To był wyjątkowy wieczernik

maly_CzerwinskTym razem dusze najmniejsze zgromadziły się na Wieczerniku w Czerwińsku w ostatnią sobotę lipca. Był to wyjątkowy Wieczernik ze względu na to, że poprzedziły go kilkudniowe rekolekcje, które przeżywaliśmy w Domu Pielgrzyma. Poprowadził je ks. Adam Wawro z Ostrowa Wlk., a pomagał mu ks. Sławomir Brewczyński – opiekun naszej Wspólnoty. Był to niezwykle owocny czas – odczuwalny, niosący radość i moc powiew Ducha Świętego. Codziennie modliliśmy się Przyjdź, Duchu Święty, przyjdź, przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, Twojej umiłowanej Oblubienicy. I tak się stało – Duch Święty napełnił nasze serca i zapalił w nich ogień miłości. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznych rekolekcjach, aby tego doświadczyć. Przed nami jeszcze rekolekcje w Różanymstoku (5 – 9 sierpnia) i Gietrzwałdzie (17 – 21 sierpnia).

Na sobotnim Wieczerniku ciepło i serdecznie przywitał nas wszystkich ks. Sławomir, który następnie udał się do Mragowa, gdzie tego samego dnia, w godzinach wieczornych, również odbył się Wieczernik Modlitwy. Tam również rozbrzmiewał akt miłości Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!

A co takiego mówił do nas Duch Święty, ustami księdza Adama, w Czerwińsku?

Pan Jezus patrzy na nas jak na piękną pszenicę, dlatego że dusze maleńkie maja pokorę i radość, i miłość, i są gotowe do służby Bożej. Podejmują zadania, chociaż czasem te zadania przewyższają ich możliwości. Ale biorą te zadania i idą. Jezus dodaje im sił. Daje im również wszelkie inne możliwości, które też są ponad ich siły.

A Dzieło jest wielkie. Dzieło jest tak wielkie, ze przekraczał zawsze możliwości, nawet działającego dobrze Kościoła.

Również i św. Tereska się nam przypomniała poprzez te słowa w kazaniu ks. Adama:

By kochać Cię, Boże, tę chwilę mam tylko. Ten dzień dzisiejszy jedynie.

 A więc trzeba nam od grzechu uchronić tę chwilę, która jest. Teraz, Jezu, Maryjo, ratujcie dusze! Kocham Was! A jest kogo ratować…

Potrzebna jest teraz beatyfikacja i kanonizacja s. Konsolaty. Wtedy dopiero świat się dowie. Wtedy będzie można powiedzieć, że jest to Boże dzieło, które jest zaaprobowane przez Kościół, które może ogarnąć nie tylko miliony, ale i miliardy ludzi potrzebujących Jezusowego miłosierdzia. Ale potrzebujących też tego zrozumienia, że trzeba myśleć o życiu w każdej chwili, ale trzeba myśleć również o tym żniwie, a więc o Sądzie Bożym, który się dokonuje. Panie Jezu, jaki Ty jesteś biedny, kiedy sądzisz co chwilę kogoś i jest to człowiek nieprzygotowany… (…) Całe nasze życie powinno być przygotowaniem na Sąd Boży.

Dlatego musimy kochać. Musimy kochać Boga i bliźnich naszych. Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze! Dlatego ta miłość jest tak bardzo potrzebna, by uratować każdą chwilę od grzechu. Dlatego tez jesteśmy potrzebni światu całemu. Potrzebna nam też jest s. Konsolata jako błogosławiona i święta.

Chcemy, Panie Jezu,  być teraz gotowi. My nie chcemy ciebie zawieźć, Jezu.

Jezus przygotowuje ludzi na Sąd Boży. Wychodzi do nas ze swoim wielkim miłosierdziem, ale z naszej strony musi być ciągły wysiłek, by kochać, dobra wola. Musimy dążyć do nawrócenia i nie zapominać, że również pokuta jest potrzebna.

Dziękujemy z całego serca ks. Adamowi Wawro za rekolekcje i Wieczernik. Dziękujemy ks. Sławkowi za wspólnie przeżyte rekolekcje. Dziękujemy też Hani Peda za to, że zajęła się organizacją wszystkiego oraz zespołowi Najmniejsi za posługę na Wieczerniku. Bóg zapłać!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>