Pierwsza Sobota Miesiąca. FATIMA – Czerwińsk


  W dniu jutrzejszym, w pierwszą sobotę paŸdziernika, w łączności duchowej uczestniczyć będziemy w Wieczerniku budując duchowy most między Fatimą i Czerwińskiem. Całą Wspólnotę i wszystkich uczestników Wieczerników Czerwińskich gorąco zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie. Przypominamy, że będzie to drugi Wieczernik w ramach Nowenny przygotowującej do Jubileuszu 10-Lecia Wieczerników w Czerwińsku.
Życie w zjednoczeniu z Bogiem – to cel pouczeń skierowanych do Wspólnoty, ale i cel Objawień. Wszystko po to, by dusze zostały zbawione, by uratować jak najwięcej od potępienia. Czymże jest to wezwanie do pokuty, ofiary, modlitwy, jak nie naszym wejściem na maleńką drogę miłości, gdzie bez zaparcia się siebie, wyrzeczenia się wszystkiego, co ludzkie, bez ciągłego trwania pod Krzyżem, trwania u stóp Tabernakulum, trwania z Bogiem we własnym sercu, nie da się być prawdziwie duszą maleńką, nie da się realizować maleńką drogę miłości! Zatem spójrzmy i na siebie, jako na spadkobierców Fatimy i jej kontynuatorów. Jako na tych, którzy może nie zawsze świadomi tego, realizują wezwanie Maryi z Fatimy. I tak, jak Łucja stała się Jej córką wierną i posłuszną, tak my stajemy się w tych czasach Jej wybranymi dziećmi, poprzez które Maryja realizuje Boży plan zbawienia. Potraktujmy więc naszą obecność w Fatimie, jako dotarcie do Ÿródła istoty naszego powołania. Otwórzmy się na obecność małych pastuszków, które z dziecięcą prostotą przepięknie przyjęły Boże orędzia i nimi żyły. Prośmy je o to samo, abyśmy i my z prostotą i otwartością przyjmowali Boże prowadzenie. Prośmy Łucję, by wyprosiła nam wierność i posłuszeństwo wobec Bożego wezwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>