To jest mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie – relacja z Mrągowa

maly„To jest mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”. Słowa te po raz kolejny mocno wybrzmiały. Tym razem na Wieczerniku Modlitwy w Mrągowie, a dotyczyły sceny Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Ks. Adam, głoszący homilię, wskazał jak bardzo skierowane są do nas. Podobni do Apostołów, zapatrzeni w teraźniejszość, zwłaszcza tę atrakcyjną i miłą dla oka, jesteśmy gotowi trwać w tym stanie i delektować się nim. Chcielibyśmy atrakcyjną teraźniejszość schować pod namiotem , aby tam kontemplować ją. Jednak szybko dociera do nas Głos. Głos, który kieruje nasza uwagę na ten Najwyższy Autorytet.

Z kolei Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez gospodarza parafii ks. Janusza, to dziękczynienie za dar dziecięctwa, za czułość Ojca wobec nas, za Jego troskę o każdą naszą potrzebę . Bo dusza przyjmując Boga za swojego Pana, pragnie odmienić swoje życie i żyć dla Niego.

Tradycyjnie Wieczernik zakończył Apel Jasnogórski i błogosławieństwo kapłańskie – ku pokrzepieniu serc, na szczęśliwe powroty do domów. Wyrażamy wdzięczność księżom Januszowi, Markowi i Adamowi za posługę na Wieczerniku. A wszystkim wiernym za ich obecność. (Waldek)

Jedna myśl nt. „To jest mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie – relacja z Mrągowa

  1. Zaufajmy Panu! nie rańmy Boga brakiem zaufania.Trwajmy w jedności i miłości!.Nie dajmy się podzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>