Ostrów Wielkopolski to szczególne miejsce

ostrowOstrów Wielkopolski to szczególne miejsce – to tutaj śp. ks. Józef Gregorkiewicz SDB wielokrotnie głosił rekolekcje siostrom klaryskom kapucynkom i to właśnie od sióstr z Ostrowa otrzymał on maszynopis „Orędzia miłości Serca Jezusa do świata”. Zachwycił się nim i … z wielkim entuzjazmem zaczął je rozpowszechniać.  To właśnie dzięki temu świątobliwemu kapłanowi Orędzie dotarło do nas – dusz maleńkich. Miało to miejsce w 2003 roku podczas rekolekcji w Czerwińsku nad Wisłą.

9 września, po długiej przerwie, znów zawitaliśmy do Ostrowa na ulicę kard. E. Dalbora, gdzie serdecznie przywitały nas w swoim klasztorze nasze siostry. Uścisnęły, nakarmiły i … do kaplicy zaprosiły. Najpierw Nieszpory, potem Różaniec, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Po prostu Wieczernik  Była to dla nas prawdziwa radość – wspólna modlitwa w tak wyjątkowym miejscu, razem z siostrami, wiernymi z Ostrowa i okolic, a wszystko to pod opieką dwóch kapłanów – ks. Adama Wawro i naszego kapelana, ks. Sławomira. Przyczyną naszej radości była również Matka Boża, bo wciąż świętowaliśmy Jej narodziny (8 września). Przyglądaliśmy się siostrze Konsolacie, św. Faustynie i … bł. Anieli Salawie, ponieważ właśnie tę skromną krakowską służącą Kościół wspominał tego dnia. Można powiedzieć, że wszystkie one  w swoim życiu naśladowały Maryję, która widziała siebie jako Służebnicę. Wszystkie były pokorne, otwarte na Boga i przepełnione pragnieniem ratowania dusz.

Bogu niech będą dzięki za ten święty czas Wieczernika w Ostrowie. Dziękujemy kapłanom za ich obecność i posługę, siostrom za gościnność i wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę w Wieczerniku.

Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>