Jako chrześcijanie mamy ukazywać Jezusa – Wieczernik w Sątocznie

SatocznoW czwartek 25 października serca  i oczy dusz najmniejszych skierowały się na świątynię Chrystusa Króla w Sątocznie. Kto mógł, ten również własną obecnością dał świadectwo wiary, przynależności do Wspólnoty i radości ze wspólnego przebywania, bo takie to nastawienie przyświeca przybywającym na każdy Wieczernik Modlitwy. Ten tradycyjnie rozpoczęła Eucharystia.

Gospodarz parafii ks. proboszcz Adam Malak, w homilii zwrócił uwagę na konieczność zaufania Bogu. Ewangelia z dnia, mówiąca o rozłamie i konflikcie między ludźmi, kłóci się pozornie z Bożą nauką, wprowadzającą pokój, miłość i ład. Jezus ostrzega, że taka sytuacja może zaistnieć w rzeczywistości współczesnego świata. Nie słuchając Słowa Bożego , człowiek ogarnięty pychą  może doprowadzić do konfliktów, zatargów i rozłamów. My, jako chrześcijanie, mamy ukazywać Jezusa, czyli dawać świadectwo o Nim, bo On może uczynić wiele przez nas. Potrzebna jest jednak nasza ufność i wytrwałość.

Kolejnym punktem Wieczernika była adoracja Najświętszego Sakramentu. Chwała i dziękczynienie składane były Jezusowi za Ojczyznę. Szczególną okazją była tu 100 – rocznica odzyskania Niepodległości, a także czterdziesta rocznica powołania Karola Wojtyły na najwyższy urząd w Kościele Katolickim. Popłynęły słowa uwielbienia za dar wolności, dziękczynienia za solidarność między ludźmi, za dobro, które ona uczyniła. Wreszcie modlitwa prośby – za rodzinę, za jej nienaruszalność, aby była fundamentem dla młodego pokolenia. Trwanie przed Najświętszym Sakramentem, przeplatane pieśnią wielbiącą Boga, było dla uczestników szczególnym wydarzeniem, a wspólnie odmówiony różaniec sprawił, że prawdziwie staliśmy się jednością.

Dziękujemy ks. Adamowi za tę duchową ucztę, Regince i Agnieszce za oprawę muzyczną, a wszystkim za obecność. (Waldek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>