Maryja najpiękniejszą nauczycielką wiary

Rozany (2)Na naszym adwentowym szlaku tym razem zgromadziliśmy się w Różanostockim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Był to szczególny dzień dziękczynienia Dobremu Bogu za Dar Niepokalanego Serca Maryi. Tak też czyniliśmy podczas przeżywania dnia skupienia, któremu przewodniczył Kapelan wspólnoty dusz maleńkich, ks. Paweł. Nasze myśli i serca były usposabiane do rozważań o życiu Maryi. Jej pełna pokory postawa sprawia, że jest dla nas najpiękniejszą nauczycielką wiary. W postawie zakłopotania, gdy przychodzi do Niej Anioł, stara się zrozumieć to, co po ludzku staje się zupełnie niezrozumiałe. Postawa Maryi uczy nas słuchania i ufności temu wszystkiemu, co przygotował dla nas Bóg. Eucharystia oraz nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem wprowadziły nas w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Modlitwą różańcową rozpoczęliśmy spotkanie wieczernikowe w Bazylice Maryjnej. Szczególnym czasem była Eucharystia, której przewodniczył Kustosz Bazyliki ks. Adam, w koncelebrze z ks. Pawłem i ks. Józefem. Nasze serca ubogacone obecnością Pana Jezusa, przygotowane zostały do przeżywania Godziny Łaski. Trwając u stóp Jezusa Eucharystycznego, uwielbialiśmy dobrego Boga za to, że zechciał zejść na ziemię, za to że stale schodzi do ludzkiego serca, jeśli to serce tego zapragnie. W godzinie otwarcia się Serca Bożego na wszelkie potrzeby ludzkości, za wstawiennictwem Niepokalanej błagaliśmy o potrzebne łaski dla duszy i ciała. Ufamy, że dobry Bóg pozwolił Maryi przyjść do nas, by zbierać z naszych serc wszelkie prośby i zanieść przed Boży tron. Z wielką radością w sercu zawierzyliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi wierząc, że najlepszy nasz Ojciec Niebieski, patrząc na składane przez Matkę Najświętszą modlitwy, obdarza nas swoim błogosławieństwem. Polecając Bożemu Miłosierdziu całą wspólnotę dusz maleńkich, kapłanów, nasze rodziny i całą ludzkość, trwaliśmy na adoracji relikwii Krzyża Świętego i na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. 

Składamy serdeczne Bóg zapłać całemu gronu Kapłanów Sanktuarium w Różanymstoku, ks. Józefowi z Sokółki oraz naszemu Kapelanowi ks. Pawłowi za duchową ucztę, kapłańskie serca i Boże błogosławieństwo, które przyjęliśmy z wielką wdzięcznością. Dziękujemy Diakonii Muzycznej, która wprowadzała nas w piękną atmosferę modlitwy, miłości i radości, pięknego przeżywania wraz z Maryją oczekiwania na Narodziny Zbawiciela! (Jasia)

Jedna myśl nt. „Maryja najpiękniejszą nauczycielką wiary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>