od samego Jezusa, byśmy mogli otworzyć się na zrozumienie samych siebie i swojej wiary oraz relacji swojej z Bogiem. Stąd to zaproszenie do tego, byśmy lepiej poznali i uwierzyli.
Zapraszamy Was, by w tym Roku Wiary każdy z was poprzez między innymi tę pielgrzymkę mógł prawdziwie pogłębić swoje życie z Bogiem, by mógł umocnić swoją wiarę, byście mogli powiedzieć: tak, wierzę w Ciebie Boże!, by te słowa wychodziły z głębi waszych serc, by były wypowiadane z wielką pewnością, byście w sobie poczuli ten pień; sięgając do korzeni, byście doświadczyli w sobie mocy swojej wiary, która wyrośnie niczym wielkie drzewo, będzie mocne i przyniesie owoce rodząc kolejne rośliny. Proszę, byście swoje serca zaczęli przygotowywać do tej pielgrzymki. Błogosławię was w tych przygotowaniach – W imię Ojca i Syna, i Ducha świętego. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>