Zapatrzony w Małą Świętą

Wszystkim zainteresowanym maleńką drogą miłości proponujemy przeczytanie kolejnej interesującej książki, a jest nią pozycja „Zapatrzony w Małą Świętą” – wydawnictwa karmelitów bosych…>>

Okładka_szelazek.inddW praktyce beatyfikacyjnej jedną z bardzo ważnych spraw jest zgromadzenie pism kandydata na ołtarze. Kreślą one bowiem jego duchowy portret – cnoty, jakie praktykował, duchowość, którą żył, nabożeństwa jakie żywił itp. Pisma kandydatów na ołtarze  – późniejszych błogosławionych i świętych – poddane wcześniejszej cenzurze kościelnej, są publikowane i stają się duchowym pokarmem dla wiernych, pragnących kształtować w ich szkole swoje życie duchowe oraz czerpać inspirację z ich nauki i doświadczenia.

W taki sposób należy postrzegać inicjatywę publikacji Pism Sługi Bożego ks. biskupa Adolfa Piotra Szelążka, których niniejszy I tom jest zwiastunem. A ponieważ jednym z najbardziej charakterystycznych rysów duchowości Autora, założyciela zgromadzenia zakonnego sióstr terezjanek i pasterze diecezji łuckiej na Wołyniu, było zapatrzenie się w Małą Świętą, w obecnym tomie zgromadzono jego teksty o św. Teresie z Lisieux.

Lektura książki posłuży nie tylko do poznania szlachetnego i zatroskanego o dobro Kościoła Pasterza i Ojca, ale będzie także pomocą w podejmowaniu wyzwań nowej ewangelizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>