s. Konsolata

 

SZKIC BIOGRAFICZNY SŁUGI  BOŻEJ SIOSTRY KONSOLATY BETRONE

Pierina Betrone urodziła się 6 kwietna 1903 r. w Saluzzo (Cuneo), we Włoszech, w wielodzietnej rodzinie. W wieku trzynastu lat odczuła w swym sercu z niespodziewaną i tajemniczą intensywnością wezwanie: „Boże mój, kocham Cię!”.

5. Sł.B. s. Konsolata Betrone

5. Sł.B. s. Konsolata Betrone

więcej zdjęć…>>

W 1916 roku, w Uroczystość Niepokalanej, podczas dziękczynienia po Komunii św. usłyszała wyraźnie w swoim wnętrzu słowa: „Czy chcesz należeć cała do Mnie?”. Dogłębnie przejęta, choć w pełni nie rozumiejąc jeszcze znaczenie tego pytania, odpowiedziała bez wahania: „Tak, Jezu!”.

W rok później  rodzina Betrone przeniosła się do Turynu. Wśród duchowych prób i doświadczeń, które dotknęły jej rodzinę, Pierina czeka aż do dwudziestego pierwszego roku życia, aby ujawnić i zrealizować swoje powołanie do szczególnej konsekracji Bogu, które dojrzało w niej dzięki przypadkowej lekturze ksiąki pt. Dzieje duszy św. Teresy z Lisieux. Podjęła decyzję zostania siostrą zakonną , ale wybór nowej rodziny zakonnej staje się dla niej kolejną uciążliwą wędrówką.

W końcu, 17 kwietnia 1929 roku wstępuje do klasztoru Klarysek Kapucynek w Borgo Po w Turynie. Tutaj w tzw. Białą Niedzielę, 8 kwietnia 1934 roku, złożyła śluby wieczyste jako siostra Maria Konsolata. W klasztorze pełniła obowiązki kucharki, furtianki, szewca, infirmerki i sekretarki, oddając się każdej czynności z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, służąc Bogu we współsiostrach. Z powodu podwojenia się liczby sióstr, w już i tak zbyt licznej wspólnocie, 22 lipca 1939 roku, siostra Konsolata zostaje przeznaczona do nowego klasztoru w Moriondo Moncalieri, niedaleko Turynu.

Wyróżniona przez Jezusa łaską szczególnej zażyłości poprzez wizje i lokucje, darzyła wyjątkowym współczuciem  grzeszników. Jej specyficzną misją było oddanie własnego życia dla zbawienia „konających uparcie odmawiających przyjęcia Sakramentów” i za „ Braci i Siostry upadłych”, tzn. by uprosić powrót do życia w łasce Bożej kapłanom, zakonnikom i zakonnicom zniewolonym przez grzech. W tej całopalnej ofierze miłości wyniszcza się cała, gasnąc w wieku zaledwie 43 lat ,dnia 18 lipca 1946 roku w klasztorze w Moriondo, gdzie w bocznej kaplicy zewnętrznej, znajduje się jej grób. 8 lutego 1995 roku w Turynie został oficjalnie otwarty jej proces kanonizacyjny.

Warto przeczytać:

1. KOCHAĆ BOGA W SWOIM ŻYCIU
2. AUTENTYCZNA KONTEMPLATYCZKA
3. O PANIE, PRZECHODZĄC PRZEZ MOJE ŻYCIE
4. ZAWSZE I TYLKO MIŁOŚĆ
5. Film o Słudze Bożej S. Marii Konsolacie Betrone
6. Akt poświęcenia duszy maleńkiej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
7. Szkic biograficzny o. Lorenzo Sales
8. „Traktat o maleńkiej drodze miłości”

Źródło: http://www.kapucynkiostrow.pl/ i

http://www.consolatabetrone-monasterosacrocuore.it/page/ITA/index.html