Pani Gietrzwałdzka – kochająca Matka dusz najmniejszych

Gietrzwałd_malyChociaż pogoda nie przypominała dotąd majowej, i tak pięknym jest ten miesiąc dzięki Tej, dla której we wszystkich zakątkach naszego kraju wybrzmiewa pieśń: „Chwalcie łąki umajone…”, a słowa Litanii Loretańskiej łączą serca Polaków wszystkich miast i wiosek.

My – maleńcy – szczególnie zawierzeni Maryi i oddani Jej prowadzeniu, wiernie odwiedzamy Ją w miejscach, które sama dla nas wybrała. Czerwińska Matka Pocieszenia, Różanostocka Wspomożycielka, Pani Gietrzwałdzka – kochająca Matka dusz najmniejszych. Wszędzie czeka, a potem prowadzi do Syna… „Uczyńcie wszystko, co wam powie…”

Właśnie przeżyliśmy majowy wieczernik modlitwy w Gietrzwałdzie. Co Jezus powiedział nam tym razem? Szczególnie poruszyły serca słowa Ewangelii wg św. Jana (13,34-35):

„Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

„Miłość – to nowy program życia według najważniejszego Bożego wskazania. To nowa jakość życia, którego oczekuje od nas Bóg. Miłość praktykowana na wzór, jaki dał nam sam Jezus. To życie, w którym ja nie chcę być głównym decydującym. Chcę być prawdziwie duszą najmniejszą i dzieckiem prowadzonym przez Boga Ojca za rękę. Chcę kochać innych, wybaczać, patrzeć z troską na drugą osobę, pragnąc, aby w moim dobrym czynie, słowie i myśli Pan Bóg był uwielbiony”- tak pięknie rozwijały tę Bożą myśl słowa homilii.

Naśladować w miłości Jezusa…

„Tylko On sam może dać nam siłę, aby patrzeć tak na drugiego człowieka – z taką miłością, która jest gotowa oddać swoje życie za drugiego – nawet tego, który i zdradza, jak Judasz. O taką miłość Jezusowi chodzi. Nie tylko do  tych, którzy nas kochają; do tych, którzy nas krzywdzą. Być dla nich takim, jak Jezus…”. To niełatwe. Ale powracają słowa Matki z Kany Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, co wam powie…”. Chcemy, Maryjo. Dopomóż nam. Weź naszą dobrą wolę i naucz, jak w codzienności realizować ten testament miłości Jezusa.

Nasz wieczernik modlitwy zawsze rozpoczyna Różaniec z Maryją. Ona przygotowuje nas do przeżycia Uczty Miłości. A potem wielkie dziękczynienie, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, za dar Słowa, Ciała i Krwi Pana – Pokarmu naszych dusz. W miesiącu maju nasze modlitewne czuwanie w Gietrzwałdzie zmienia swój czas na popołudniowy (rozpoczyna się o 17. 30).  Dzięki temu możemy uczestniczyć w przepięknym sanktuaryjnym Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Bazylika wypełnia się wtedy rzeszą pielgrzymów i rozbrzmiewa znamienna pieśń: „Matko Gietrzwałdzka, módl się za nami…”. „Nie bójcie się, ja zawsze jestem z wami” – odpowiada nam Maryja. Jaka radość wypełnia wtedy serce i pokój zalewa duszę. Dziękujemy Ci, nasza Mamo!

Niech Bóg będzie uwielbiony za wielkie rzeczy, które wciąż nam czyni!

Z wdzięcznością powierzamy Mu naszych Kapłanów, którzy otwarci na Jego Ducha prowadzą nas wieczernikową drogą. Dziękujemy naszemu Księdzu Pawłowi, Księżom Kanonikom z Gietrzwałdzkiego Sanktuarium, szczególnie Tobie, nasz drogi Księże Józefie; Księżom koncelebrującym Eucharystię, przybyłym z grupami pielgrzymów oraz służącym nam w konfesjonałach. Dziękujemy też  za przepiękną muzyczną oprawę i za wszelkie doświadczone dobro, życzliwość, radość wspólnej, bratniej modlitwy.

Jedna myśl nt. „Pani Gietrzwałdzka – kochająca Matka dusz najmniejszych

  1. Niech będzie Bóg uwielbiony za wielkie rzeczy,które dla nas czyni! Adoracja była przepiękna.Niebo nad nami się otwarło.Jezu Maryjo kocham Was,ratujcie duszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>