Modlitwa w Sanktuarium Krwi Chrystusa

Krew Chrystusa jest szczególnym darem Boga dla człowieka. To przecież Ona oczyszcza serca, chroni przed złem. To Ona pomaga człowiekowi w walce ze złem, ze swoimi słabościami. Jeżeli dusza pragnie wyrwać z korzeniami jakieś swoje słabości, niech nieustannie zalewa swoje serce Krwią Chrystusa, niech poi się tą Krwią. Złączenie z Chrystusem Ukrzyżowanym i szczególne umiłowanie Krwi Chrystusa przynosi duszy niezwykłe ukojenie, a jednocześnie ogromną moc. Dusza po modlitwie, w której łączy się z Krwią Chrystusa, adoruje Ją, wychodzi umocniona i na nowo przygotowana, by walczyć, by trwać przed Bogiem, w Bogu, z Bogiem. Krew Jezusa jest szczególną łaską, która pomaga duszom słabym, małym być niczym mocarz, niczym wielki święty, ponieważ w Krwi Chrystusa jest moc, siła, jest odwaga. We Krwi Chrystusa dusze odnajdują wszystko, czego potrzebują, aby wypełniać swoje powołanie. Dlatego warto nieustannie powracać pod Krzyż i adorując Krew Chrystusa przyjmować Ją do swego serca.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z naszego pobytu w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Modliliśmy się tam wracając z naszych rekolekcji, które odbyły się w Brennej. Więcej o tym miejscu…>>

Niektórzy Święci mieli szczególne nabożeństwo do Krwi Chrystusa. Umiłowali Ją i w sposób szczególny modlili się, będąc sercem blisko Boga.

Krew Jezusa można czcić, wielbić, wysławiać. Można przemawiać do Krwi Chrystusa, ponieważ Krew Chrystusa to Bóg. Tak jak przyjmujemy Ciało Jezusa podczas Eucharystii, widząc w Komunii św. całego Boga, tak przyjmując Krew Chrystusa, przyjmujemy całego Boga.

Krew Chrystusa pomaga duszy oczyścić się z różnych słabości i grzechów. I tak jak są specjalne preparaty, którymi można polać żelazo i wtedy spływa ten preparat razem z rdzą, czyszcząc żelazo, tak Krew Chrystusa obmywa duszę ludzką, wydobywając z niej piękno. Oczyszcza ją sprawiając, że ukazuje się oczom duchowym sam diament. Ponieważ Krew Chrystusa zraszając ziemię, zraszając dusze przynosi zbawienie, przebaczenie, zgładzenie, odpuszczenie grzechów, dlatego będąc obdarowanym tak wielką łaską, a więc Krwią Chrystusa trzeba dzielić się z innymi duszami tą Krwią, nieustannie w sposób duchowy zanurzając wszystkie dusze w tym cudownym eliksirze życia, zbawienia, miłosierdzia.

Zatem pomyślmy każdego dnia o tym, by łącząc się z Jezusem Ukrzyżowanym zanurzyć się w Jego Krwi. Pomyślmy o tym, by zaczerpnąć z tego Zdroju Miłosierdzia i rozlewać na inne dusze, ratując je. Pomyślmy, by każdego dnia zanurzyć się w Ranie boku Chrystusowego i tam wykąpać się całemu w tych Zdrojach Miłosierdzia, czyniąc to z pokorą, z miłością, z radością, z wielką ufnością i wiarą, że oto Bóg udziela nam tak cudownej łaski. Jak wielką miłością musi darzyć człowieka, skoro umęczony na Krzyżu zaprasza wszystkie dusze do Ran swoich, by mogły one kąpać się w nich obmywając się w Jego Krwi.

Podziękujmy Bogu za Jego Krew, za Jego wielką miłość, dla której opisania nie można znaleźć słów w ludzkim języku. Uwielbijmy Boga w tej miłości i oddajmy swoje serca Bogu, by mógł obmywając we Krwi wydobyć z nas to cudowne piękno, które powołał do życia w chwili naszego stwarzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>