Powierzmy Maryi wszystkie dusze najmniejsze – Wieczernik w Czerwińsku

Cz2aW pierwszą sobotę listopada odbył się kolejny wieczernik w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku. Uczestniczyło w nim wielu pielgrzymów z okolicznych miejscowości oraz dalszych stron Polski.

Wieczernik poprowadził ks. Paweł Romański – kapelan Stowarzyszenia Konsolata.Przywołując Ducha Świętego, ks. Paweł rozpoczął modlitwę różańcową, powierzając Maryi wszystkie dusze najmniejsze, ich rodziny i sprawy. Pierwsza sobota miesiąca zawsze nas zbliża do Niepokalanego Serca Maryi, a Serce Jej staje się dla nas prawdziwą szkołą pięknej miłości Boga do człowieka. I tym razem Maryja uczyła nas odpowiadać TAK na wolę Bożą  w codziennym życiu, w kłopotach, chorobach czy różnych wydarzeniach. Maryja jest dla nas przykładem, jak postępować w ubóstwie, kiedy wszyscy nam urągają, kiedy dotykają nieszczęścia; prosi aby wszystko ofiarować Bogu, ale też przyjmować od Boga wszystko, co nam zechce dać – z zaufaniem, pokorą i miłością.

Maryjo, naucz nas z ufnością powtarzać za Tobą słowa: niech mi się stanie według Słowa Twego. Maryjo, Matko prawdziwej służby, Ty wyruszyłaś w trudną drogę, by dzielić się radością wybrania. Naucz nas jak służyć innym,  jak dzielić się miłością i być prawdziwym świadkiem Jezusa.

Kiedy w życiu zaczynamy odczuwać jakieś braki czy pustkę, znaczy to, że potrzeba aby Jezus narodził się dla nas. Uklęknijmy wówczas zawstydzeni przed Jezusem i oddajmy mu wszystko. Maryjo, Matko Jezusa Chrystusa, ucz nas, jak przyjąć Syna Bożego do naszych serc, aby Bóg poprzez nas  objawił się światu.

Maryja ofiarowała swoje dziecko Bogu. My boimy się zaryzykować i ofiarować się całkowicie Bogu, aby oddać Mu to, o co prosi. Maryjo prawdziwej ofiary, ucz nas jak tracić z miłości, by na drodze wiary być wolnym i uzyskać Boga.

W życiu często szukamy wiele rzeczy, wygód, przyjemności. Warto czasem zatrzymać się i sprawdzić, czy idziemy we właściwym kierunku, drogą, którą nam Bóg wyznacza. Maryjo weź nas za ręce i poprowadź, prowadź drogą wiary i ufności, aby przy końcu naszego życia nie okazało się, że częściej błądziliśmy niż naśladowaliśmy i szukaliśmy Jezusa.

Dziękujemy Ci, Panie Jezu, za to zaproszenie, abyśmy mogli spotkać się tu z Tobą obecnym w Najświętszym Sakramencie, w tym żywym znaku przyjaźni między Bogiem a człowiekiem. Tylko w głębi Jezusowego Serca można znaleźć pokój i pełną radość, można znaleźć przedsmak nieba, wzywając wszystkich do intymnego zjednoczenia z Tobą. Wprowadź nas, Jezu, w głębię Twojego łagodnego Serca.

Każdy, kto posiada w Bogu nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty. Panie, uczyń nas bardziej świadomymi pomocy świętych, Bożych świadków, którzy są nam szczególnie bliscy na Eucharystii, aby nasze dusze nie ustały w pragnieniu Królestwa Bożego.

Musimy pamiętać, że gdy zgrzeszymy, dostępujemy odpuszczenia grzechów ze względu na Jego imię. Ofiarą przebłagalną za grzechy nasze i całego świata jest sam Jezus Chrystus.

Ks. Paweł zacytował również słowa Pana Jezusa skierowane do siostry Konsolaty Betrone, aby napisała, że nikt nie może wyrwać ani jednej duszy z Bożych rąk. Nikt nie może wątpić: „któż wie, czy się zbawię?” – bo tylko Jezus Chrystus może dać zbawienie i życie wieczne.

Niech Bóg błogosławi kapłanom posługującym w czasie wieczernika, organizatorom, zespołowi muzycznemu, służbie liturgicznej, całemu dziełu radio Konsolata i wszystkim wspierającym ten czas swoją cichą modlitwą. (Grażyna)

Jedna myśl nt. „Powierzmy Maryi wszystkie dusze najmniejsze – Wieczernik w Czerwińsku

  1. Ks. Paweł znów z Duszami Najmniejszymi, ten ksiądz to dar od Boga, cały Jego, mam nadzieję, że będzie również w Gietrzwałdzie w najbliższą sobotę tj. 16.11, tak wiele znaczy, a Jego modlitwa i oddanie dają wiarę, że jest prawdziwy kościół niczym nie skażony, pełen pokory, oddania i miłości, Gietrzwałd takim właśnie miejscem nietkniętym jest wraz z Jego Kapłanami, bo Go strzeże Matka Gietrzwałdzka
    szczęść Boże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>