Światowy dzień życia kontemplacyjnego

kapucynki_ostrowW święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, 21 listopada, przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

Nazwa kontemplacja wywodzi się z łaciny. – To forma modlitwy, podczas której modląca się osoba spogląda z miłością na Boga i na Boże tajemnice – Według św. Teresy z Avila kontemplacja jest doświadczaniem wzajemnej obecności, „byciem sam na sam z Bogiem, który nas kocha”. Św. Jan Paweł II powiedział do sióstr wizytek w Reggio Calabria (Włochy) 7 października 1984 r.: „Jesteście powołane, by być lampami oświetlającymi drogę, którą idzie wielu braci i sióstr rozproszonych w świecie (…). Dajecie im radość Bożą, zapewniając ich, że będziecie się za nich modlić, że ofiarujecie waszą ascezę, aby również oni czerpali siłę i odwagę ze Źródła życia, którym jest Chrystus”.
Tego dnia nasza Wspólnota wraz z mniszkami klaryskami kapucynkami tworzyć będzie kolejny Wieczernik Modlitwy w klasztorze w Ostrowie Wlkp. Zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu i w ważnej modlitwie o to, by nie zabrakło nowych, dobrych powołań do tej formy życia, niosącej wiele łask dla nas wszystkich i dla całej wspólnoty Kościoła. Początek spotkania o godz. 18:00, w programie modlitewnym: Różaniec, Eucharystia z konferencją i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>