Dziękujemy za dar wspólnotowej pielgrzymki

Nasi realizatorzy; Wiola i Waldek przygotowali kolejny program dotyczący naszej wspólnoty. Tym razem dzięki nim możemy obejrzeć miejsca z naszej pielgrzymki do Krakowa i Częstochowy, i oczywiście wysłuchać kolejnych świadectw dotyczących naszego dzieła modlitewno-ewangelizacyjnego. Wszystkim za podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami na maleńkiej drodze miłości dziękujemy!

***

Jak wielką miłością Bóg darzy człowieka! Święci wychwalają Bożą Miłość przez wszystkie wieki. Przez wszystkie wieki w Kościele wybrzmiewa głos uwielbienia Boga, który jest Miłością i wszystko co czyni, czyni z miłości. Każde Jego działanie wyraża się w miłości. Miłość spływająca z Krzyża, dar Bożego Serca,  jest darem największym, jaki mógł otrzymać człowiek. Jest darem obejmującym wszystkie czasy i cały wszechświat. Bóg na Krzyżu pochylił się nad człowiekiem biednym, słabym, grzesznym, aby go wywyższyć, wynieść aż do samego Nieba. Niezwykły to wyraz Miłości i Bożego Miłosierdzia. A kiedy wydobył człowieka z otchłani i posadził pomiędzy Aniołami, dał swojego Ducha, by Ten żył w człowieku, przenikał go i dawał nowe życie człowiekowi.

Nasze serca rozradowały się, będąc w miejscu, z którego na cały świat wypływa Boże Miłosierdzie! Oddawaliśmy Bogu chwałę wielbiąc Go w Jego miłości i przyzywaliśmy Ducha Świętego, by Ten w jeszcze większym stopniu objawił naszym sercom wielkość Bożej Miłości, niezwykłość Bożego Miłosierdzia, byśmy dogłębnie przekonani o niezwykłym darze Bożego Serca, prawdziwie, całymi sobą wielbili Boga. Z wielkim pragnieniem, z ogromną tęsknotą oczekiwaliśmy przyjścia Pocieszyciela jako zjednoczenia z Bogiem. Nasze serca zapragnęły żyć w niezwykłej bliskości Boga, by Jego Duch przenikał duszę i ciało, dając człowiekowi wszystko nowe; sprawiając, że człowiek staje się prawdziwie Bożym człowiekiem, który widzi oczami Boga, słyszy uszami Boga, rozumie Jego Sercem, czuje, kocha, pragnie dokładnie tak, jak Bóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>