Zawierzenie Sercu Jezusa i Maryi

dwa_sercaDrogie Dusze Najmniejsze. Minął kolejny rok liturgiczny, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i nasze grudniowe Wieczerniki. Dla wielu to kolejny rok na maleńkiej drożynie miłości, dla innych może (jak i dla mnie) to dopiero początki odkrywania Orędzia  miłości Serca Jezusa dla świata. Wiemy, jak wiele  radości Panu Jezusowi daje całkowite zawierzenie Jego Sercu. Ile nadziei ma w nas, którzy chcemy żyć aktem miłości: Jezu, Maryjo! Kocham was, ratujcie dusze. Nasza wspólnota dusz najmniejszych to nie tylko udział w comiesięcznych wieczernikach modlitwy, to życie aktem miłości na co dzień, tak jak żyła nim Służebnica Boża s. Konsolata Betrone. Zrozumiał to dobrze o. Lorenzo Sales zapraszając kolejne dusze na maleńką drogę,  by stać się najmniejszym.  A rozpoczyna się to wszystko poprzez osobisty akt zawierzenia Sercu Jezusowemu.  To takie osobiste wejście we wspólnotę, sprawowane w sposób uroczysty, które włącza nas w dzieło ratunku dusz.

Do takiego aktu zawierzenia warto się przygotować kilka dni, czy to poprzez wakacyjne rekolekcje wspólnotowe, czy też indywidualnie, przy okazji głównych Świąt Pańskich i Maryjnych. Trzeba też zgłosić się do odpowiedzialnych wspólnoty oraz oczywiście być po spowiedzi św. i Komunii św.

Także teraz, na naszych grudniowych wieczernikach w związku ze świętem Niepokalanego Poczęcia NMP i zbliżającym się Bożym Narodzeniem będzie taka możliwość, do której zachęcamy zarówno nowe osoby, jak i stałych uczestników i sympatyków naszych wieczerników, a nawet członków wspólnoty, którzy wcześniej z różnych powodów Aktu Zawierzenia Sercu Jezusowemu nie składali. Dla wszystkich innych zaś będzie to okazja dla odnowienia tego zawierzenia Panu Jezusowi i Maryi Pannie.

Przypominamy także, że w ramach wspólnoty dusz najmniejszych istnieje też Stowarzyszenie Katolickie im. S.B s. Konsolaty Betrone, które wspiera w sposób organizacyjny i finansowy wszelkie działania naszej wspólnoty. Zapraszamy również do wstępowania w szeregi Stowarzyszenia. Jednocześnie dziękujemy wszystkim za pomoc w prowadzeniu domu dusz najmniejszych, naszej działalności ewangelizacyjnej, modlitewnej i wydawniczej. Bóg Zapłać. Jezu, Maryjo! Kocham was, ratujcie dusze!

Kapelan S.K. Konsolata – ks. Sławomir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.