Dziękujemy za dar Relikwii

relikwieNiech Bóg będzie uwielbiony za wszystkie Jego dzieła uczynione dla człowieka. W uniżeniu i pokorze oddaję cześć i chwałę Panu i Przenajświętszej Matce za dzieło dusz najmniejszych.

 To już 12 rocznica wieczerników w Sątocznie, można też powiedzieć -dopiero. Głos wewnątrz mówi mi, że to dzieło będzie trwało, ponieważ jest z nieba. Maleńkich dusz na świecie, jak powiedział Jezus siostrze Konsolacie, są miliony. Na pewno wielu jest i takich, którzy jeszcze nie znają tej drogi i nie wiedzą o wielkiej łasce powołania na nią, którą otrzymają z czasem. Być dorosłym i świadomie stać sie dzieckiem Bożym… Trwać we wspólnocie dusz najmniejszych, być powierzonym Panu Bogu i służyć swoją osobą dla zbawienia dusz…

 Ten szczególny wieczernik w Sątocznie przeżywaliśmy w wyjątkowym towarzystwie. W ostatnim czasie parafia Chrystusa Króla w Sątocznie otrzymała z rąk kardynała Dziwisza relikwie naszego świętego Jana Pawła II. Za jego wstawiennictwem razem Maryją zanosiliśmy nasze modlitwy przed tron Boga. Mogliśmy też  ucałować z szacunkiem relikwie, dziękując Bogu za tak wielki dar dla tej parafii.

 12 lat wieczerników – to powód do dziękczynienia, ale też świętowania. Z tej właśnie okazji po zakończonym wieczerniku dzieliliśmy się radością – jak to w maju – na „majówce”. Parafianie zorganizowali wspaniały piknik, a wszyscy uczestnicy zadbali o wspólną agapę. Był to czas radości, czas dla brata i siostry, dzielenia się dobrem z innymi.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi, który całym sercem oddany jest wieczernikom modlitwy w Sątocznie, dziękujemy parafianom za ich zaangażowanie oraz sobie nawzajem za to, że tworzymy rodzinę dusz maleńkich, którą łączy jeden cel i jedna miłość. „Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze”. (Zbyszek z Giżycka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>