To już 6 lat Wieczerników w Szczytnie

Szczytno_AdoracjaW czwartek 13 grudnia , w liturgiczne wspomnienie św. Łucji, Dusze Najmniejsze spotkały się na kolejnym Wieczerniku . Klasztor Sióstr Klarysek Kapucynek w Szczytnie,  jak zwykle gościnny i tym razem otworzył swoje drzwi przed Maleńkimi. Msza św. – centralny punkt Wieczernika, sprawowana przez 3 kapłanów, to dziękczynienie Bogu za Wspólnotę , za Siostry – gospodynie i za nas samych.

Ks. Dziekan Andrzej Wysocki, przewodzący celebrze, w homilii podkreślił, że Bóg w stosunku do nas odnosi się z wielką miłością i czułością. Ilustrują to szczególnie słowa „robaczku , nieboraczku”, jakimi Pan Bóg zwraca się do Narodu Wybranego, dając do zrozumienia , że Sam obdarza go pomocą i troską. My w życiu również oczekujemy takich słów czułości.

Natomiast postawa patronki dnia – św. Łucji, każe nam zastanowić się , czy w naszej  wierze potrafimy być wytrwali. Czy umiemy jej bronić. I właśnie św. Łucja przypomina nam, że mamy być światłem dla świata a zaufanie Bogu i wiara w Niego, ma nam w życiu przyświecać. „Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki” – zakończył homilię ks. Dziekan.

Z kolei adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez ks. Pawła, to uwielbienie Jezusa przychodzącego w Eucharystii. Jezusa , jako Pana i Zbawiciela. Jezusa królującego w naszych sercach. Fala pozdrowień popłynęła też do Matki Bożej, która nas wiernie wspiera, otacza opieką i sprawia , że możemy być wierni Bogu.

Jednocześnie obchodziliśmy 6 – rocznicę Wieczerników w Szczytnie. Podziękowania i życzenia popłynęły do Sióstr – gospodyń, do kapłanów , jak również do  całej Wspólnoty.

Wieczernik zakończyła modlitwa – Kompleta, Apel Jasnogórski oraz błogosławieństwo kapłańskie.

I w końcu Agapa. Jubileuszowo – świąteczne przyjęcie z opłatkiem i życzeniami. A na stołach … czego tam nie było ….(Waldek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>