W oczekiwaniu na łaskę przyjścia Syna Bożego

20180901_102138Wieczernik w Czerwińsku rozpoczął się dniem skupienia w piątek o godzinie 19.00 w kaplicy klasztornej przed wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia. Ksiądz Henryk – salezjanin z tutejszego Sanktuarium, kilkakrotnie już uczestniczył żarliwie w modlitwie z uczestnikami wieczerników dusz najmniejszych i tym razem rozpoczął modlitwę różańcową, obejmując jednocześnie osoby chore z naszej wspólnoty, nasze rodziny, a przede wszystkim kapłanów, którzy posługiwali i posługują w prowadzeniu wieczerników na maleńkiej drodze miłości.
Czerwińsk to szczególne miejsce, od którego rozpoczęły się wieczerniki w I soboty każdego miesiąca, dni skupienia czy rekolekcje dusz najmniejszych. Dlatego też w modlitwie wracaliśmy do Matki Bożej Czerwińskiej jako Tej, która poprowadziła nas maleńką drożyną miłości. Przypominaliśmy sobie początki tej drogi, którą pokazał nam ks. Józef Gregorkiewicz, niezwykły kapłan, salezjanin, posługujący w tym Sanktuarium wiele, wiele lat.
Ufamy, że to sam Bóg, dając swoje światło dla powstania Dzieła Bożego, poprowadził nas do rozmiłowania się w „Orędziu miłości Serca Jezusa do świata”, książce poświęconej słudze Bożej – siostrze Konsolacie Betrone, która umiłowała ogromnie Jezusa Chrystusa, zawierzając się Jego Miłości i idąc za tą Miłością jako dusza najmniejsza. Właśnie w tych dniach minęła 12-ta rocznica śmierci ks. Józefa Gregorkiewicza i wierzymy, że razem z nami dziękował za wszystkie trudności i wysiłki początku powstawania tej maleńkiej drogi miłości. Również podczas Eucharystii ks. Henryk wiele nam opowiadał o ks. J. Gregorkiewiczu i przypomniał o jego testamencie duchowym.
Modliliśmy się z miłością za wszystkich kapłanów, którzy prowadzili wspólnotę, którzy zostali wybrani przez Boga dla pokazania Miłości Bożej wszystkim dzieciom, a szczególnie tym najmniejszym, poranionym, bezbronnym.
Wieczernik w I sobotę miesiąca grudnia rozpoczął się w przededniu rozpoczynającego się Adwentu razem z Maryją w tym świętym miejscu Czerwińskiego Sanktuarium. Pomimo mroźnej pogody na czuwanie w Wieczerniku przybyło liczne grono uczestników z różnych stron. Wieczernikowi przewodniczył moderator wspólnoty – ks. Paweł Romański, prowadząc najpierw modlitwę różańcową, adorację Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystię.
Dziękowaliśmy wspólnie za rozpoczynający się czas Adwentu, czas skupienia, czas trwania w oczekiwaniu na łaskę przyjścia Syna Bożego Jezusa Chrystusa. Modlitwy były skierowane do Niepokalanego Serca Maryi, aby przyjęła nasze modlitwy wynagradzające, do Matki Bożej Jutrzenki Adwentu, cichej i pokornej aby była naszą gwiazdą świecącą w ciemności ludzkich dusz, aby uczyła nas cierpliwości, zaufania i całkowitego ofiarowania się Bogu.
Maryjo Niepokalanie Poczęta, pragniemy z Tobą czuwać, czekać na Ciebie, bo dałaś naszym sercom łaskę trwającej nadziei na przyjście Maleńkiej Miłości , Króla nad Królami, uczczonego przez pasterzy i mędrców. Maryjo, módl się za nami aby to nasze serca, choć ubogie, były tą stajenką, w której narodzi się Jezus Chrystus, abyśmy godnie i z miłością mogli przyjąć Ciebie i Twojego Syna, bo wiemy, że tylko tak możemy dojść do Królestwa Bożego.
Przyjdź do nas, Panie, i pozostań z nami, bo tylko Ciebie szukamy, Twojej łaski i Twojego Ducha.
Niech Bóg błogosławi wszystkim uczestnikom Wieczernika. Niech błogosławi kapłanom posługującym w czasie Wieczernika, organizatorom, zespołowi muzycznemu, służbie liturgicznej, całemu dziełu radia Konsolata i wszystkim wspierającym ten czas swoją cichą modlitwą. (Grażyna}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>