Boże Narodzenie 2017

1. Świat cały jest pełen Bożej Chwały

2. Słuchaj i poważaj to Dziecię jako Trójcę Świętą

3. Łaska, którą jest Jezus musi się rozlać w niemierzalnych ilościach

4. Jezus Dziecię uczy nas całkowitego oddania się Bogu

5. Nastał dla ziemi czas łaski Nowonarodzonego

6. Jezus zapewnia o swojej miłości, ciągłej obecności przy nas

 

1. Świat cały jest pełen Bożej Chwały

Świat cały jest pełen Bożej Chwały. Cała przyroda została przeniknięta, przemieniona i odrodzona. Radość Boga Ojca wypełnia wszystkie doliny, otacza wzniesienia, porusza rośliny. Miłość Jego spada na ziemię wraz z deszczem, śniegiem. Spowija wraz ze szronem, szadzią. Miłosierdzie dotyka serc ludzkich i dusz i wchodzi w ich głąb. Moc i potęga porusza planety, gwiazdy i kieruje ruchem galaktyk. Cały kosmos, cały wszechświat odczuwa Narodziny Króla świata. Chwała Boga odbija się w wodach mórz i oceanów, w potokach i stawach górskich. Wielbią Go kwiaty, rozchylając swe płatki do słońca. Wielbią zwierzęta: ptaki swym śpiewem, młode nowonarodzone swą zabawą, stare swym życiem zgodnym z zamysłem Stwórcy. Kamienie, choć twarde, mają na sobie krople rosy, niczym łzy wzruszenia, a góry zdają się śpiewać Bogu echem powtarzanych odgłosów. Niebo kreśli kolorową tęczę na znak Nowego Przymierza, a morze szumem swych fal zda się wznosić ku chmurom modlitwę uwielbienia. Słońce swymi promieniami rozgrzewa ziemię na przyjście Zbawiciela, a księżyc chowa za chmurami swe oblicze, z pokorą oddając pokłon.

Módl się, aby serca ludzkie otworzyły się na doświadczenie tej Chwały. Módl się, aby otworzyły się na Miłość, która zeszła na ziemię. Módl się, aby otworzyły się na Dziecię zrodzone z Czystej Niewiasty, niosące pokój i nadzieję. Módl się, duszo, módl się, aby przyjęły zbawienie ofiarowywane im przez samego Boga. Módl się, aby serca ludzkie stały się wrażliwe na Ducha Miłości, Ducha Miłosierdzia, Ducha Pokoju, Ducha Radości. Niech twardość serc stopnieje jak wosk pod wpływem żaru miłości Bożej. Niech serca ludzkie przyjmą Miłość Maleńką, zostaną przez Nią poruszone i nawrócą się do Boga, który pragnie jedynie ich szczęścia. Módl się za ludzkość, za świat, za grzeszników, bowiem zatwardziałość serc jest wielka. Cechą zaś Miłości jest wolność.

Bóg nie przymusi serc do przyjęcia Jego miłości i jej odwzajemnienia. Nie byłaby to wtedy miłość. Módl się, aby jak najwięcej serc doświadczyło łaski przyjęcia Boskiego Dzieciątka do swego wnętrza. Módl się, aby to Dziecię przyniosło ich sercom nadzieję, otuchę i pocieszenie. Módl się, aby ludzkość uwierzyła w Miłość. Módl się. Módl się również modlitwą oddania Bogu wszystkiego, aby wynagrodzić zniewagi, jakie otrzymuje w czasie Świąt Święta Rodzina – często z powodu głupoty ludzkiej, a niekiedy niestety z powodu wulgarności, nieczystych serc, braku szacunku do symboli religijnych. Módl się, tuląc w sercu Boskie Dzieciątko, troszcz się o Nie i często wyznawaj miłość, aby Jezus nie czuł się samotny. Módl się.

Bóg zrodził w was Syna. Dziecię Jezus jest w nas. Ono jednoczy nas. Jest pośród nas, jest z nami. Błogosławi i obdziela miłością. Sprowadza na nas Trójcę Świętą i dokonuje zjednoczenia z Bogiem Troistym. Nasza wspólnota nie jest jedynie wspólnotą ludzi. Wspólnotę tę tworzy Trójca Święta, Matka Najświętsza i my. Otaczają ją Aniołowie i Święci. To cała Wspólnota. Nie jesteśmy zatem sami. A jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? Niech Bóg nam błogosławi na ten święty czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>