Narodziny Najświętszej Maryi Panny świętem Kościoła i wszystkich dusz najmniejszych

matkaKochane dusze najmniejsze, 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, naszej troskliwej Matki i Królowej Pokoju. Jest to jednocześnie święto wszystkich nas, maleńkich – nasza wspólna Matka ma swoje urodziny. Poczujmy się jak Jej dzieci, świętujmy razem z Nią ten dzień, postarajmy się o podarunek dla Niej. Takim podarunkiem może być np. nasza miłość do Niej, czas który spędzimy razem z nią, nasze serca. Matka Boża ucieszy się z naszych gestów miłości. Ona nam nieustannie błogosławi i czeka na spotkanie z nami.

 Właśnie w tym dniu, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi, siostra Konsolata zawierzyła pierwszą Najmniejszą, i wszystkie, które dołączają się potem, Sercu Jezusa i Dziecinie Maryi. A pierwszą Najmniejszą była 85-cio letnia Giovanna Compaire, świecka osoba, którą bardzo poruszyły nauki głoszone przez kierownika duchowego siostry Konsolaty, o. Lorenzo Sales. Miała ogromny głód Boga i zapragnęła wejść na tę drogę. Czuła, że czegoś Pan Jezus od niej pragnie i nie umiała sobie tego wytłumaczyć. Potem tak pisała do o. Lorenzo: „znalazłam moje miejsce wśród roju dusz najmniejszych, które jak małe pszczółki krążą wokół Krzyża Jezusowego i zatrzymują się na nim, aby się wzmocnić”. Poświęcenie się Giovanny Sercu Jezusa przez Najświętszą Maryję Pannę, jako Najmniejszej miało miejsce 4 września w pierwszy piątek miesiąca. Siostra Konsolata w ten pierwszy piątek wieczorem tak napisała w swoim dzienniku („Zapiski w Chórze”, Dziennik nr 5, str. 460 – 461):

„Dzień tego Pierwszego Piątku września został w całości poświęcony „Maleńkim”. Dziś wieczorem przed Wystawionym uroczyście Jezusem ogarnęłam myślą „Maleńkie” wszystkich wieków i już teraz poświęciłam je wszystkie Najświętszemu Sercu Jezusa, prosząc Go, by ukrył je wszystkie w głębi Swojego Serca i tu ich strzegł, aby żadna z nich nie zginęła, a potem spalił je w Boskich płomieniach, udzielając wszystkim łaski, by umarły z miłości do Niego. Ponieważ pierwsza z tych Dusz narodziła się, czyli ofiarowała się jako „Maleńka” dzisiaj, w Pierwszy Piątek września, w czasie Nowenny przed Świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek 8 tegoż miesiąca, obejmę w duchu „Maleńkie” wszystkich wieków i wszystkie je umieszczę przy Niebiańskiej Kołysce, poświęcając je Maryi Dziecinie. Och, Ona będzie się nimi opiekowała, otaczała szczególną miłością i trzymała zawsze pod Swym Płaszczem, dokładnie tak samo, jak czyni z Konsolatą. A „Maleńkie” będą bardzo kochały Maryję, ponieważ nieustanny akt miłości, który ofiarowują Jezusowi, jest także dla najświętszej Maryi Panny: Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!”

 Nasza wspólna Matka ma swoje urodziny. Poczujmy się jak Jej dzieci, świętujmy razem z Nią ten dzień, postarajmy się o podarunek dla Niej. Najlepszym podarunkiem są nasze serca, nasza miłość do Niej, czas, który spędzimy razem z Nią. Podarunkiem Giovanny dla Maryi było odnowienie konsekracji na Najmniejszą, właśnie w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Odnówmy i my nasze wejście na maleńką drogę miłości słowami modlitwy Giovanny (o. Lorenzo Sales: „Orędzie miłości Serca Jezusa do świata”, str.298):

„O Maryjo Niepokalana, moja potężna Orędowniczko i najczulsza Matko, oto padam u Twoich stóp, aby odnowić akt, przez który poświęciłam się jako najmniejsza Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Dla Jezusa i dla Ciebie są wszystkie moje myśli i uczucia, całe moje serce i życie. W tym błogosławionym dniu, w którym Kościół wspomina Twoje pojawienie się wśród nas, podobnie jak Jezus w ciele ludzkim, bierzesz z łaski swej w specjalną opiekę nowe Dzieło Najmniejszych Jezusa. Konkretyzuje się ono w przedziwnej i cudownej dziecięcej laus perennis (ustawicznej chwale), którą Twój Syn przyjmuje z upodobaniem i błogosławi najsubtelniejszymi łaskami swego Boskiego Serca. Powierzam Twemu Niepokalanemu Sercu, poprzez Boski nieustanny akt miłości, moje radości i cierpienia, moje lęki i nadzieje. Spraw, abym zakończyła moje życie, tak jak Jezus oddał swoje, na chwałę Trójcy Przenajświętszej, a także na uczczenie Ciebie. Przez wszystkie wieki wieków!”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>