Sylwester marzeń dusz najmniejszych

Czerwińsk_SylwesterWyjątkowy dzień …. ostatni dzień roku kalendarzowego 2021 zgromadził wiele dusz najmniejszych u stóp Matki Bożej Pocieszania w Czerwińsku, która zechciała wszystkich modlących się na Wieczerniku, przytulić do Swojego Serca, bo chce prowadzić nas drogą uświęceń ku szczęściu, ku miłości, ku niebu.

Ks. Łukasz, Kustosz Sanktuarium i Proboszcz czerwińskiej parafii przywitał wszystkich serdecznie na tym nietypowym, bo piątkowym spotkaniu. Zmiana terminu spowodowana była tym, że pierwsza sobota miesiąca przypadała w Nowy Rok.

Modlitwę różańcową rozpoczęliśmy częścią radosną, aby w duchu wdzięczności i wynagrodzenia Maryi, wspólnie nieść radość z Narodzenia Jezusa Chrystusa. Rozważając dogmaty maryjne stawaliśmy w pokorze i uniżeniu przed Bogiem, powierzając Mu siebie, naszych bliskich a także losy naszej ojczyzny i całego świata. Prosiliśmy aby każdy człowiek odnajdywał na tym świecie drogę, którą ukazał nam Jezus Chrystus stając się jednym z nas.

Jezusowi Chrystusowi modlitwą przed Najświętszym Sakramentem dziękowaliśmy za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w minionym roku, ale również za wszelkie trudy i cierpienia, które mogliśmy ofiarować Bogu. Z głębokim żalem przepraszaliśmy Jezusa za wszystko to co było złe, za to, co nie należało do Boga, za to, że niejednokrotnie zapominaliśmy o Bogu i popełnialiśmy grzechy przeciwko Niemu, jak i przeciwko naszym braciom.

Pragniemy wierzyć, że kolejne 365 dni nowego roku będziemy mogli przeżyć tylko dzięki Bożej Woli i Łasce bo upływające godziny ciągle przypominają nam, że „Bóg widzi, czas ucieka, wieczność czeka”. Idąc w nowy rok nie ulegajmy przeczuciom, lękom ale z ufnością i nadzieją zwracajmy się do Boga, prosząc aby błogosławił nam w życiu, w zdrowiu, w pracy, w dążeniu do świętości naszej i naszych rodzin.

Przyjęciem Pana Jezusa do naszych serc podczas Eucharystii zostaliśmy wzmocnieni i bardzo dziękowaliśmy za to, że otrzymaliśmy taką łaskę być w Czerwińskiej Bazylice pod Miłosiernym wzrokiem Matki Bożej, przy żłóbku Bożej Dzieciny i przeżyć razem prawdziwy „Sylwester Marzeń”, bo czyż może być coś piękniejszego dla duszy najmniejszej niż pragnienie trwania razem z Jezusem i Maryją? Czy może być coś wspanialszego, niż doświadczenie bliskości i obecności Jezusa Maleńkiego wśród nas i przyjęcie Go do naszych serc?

Pełni radości, po Mszy świętej, zostaliśmy zaproszeni do podzielenia się opłatkiem, w gronie naszej wieczernikowej wspólnoty składając sobie nawzajem życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. I wam wszystkim życzymy, aby Łaska i Opieka całej Trójcy Świętej dotykała Was i towarzyszyła Wam w każdym dniu kolejnego 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>