Powakacyjnie

mamaSzybko mija czas, uciekają z pamięci minione chwile i wydarzenia. A było ich ostatnio niemało. Warto więc udokumentować je słowem pisanym „ku potomnym”.

  • Pielgrzymka do Medjugorje – w rocznicę 40 lat objawień Matki Bożej, Królowej Pokoju w tym chorwackim miasteczku. Nasza Wspólnota ma swoje korzenie właśnie w Medjugorje, nie mogło więc nas tam zabraknąć podczas tej ważnej rocznicy. Przypomnijmy sobie orędzie, które Gospa przekazała tego dnia dla świata: „Drogie dzieci! Moje serce jest radosne, bo przez te lata widzę waszą miłość i otwartość na moje wezwanie. Dziś wszystkich was wzywam: módlcie się ze mną o pokój i wolność, bo szatan jest mocny i przez swoje oszustwa chce odwieść jak najwięcej serc od mojego matczynego serca. Dlatego zdecydujcie się na Boga, aby było wam dobrze na ziemi, którą dał wam Bóg. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Mwdjugorie_maly

  • Rekolekcje wspólnotowe – odbyły się trzy serie rekolekcji: w Czerwińsku n. Wisłą, w Różanymstoku i w Gietrzwałdzie. Głosił je nasz Kapelan, Ksiądz Sławomir Brewczyński. Bohaterem rozważań rekolekcyjnych był Święty Józef. W rekolekcjach uczestniczyło ok. 100 osób. Był to dobry czas, podczas którego nasze serca jeszcze bardziej zbliżyły się do niezwykłego męża, ojca i opiekuna. Jak wielkim przykładem może być Święty Józef dla każdego z nas. Święty Józefie oręduj za nami!

rekolekcje_maly

  • Wieczernik Ogólnopolski – miał miejsce w ostatni wakacyjny weekend. Dusze najmniejsze z całej Polski zgromadziły się na wspólnej modlitwie w polskim Loretto, koło Wyszkowa. Tematem przewodnim Wieczernika był także Święty Józef. Do dziś w pamięci mamy niesamowitą konferencję ks. Adama Malaka (SDB) o Świętym Józefie, jako postaci drugiego planu. Również pasjonująca była konferencja Ojca Ignacego Kosmali (OFMConv): Ojciec Kolbe panem samego siebie, zapominający o sobie, żyjący dla innych i będący wzorem dla innych. dla rodzin. Wieczernik Modlitwy to także wspólna modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa pod Krzyżem i zawierzenie Matce Bożej. I tych elementów spotkania nie zabrakło i w Loretto. Był to radosny czas spotkania wszystkich wspólnot, podczas którego nie zabrakło złączonych rąk i serc wyśpiewujących: Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!

pieśn_malyZapraszamy do wysłuchania konferencji ks. Adama

 

  • Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Konsolata – było kontynuacją Wieczernika Ogólnopolskiego. Jego celem było zdanie sprawozdań za ostatnie dwa lata Zarządu Stowarzyszenia i Komisji Rewizyjnej. Było to także spotkanie wyborcze, podczas którego członkowie Stowarzyszenia mieli wybrać nowy Zarząd. Decyzją zgromadzonych członków SK zarówno skład Zarządu, jak i Komisji Rewizyjnej pozostał prawie bez zmian. Tylko Monika z Białegostoku zdecydowała o wycofaniu się z Zarządu. Droga Moniko, dziękujemy Ci za minione 4 lata Twojej ofiarnej i owocnej pracy na rzecz Stowarzyszenia i Wspólnoty.

walne_maly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>