Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy

Obraz Matki Bożej Miłosierdzia w katedrze białostockiejKochane Dusze Najmniejsze oraz przyjaciele Wspólnoty, zapraszamy na tegoroczny Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy, który odbędzie się w dniach 26–27 czerwiec 2020 r.

Nasze spotkanie rozpoczniemy dniem skupienia, w piątek 26 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Pierwsza znana historia tego świętego miejsca opowiada o szlachcicu, który w 1719 roku po dwóch latach od utraty wzroku został uzdrowiony przybywając na uroczysko zwane później “Świętą Wodą”. W okolicy źródła wybudowano później kaplicę, która stała się miejscem modlitwy wielu ludzi. Obecnie znajduje się tu kościół parafialny z kopią cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej oraz Góra Krzyży, zwana także Górą Bożego Miłosierdzia.

W sobotę 27 czerwca spotkamy się w Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku. Właśnie tam, jak wierzymy, czeka na swe małe dzieci Najświętsza Maryja Panna Matka Miłosierdzia. Patrzy Ona na dusze z obrazu, który jest wierną kopią wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej. Otoczona jest kultem wiernych, którzy w podzięce za doznane łaski ofiarowali jej liczne wota. Obraz został koronowany w czerwcu 1995r., Maryja, Matka Miłosierdzia zgromadzi nas więc w miesiącu, w którym Kościół obchodzi XXV rocznicę koronacji jej cudownego wizerunku.

Dzień skupienia (26.06) rozpoczniemy o godz. 15.00 w sanktuarium w Świętej Wodzie. Nasze spotkanie zakończymy 27.06. zawierzeniem wspólnoty oraz dzieła dusz najmniejszych Maryi Niepokalanej w kościele katedralnym w Białymstoku około godziny 16.00.

Zgłoszenia na wyjazd prosimy kierować do osób odpowiedzialnych do dnia 10.05.2020r. Szczegółowy program Ogólnopolskiego Wieczernika Modlitwy podamy już wkrótce.

Gietrzwałd, Olsztyn i okolice – Teresa Morawska tel. 537 712 661
Różanystok i okolice – Wanda Fiedorczyk tel. 512 175 414
Czerwińsk i okolice – Hania Peda tel. 23 662 29 48
Szczytno, Mrągowo i okolice – Monika Pych tel. 784 535 386

Więcej informacji o w/w sanktuariach znajdziecie na stronach:
www.swietawoda.pl/sanktuarium-swieta-woda-wasilkow.php
www.katedrabialostocka.pl/sanktuarium

Jedna myśl nt. „Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>