Wieczernik ze Świętym Janem Bosko

styczenW ostatni czwartek stycznia 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie wieczernikowe w Sątocznie. Rozpoczęliśmy je Mszą św., w trakcie której wspominany był św. Jan Bosko – założyciel salezjanów i charyzmatyczny wychowawca młodzieży. Całe życie troszczył się o biedną młodzież, spotykał się z nimi, poznawał ich problemy, ewangelizował. Wzbudzał zaufanie młodzieży, leczył ich emocjonalne rany. Wszystko to czynił z Panem Jezusem. Pragnął być dla nich nie tylko wychowawcą, ale przede wszystkim przyjacielem. Ksiądz Bosko posiadał dar czytania w ludzkich sumieniach, który pomagał w kształtowaniu charakterów swoich podopiecznych.

Po Mszy św. nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie kontynuowane były wspomnienia o św. Janie Bosko, jak również prowadzono rozważania i modlitwy za wstawiennictwem tego Świętego. Podczas modlitwy różańcowej prosiliśmy o łaskę przyjęcia do Królestwa Niebieskiego duszy zmarłego Mirosława Kosiorek – męża naszej wspólnotowej koleżanki.

Spotkanie wieczernikowe (po udzielonym indywidualnym błogosławieństwie kapłańskim) zakończyło się Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem relikwii Świętego Jana Pawła II.

Po raz kolejny doświadczyliśmy siły wspólnej modlitwy, która umocniła i rozradowała  nasze serca, dała moc, by podążać drogą Chrystusa.

Może i my, kierując się przykładem i słowami św. Jana Bosko (np. „Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość”, czy „Szatan boi się ludzi radosnych”) chętnie zaangażujemy się w niesienie pomocy młodzieży.

Bóg zapłać za możliwość uczestnictwa w tym spotkaniu wspólnotowym. Do zobaczenia za miesiąc. (Magda z Kętrzyna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>