Chcemy przychodzić do Maryi

cznwJezu, Maryjo, Kocham Was, ratujcie dusze! – tak rozpoczęliśmy aktem miłości Wieczernik  Modlitwy w pierwszą sobotę lutego w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na wzgórzu  Czerwińskim.

Przyszliśmy do Ciebie, Matko, aby  być z Tobą i Twoim Synem Jezusem Chrystusem, by przy  Waszych Sercach nasze maleńkie serca zapłonęły miłością i wynagradzały za to, że Miłość nie jest  kochana.

Rozważając część radosną różańca świętego i wpatrując się w Najświętszy Sakrament nasz kapelan, ks. Sławomir nawiązał do objawień Tajemnicy Fatimskiej, w którym głównym przedmiotem  było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Kiedy Maryja z Dzieciątkiem Jezus, w 1925 roku, objawiła się siostrze Łucji to pokazała jej cierniami otoczone Swoje Serce. Dzieciątko Jezus  powiedziało do siostry Łucji: „miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki otoczonym  cierniami, którymi niewdzięczni ludzie wciąż na nowo Je ranią. Nie ma nikogo, kto by przez akt  wynagrodzenia te ciernie powyciągał.” Maryja zaś powiedziała Łucji, aby starać się nieść Jej  radość i przekazać ludziom, że Maryja przybędzie w godzinę śmierci z Łaskami potrzebnymi do zbawienia do  tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą komunię  świętą, odmówią jeden różaniec i przez co najmniej 15 minut podejmą rozmyślania nad 15 tajemnicami różańcowymi i towarzyszyć będą Maryi w intencji zadośćuczynienia. Pięć sobót wynagradzających, ponieważ jest 5 rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi. Są to obelgi przeciwko Niepokalanemu Poczęciu, przeciw Jej Dziewictwu, przeciw Jej Bożemu  Macierzyństwu, obelgi , przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet  nienawiść wobec Nieskalanej Matki i bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych  wizerunkach.

My chcemy przychodzić do Maryi i do Jezusa Chrystusa w I soboty miesiąca, i chcemy  spełniać wszystkie warunki, aby wynagradzać za wszystkie nasze grzechy i bluźnierstwa. Niech  Niepokalane Serce Maryi zakróluje wśród nas, w każdym wypowiedzianym akcie miłości JEZU,  MARYJO, KOCHAM WAS! RATUJCIE  DUSZE! 

Każde rozważanie różańcowe przed Obliczem Jezusa jest szczególną modlitwą  wynagradzającą Matce Bożej za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu  Sercu.

W czasie Eucharystii modlący się także z nami ksiądz Krzysztof również przypomniał  przesłanie Matki Bożej Fatimskiej, przekazane Kościołowi za pośrednictwem św. siostry Łucji, dlatego  też gromadzimy się w I sobotę miesiąca wokół Ołtarza Chrystusa. Wewnętrznie przynagleni  wezwaniem Matki Najświętszej, by wynagradzać Jej Niepokalanemu Sercu za naszą oziębłość,  pragniemy przepraszać za grzechy i niewierności, aby wraz z Nią zbliżać się coraz bardziej do Serca  Bożego.

Ks. Sławek  w czasie kazania zwrócił naszą uwagę na to, że Maryja w wielu miejscach, czy to w Gietrzwałdzie, Fatimie, Lourdes czy La Salette, Matka Boża przychodzi nie do dorosłych tylko do dzieci i z nimi rozmawia. Matka Boża wybiera dzieci, szczególnie upodobała sobie tych maleńkich i im  przekazuje orędzia. Pan Jezus też prosił apostołów, aby pozwolili przychodzić do Niego najmniejszym,  dzieciom, które brał na kolana i błogosławił im. To właśnie małe dzieci otrzymują orędzia, rozmawiają z Maryją, przyjmują Jej prośby, aby przychodziły na spotkania z różańcem, przekazują by wszyscy modlili się różańcem.

My też nazywamy siebie Maleńkimi, dążmy do tego, by być maleńkimi, aby modlić się gorliwie różańcem, aby umieć słuchać z pokorą tego, co mówi do nas Maryja, aby służyć Jej i móc przynosić dla innych Jej prośby i polecenia. Bądźmy maleńkimi przy Niepokalanym Sercu Maryi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wieczernika, księżom Salezjanom, którzy gościli nas w  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, szczególnie za przewodniczenie w Eucharystii i posługę w  konfesjonałach. Dziękujemy Ks. Sławomirowi za poprowadzenie Wieczernika i zapraszamy na kolejny  Wieczernik w pierwszą sobotę marca. JMKWRD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>