Aby ziarno Słowa Bożego nie zostało zagłuszone

MrągowomalyW czwartą sobotę września mrągowska świątynia bł. Honorata Koźmińskiego ponownie wypełniła się wiernymi z grona parafian, mieszkańców Mrągowa i dusz najmniejszych z Olsztyna. Wieczernik rozpoczęła msza św. celebrowana przez ks. Janusza i ks. Adama.

Ks. Adam, nawiązując do ewangelicznej przypowieści o siewcy, wskazał na konieczność słuchania Bożego Słowa i pielęgnowania Go w sobie, aby, jak to ziarno, nie zostało nigdy zagłuszone i zadeptane. A służyć temu ma nasza modlitwa za wszystkich naszych nieprzyjaciół. I, wzorem Chrystusa, przebaczanie im.

Z kolei rozpoczęło się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem – szczególny czas wsłuchiwania się w Boże Słowo i otwierania się na Bożą obecność: „Uwielbiam Cię Jezu. Jesteś obecny pośród nas. Sprawiasz nam tym radość. Dziękuję Ci za Twoją obecność, tak cudowną i wspaniałą. Za to, że okazujesz Swą wielkość, moc i potęgę pod postaciami chleba i wina, aby człowiek patrząc na Ciebie , mógł się radować, aby pragnął trwać przed Twoim Majestatem. Dziękuję Ci, Jezu, za Trójcę Św., za jedność Ojca, Syna i Ducha Św., za miłość, która Was łączy. Dziękuję za  miłość, która łączy dusze najmniejsze, aby nas jednoczyć.”

Popłynęła również pełna dostojeństwa modlitwa uwielbienia: „Klękam przed Tobą Boże i oddaję Ci cześć. Ty, Król świata, zstąpiłeś na ziemię, by pod postacią chleba przybliżyć się do naszych serc. Przyjąłeś tak cudowną postać, by z człowiekiem obcować. Uwielbiam Twoje Ciało tu, na ołtarzu. Jednocześnie uwielbiam, Jezu, Ciebie na krzyżu. Uwielbiam niepojęte tajemnice miłości Twojej, która Cię skłoniła, by na tym krzyżu zawisnąć, która też Tobą kierowała, by pozostać tu, na ołtarzu. Uwielbiam Cię, Jezu, w tajemnicy obecności wśród nas.”

W modlitewnym skupieniu odbyły się również ostatnie punkty wieczernikowego programu – Apel Jasnogórski oraz błogosławieństwo kapłańskie.

Dziękujemy Panu Bogu za ten czas obecności w Mrągowie. Dziękujemy ks. Januszowi i ks. Adamowi za przygotowanie i poprowadzenie Wieczernika oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób służyli pomocą. (Waldek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.