Jezus przychodzi, aby nas odnowić – Wieczernik w Czerwińsku

CzerwinskPierwsza sobota w Sanktuarium Czerwińskim u stóp Matki Bożej Pocieszenia i Wspomożycielki Wiernych – to piękne nabożeństwo. Zwłaszcza, że w tym miesiącu, 7 grudnia, nasz Wieczernik przypadł w przededniu pięknej uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – szczególnego święta, które ukochały dusze na maleńkiej drożynie miłości.
Główne nabożeństwo sobotnie zostało poprzedzone dniem skupienia w piątek, który poprowadził ks. Sławomir Brewczyński – kapelan Stowarzyszenia Konsolata.
Każda modlitwa to całkowite zawierzenie woli Bożej, a modlitwa różańcowa jest szczególną, ponieważ odmawianą wraz z Maryją. Adwent – to najpiękniejszy czas Jej oczekiwania. To czas oczekiwania i dla nas – oczekiwania na Pana, na wypełnienie się Bożego planu. To czas, który porusza nasze wnętrza, nasze serca, nas całych. To czas oczekiwania ze wzruszeniem naszych sumień, by zrobić nowe miejsce w nas dla przychodzącego Boga. Jezus przychodzi, aby nas odnowić, by odnowić nasze relacje z bliźnimi; aby przez nas odnowić świat.
Ks. Sławomir w czasie modlitwy różańcowej wyjaśniał nam, czym jest ofiara, nasza ofiara dla innych, ofiara dla Pana Boga. Ofiara jest wtedy, gdy dajemy z siebie wszystko z miłości, nie licząc na jakiekolwiek korzyści czy zyski. Ofiara – to nie jest podarowanie komuś czegoś, co nam zbywa. Bo wtedy jest to tylko racjonalizowanie i przezorność, roztropność by nie popaść w marnotrawstwo. Można z kimś się podzielić ubraniem lub nawet datkiem pieniędzy, ale nie będzie to jeszcze prawdziwa ofiara, jeśli „wietrzymy szafę” lub zamierzamy później odpisać coś sobie od podatku. Ofiara prawdziwa zaczyna się wtedy, gdy dzielę się nie tym, co mi zbywa, ale tym, czego drugi człowiek potrzebuje. Prawdziwą ofiarę Bóg przyjmie szczególnie wtedy, gdy jest nam ciężko, ale dzielimy się, bo to jest dar serca. Bóg przyjmie, oczyści i wykorzysta jeszcze lepiej niż my byśmy to zrobili. Podobnie jak Maryja oddała Bogu swojego Syna Jedynego, tak i my wszystko ofiarujmy sercem, które też należy do Boga.
Adwent – to nie tylko czas oczekiwania. To też czas poszukiwań i stawiania pytań. Czy potrafimy być ofiarni? Czy potrafię znaleźć czas na rekolekcje, na szukanie w moim życiu Boga, jeszcze bardziej niż dotychczas?…
W czasie modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, przywołując Ducha Świętego, prosiliśmy, aby nauczył nas modlić się, by pomógł nam dobrze przeżywać ten czas Adwentu. Wołaliśmy ze wzruszeniem: „Przyjdź, Panie Jezu, przyjdź… Marana tha”. My wiemy, że jesteś z nami nieustannie w sakramentach świętych…. Twoje imię: „Ja Jestem”, „Emmanuel” – to „Bóg jest z nami”. Nie odwlekajmy przygotowania się na przyjście Bożej Dzieciny, nie odwlekajmy pójścia do spowiedzi, nie odwlekajmy czasu na nasze nawrócenie.
My dzieci XXI wieku nie umiemy czekać, chcemy wszystko już, teraz, natychmiast. A przecież oczekiwanie już jest łaską – uczy cierpliwości i upodabnia nas do Pana Boga, który jest cierpliwością; miłością, która cierpliwa jest.
W czasie wieczernika modlitwy w szeregi wspólnoty dusz najmniejszych wstąpiło też kilkanaście nowych osób składając przed ołtarzem Pańskim i obrazem Matki Bożej Pocieszenia akt poświęcenia się Sercu Jezusowemu i odmawiając hymn Magnifikat. Jezu Maryjo, kocham Was, Ratujcie dusze!
W godzinę Miłosierdzia, klęcząc przed relikwiami Krzyża Świętego, odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, łącząc się ze wszystkimi w modlitwie. Adorując Ukrzyżowanego Pana, prosiliśmy, aby otworzył nas na pokorę swojego uniżenia się aż do śmierci na krzyżu. Prosiliśmy też, aby Bóg w swoim miłosierdziu sam przygotował nas na tajemnicę Wcielenia swojego Syna. Byśmy przyjęli Go na nowo do swoich serc i do swego życia. I byśmy również stali się dziećmi, pełnymi radości, czystości i pokory; całkowicie oddanymi Bogu.
„Jezu, Maryjo, kocham Was Ratujcie dusze!”
Bogu niech Będą dzięki za ten piękny czas przy Sercu Maryi we wspólnym oczekiwaniu na przyjście Pana!
Wdzięczni Maleńcy dziękują ks. Sławomirowi i wspierającym kapłanom, zespołowi muzycznemu „Najmniejsi” oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego kolejnego modlitewnego czuwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>