V Zwyczajne Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Konsolata

logo brązDusze Najmniejsze, sierpień to ważny czas w życiu Kościoła i naszej Wspólnoty. W tym „maryjnym” miesiącu, kiedy z różnych stron Polski wiodą pielgrzymkowe szlaki do Pani Jasnogórskiej, dusze najmniejsze wspominają początki zawiązania Wspólnoty Dusz Najmniejszych, powołania Stowarzyszenia Katolickiego im. sł. b.s.  Konsolaty Betrone oraz Centrum Duchowego w Olsztynie. To właśnie sierpień jest miesiącem, w którym obchodzimy rocznice tychże wydarzeń.

Wspólnota Dusz Najmniejszych ma już 16 lat. Powstała jako owoc rekolekcji „Post i modlitwa” w 2003 roku, odbywających się w Czerwińsku nad Wisłą. Rekolekcje prowadził pierwszy i wieloletni opiekun duchowy dusz najmniejszych ks. Tadeusz Pawluk oraz śp. ks. Józef Gregorkiewicz. Pod czujnym okiem czerwińskiej Matki Bożej Pocieszenia wspólnota rekolekcyjna otrzymała dar „Orędzia Miłości Serca Jezusa do świata”.

Matka Boża była obecna przy powstaniu Stowarzyszenia Katolickiego im. sł.b.s. Konsolaty Betrone, które w tym roku obchodzi dziesięciolecie swego istnienia. To właśnie 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przez założycieli wspólnoty została podjęta uchwała o powołaniu stowarzyszenia. Powstanie stowarzyszenia było ściśle związane z potrzebami związanymi z koordynowaniem dzieł powstałych przy  Wspólnocie Dusz Najmniejszych min. organizowaniem rekolekcji, dni skupienia, wieczerników modlitwy i innych. Zadaniem członków stowarzyszenia miało być aktywne zaangażowanie w formację, głoszenie orędzia przekazanego s. Konsolacie przez Pana Jezusa oraz podejmowanie służby na rzecz wspólnoty.

Wielkim dziełem najmniejszych była budowa Centrum Duchowego przy ul. Hozjusza 2c w Olsztynie. W dniu 16 sierpnia będziemy obchodzić piątą rocznicę poświęcenia wybudowanego domu. Dom pobłogosławił i poświęcił ówczesny Arcybiskup Metropolita Warmiński ks. dr Wojciech Ziemba. Obecnie w domu mieści się biuro stowarzyszenia, a od września 2014 roku dom zamieszkują osoby pragnące całkowicie oddać swoje życie Bogu na drodze duchowej  duszy najmniejszej, tworzące Wspólnotę Życia. Centrum w Olsztynie jest także mieszkaniem kapelana stowarzyszenia, który wraz ze Wspólnota Życia prowadzi modlitewny program wieczorny w kaplicy znajdującej się w domu.

Dusze najmniejsze, mamy wielkie powody by w miesiącu sierpniu wznosić ku Niebu pieśń miłości i wdzięczności! Pamiętajmy o hojności Bożego Serca względem nas, maluczkich. Pamiętajmy o Bożym pragnieniu gromadzenia nas w jedności serc i trwania na raz obranej drodze powołania. Tym gorliwiej gromadźmy się wspólnie na sierpniowych wieczernikach modlitwy!

31 sierpień 2019 r. czasem wyboru nowych władz stowarzyszenia

W tym roku sierpień będzie czasem ważnych decyzji związanych z przyszłością stowarzyszenia. Zbliża się czas Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia im. sł.b.s. M. Konsolaty Betrone, podczas którego członkowie stowarzyszenia dokonają wyboru nowych członków zarządu. To zadanie jakim jest powołanie osób do zarządu przyjmijmy z miłością i odpowiedzialnością. Dobrze by było zastanowić się kto mógłby przyjąć tę posługę i dlaczego. Jakie ma predyspozycje, czy rzeczywiście jest zaangażowany w życie wspólnoty i czy stara się realizować duchowość duszy maleńkiej. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas, aby dzieło które On rozpoczął było zgodne z Jego Wolą. Módlmy się już teraz, abyśmy z otwartością serca i w zgodzie z własnym sumieniem podejmowali decyzje związane z działaniem stowarzyszenia. W walnym zebraniu mogą uczestniczyć także osoby nie należące do stowarzyszenia, nie mające jednakże udziału w głosowaniu. Serdecznie powitamy przyjaciół stowarzyszenia, sympatyków oraz gości. Walne zebranie to także czas sprawozdawczy związany z dwoma ostatnimi latami funkcjonowania dotychczasowego zarządu.

Program Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia:

  • 1200 – Msza Święta w kościele p.w. Świętego Arnolda w Olsztynie – Redykajnach
  • 1300 – dziękczynienie za 10 lat istnienia Stowarzyszenia Konsolata i 5 lat poświęcenia kaplicy w domu – Centrum dusz najmniejszych w Olsztynie
  • 1400 – rozpoczęcie V ZWZD, sprawdzenie kworum zgodnie z par. 29 statutu SK (w przypadku braku kworum drugi termin IV ZWZD to 31 sierpnia br. godz. 1430)
  • Powołanie Komisji Skrutacyjnej
  • Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia oraz głosowanie nad udzieleniem Zarządowi i Komisji Rewizyjnej absolutorium.
  • Zaprezentowanie nowych kandydatur do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej
  • Głosowanie nad przedstawionymi kandydaturami.
  • Zakończenie V ZWZD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>