Dziś Jezus zaprasza nas, abyśmy wszystko Mu zawierzyli

Mrągowo2Po długiej, kilkumiesięcznej przerwie mogliśmy znowu spotkać się na Wieczerniku w Mrągowie, w gościnnych progach kościoła Bł. Honorata Koźmińskiego. Wspólny Różaniec, Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Apel Jasnogórski na zakończenie raz jeszcze umocniły i pokrzepiły wszystkich obecnych. Dzielimy się z Wami fragmentem kazania wygłoszonego przez nowego wikarego – ks. Sławka:

 „Bóg w swojej opatrzności troszczy się o każdego człowieka, jeżeli tylko chcemy otworzyć się na Jego działanie. Potrzeba nam tez w tym wytrwałości. Jednak nie możemy skupiać się tylko na tym, co daje nauka, ale korzystać z niej z wiarą i w połączeniu z modlitwą, rozważając, co jest dla nas dobre, a co nie. Ale też nie możemy odrzucać środków bezpieczeństwa i tego, co daje nam nauka w imię wiary w Boga, w Bożą opatrzność. Bóg przecież działa przez świat, działa przez ludzi i to, co oni nam proponują za pomoc. (…) Dzisiaj pandemia wywołuje w nas zmęczenie i zniechęcenie, a chwilami może też zwątpienie w Bożą Opatrzność i słowa Kościoła. Jednak to właśnie dzisiaj kolejny raz Jezus zaprasza nas, abyśmy to wszystko Jemu zawierzyli i zaufali. Słyszeliśmy dzisiaj w I czytaniu: „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką.” Tą światłością dla każdego człowieka, który jest na ziemi, jest Syn Boży – Jezus, który przecież nigdy nas nie zostawił. Przyszedł na świat, aby dać nam zbawienie, ale także nadzieję, że Bóg nigdy nie zostawia nas samych. (…) Bóg chce, żebyśmy patrzyli na Niego, jak na Ojca. Chce, byśmy zdawali sobie sprawę, że Jemu możemy zaufać. Że jesteśmy ukochanymi dziećmi Jego. Szczególnie w tych trudnych momentach naszego życia nie zapominajmy o tym. Zaufajmy Mu. On jest i cały czas troszczy się o nas.”

Tego, że Bóg jest, że nas kocha i że zależy Mu na nas, doświadczaliśmy też podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Staraliśmy się otwierać nasze serca, aby móc spotkać się z Sercem Boga i napełnić Jego miłością i pokojem. Aby otworzyły się oczy i uszy naszych dusz. Abyśmy potrafili odwzajemnić tę Miłość. Abyśmy kochali Boga ze wszystkich sił i za każdą duszę na całej ziemi. Bo Bóg tak bardzo pragnie być kochany. On nie tylko siostrę Konsolatę prosi: „Kochaj Mnie, Konsolato! Tylko Mnie kochaj.” On prosi każdego człowieka.

„Całymi sobą chcemy kochać Ciebie, Jezu. Dotyk Twojej miłości otwiera nasze serca i sprawia, że stajesz się coraz bliższy. O, Panie, jak to dobrze być przy Tobie. Dobrze jest wtulić się w Twoje ramiona, położyć głowę na twoim Sercu i wsłuchiwać się w jego bicie. Dobrze jest poczuć się małym dzieckiem w wielkich ramionach Ojca. O, Panie, jak dobrze nam przy Tobie.”

Odpoczęliśmy przy Sercu Boga, naszego Ojca, który na koniec nam pobłogosławił, jak zawsze

Dziękujemy księdzu Januszowi, gospodarzowi tej mrągowskiej parafii, za poprowadzenie Wieczernika i za gościnność. Dziękujemy też ks. Sławkowi za kazanie i wspólną modlitwę oraz ks. Zdzisławowi, jeszcze do niedawna misjonarzowi w Brazylii, który dołączył kapłańskiej wspólnoty w Mrągowie. Bogu i Matce Najświętszej niech będą dzięki za ten sierpniowy Wieczernik. Do zobaczenia we wrześniu!

Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>