W wielkiej odpowiedzialności przygotujmy się na czas Jubileuszu

KARTKA JUBILEUSZOWAKochane dusze najmniejsze!

Zbliżający się Jubileusz XX-lecia Wieczerników Modlitwy i tworzenia Wspólnoty Dusz Najmniejszych budzi w naszych sercach wiele pozytywnych uczuć związanych z tym czasem; bogactwo dobrych i pięknych doświadczeń, wdzięczność za otrzymane łaski oraz wielkie nadzieje na naszą przyszłość w tym niełatwym czasie, który przyszło nam obecnie przeżywać. Zapewne nasze zaangażowanie w obchody wspomnianego jubileuszu pozwolą nam odkryć jeszcze wiele innych wspaniałych, duchowych owoców – tych osobistych i wspólnotowych – dlatego spróbujmy w tych dniach,  zwłaszcza na wspólnotowych spotkaniach i na naszej formacyjno-modlitewnej drodze, dostrzec to, jeszcze raz przeżyć i w tym bogactwie darów Boga uwielbić. Nie czekajmy zatem biernie do samych dni Wieczernika Ogólnopolskiego, ale już teraz rozpalmy w naszych maleńkich sercach ogień Bożej Miłości, aby każdy z nas w sposób jak najlepszy przygotował się na łaski, które Bóg na czas jubileuszu przygotował. Dajmy wspólne świadectwo naszej żywej wiary w Kościół Chrystusowy, który trosce również naszej, czyli dusz najmniejszych, został powierzony.

Kochane dusze najmniejsze!

Dwadzieścia lat wieczerników to niezwykły czas naszej wspólnej historii, którą pisały tysiące uczestników, regularnie lub okazjonalnie uczestniczących w naszych spotkaniach. Dlatego wszyscy poczujmy się zaproszeni do wspólnego przeżycia czasu łaski, jak również spróbujmy odpowiedzialnie włączyć się w różnorodność prac przygotowujących nas do jubileuszu. Miejmy przy tym też tę świadomość, że każdemu z nas przybyło lat, i to, co do tej pory było możliwe do wykonania w wąskim gronie, dzisiaj może być wykonane przy zaangażowaniu wszystkich nas. To samo dotyczy – tak bardzo potrzebnego – wsparcia materialnego, bez którego będzie nam trudno cokolwiek podjąć. Tylko razem, czyli z naszymi otwartymi małymi sercami, podołamy temu przedsięwzięciu.

Wieczernik Ogólnopolski, który zaplanowany jest na pierwszy piątek i pierwszą sobotę czerwca (2-3 czerwca 2023 r.) chcielibyśmy uczcić zapraszając p. Profesor Lucianę Mirri z Włoch, związaną z procesem beatyfikacyjnym naszej Patronki s. Bożej s. Konsolaty Betrone. Naszym marzeniem jest także zaproszenie gości z Medjugorje – bo to tam się wszystko zaczęło. A szczególnie zamierzamy podjąć starania o możliwość uczestniczenia w tych uroczystościach założyciela naszej Wspólnoty, Księdza Tadeusza. W ten sposób chcielibyśmy uczcić jego 30. lecie posługi kapłańskiej, która przypada także w czerwcu tego roku.

Kochane dusze najmniejsze! Ufamy, że nasze – większe, mniejsze lub nawet po ludzku niezauważone – wspólne kroczenie drogą formacyjno-modlitewną jest darem samego Boga, który nas wszystkich obdarza powołaniem i na konkretnej drodze powołania nieustanie podtrzymuje. Byłoby zatem czymś niewłaściwym, gdyby z naszej strony zabrakło wspólnego dziękczynienia za otrzymany dar. Starajmy się zatem potwierdzić naszą świadomość szczególnego powołania i związanego z nim „wysiłku” Pana Boga, by nasze serca wciąż formować do miłości i poprzez nasze serca obdarzać serca innych. A rzeczywiście stanie się to faktem wówczas, gdy okażemy – w tym ważnych dla wspólnoty czasie – nasze choćby najmniejsze zainteresowanie i wyrażoną w konkretach odpowiedzialność. Uwierzmy, że sam Jezus i Maryja, których nieustannie zapraszamy do naszych maleńkich serc, żyjąc nieustannym aktem miłości: „Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!”, posłuży się nami, gdy powiemy Mu wraz z Maryją nasze maleńkie „fiat” – tak na wszystko z dziękczynieniem. Wyrażajmy zatem nasze „tak” codziennie, interesując się tym, co aktualnie wspólnota przeżywa, w czym uczestniczy i dzieląc ze wszystkimi duszami najmniejszymi wspólną odpowiedzialność pozwólmy, by sam Bóg posługiwał się naszymi sercami i dłońmi w realizacji Jego dzieła.

Niech w przygotowaniu naszego wspólnego jubileuszu wspiera nas Maryja, Matka i Królowa dusz najmniejszych, sł. B. s. Konsolata Betrone i wszyscy patronowie.

Zarząd Stowarzyszenia Katolickiego Kosolata wraz z Ks. Kapelanem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>