Oczekiwanie na Zesłanie Ducha Świętego z Matką Bożą, Różanostocką Wspomożycielką

Różanystok-Bazylika (2)W minioną sobotę, trwając na modlitwie u stóp Pani Różanostockiej, przygotowywaliśmy się na przyjście Ducha Pocieszyciela. Prosiliśmy więc, by Ona sama przygotowała nasze maleńkie serca na przyjęcie Ducha Świętego, byśmy w żaden sposób nie ograniczali Jego działania w nas i pośród nas. To trudne do pojęcia, że wydarzenia, które w pojęciu ludzkim miały miejsce jakiś czas temu, a w świecie ducha odbywają się teraz i mają miejsce teraz. Staraliśmy się więc pokonać granice czasu, przestrzeni i w sposób duchowy przenieść się do Wieczernika, gdzie Matka Najświętsza wspólnie z Apostołami modli się i oczekuje obiecanego Pocieszyciela. Prosiliśmy Maryję, by nas wszystkich wzięła do swojego Serca, byśmy w Jej Sercu mogli przeżywać ten czas. Rozważając modlitwę różańcową próbowaliśmy przy każdym Zdrowaś Maryjo… niejako jeszcze bardziej jednoczyć się z Nią, przyjmować miłość, która jest w Jej Sercu, a która prowadzi do samego Boga. Wielbiąc Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie błagaliśmy, by zechciał zesłać nam swego Ducha, który by wypełnił nas do głębi naszego jestestwa. Całymi sercami przyzywaliśmy Go, by był Mocą w naszych słabościach, Pokojem w naszych sercach pełnych niepokoju, Radością w naszym smutku. By dał nam nowe życie, porwał nasze serca do Boga, wypełnił nas miłością, byśmy kochali nieskończoną, niepojętą miłością.

Wielkim pocieszeniem i umocnieniem naszych serc były słowa skierowane do nas w czasie homilii przez kustosza Sanktuarium – ks. Adama, iż tak, jak Kościół, tak i nasza Wspólnota Dusz Najmniejszych, Wspólnota Wieczerników Modlitwy bierze niejako początek z Wieczernika Jerozolimskiego, gdzie Apostołowie razem z Maryją trwali na modlitwie. I my mamy nieustannie trwać, nieustannie modlić się i mimo różnych trudności, przeciwności nie rezygnować.

Również w Godzinie Miłosierdzia, przy relikwiach Krzyża Świętego, prosiliśmy Boga o wylew Ducha Świętego na nas, nasze rodziny, naszą Ojczyznę i świat cały. Słowami św. Jana Pawła II wołaliśmy: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi.”

Dziękujemy Bogu i Jego Matce za czas modlitewnego oczekiwania na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w pięknie przystrojonej na „Zielone Świątki” Różanostockiej Bazylice. Dziękujemy kapłanom za poprowadzenie Wieczernika, celebrację Mszy św., za wygłoszone Słowo Boże, a także niezawodnym duszyczkom maleńkim, które tu przybywają na wspólną modlitwę. Następny Wieczernik w Różanymstoku już za miesiąc – 13 lipca. Matka Boża zaprasza, bo to Jej dzień. (Zosia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>