Niech zbliżające się Święta będą niezwykłym Bożym Narodzeniem!

  Niech zbliżające się Święta będą niezwykłym Bożym Narodzeniem! :: 23 grudnia 2007

Dwa dni dzielą nas od Świąt Narodzenia Syna Bożego. Im bliżej tych Świąt tym bardziej liturgia Kościoła wprowadza nas w Tajemnicę Boga, który jest Miłością. Od Niego otrzymujemy Ducha Bożego, Ducha Miłości, który zstąpił na Maryję i razem z Nią poucza nas i prowadzi trudną niekiedy drogą jako nasz Przewodnik i Nauczyciel. Jednoczy nas w Wieczerniku Serca Maryi, gdyż tam Duch Święty upodobał sobie zstępować na dusze oddane całkowicie Najświętszej Dziewicy.
Już niedługo chwila, do której przygotowywał nas Kościół. Trwajmy w jedności na modlitwie. Nie dajmy się ponieść przygotowaniom świątecznym, pracy, pośpiechowi. Otwórzmy serca na oścież, aby Duch Święty mógł zstąpić do nich jak na umiłowaną Oblubienicę, by w nich narodziło się Dziecię! Wzywajmy Ducha Świętego. Niech On zawładnie naszymi sercami. Niech zstąpi na nas, niech je odnowi, niech je oczyści, niech je obmyje ze wszystkiego, co nie święte! Niech serca nasze zajaśnieją czystością anielską, niech rozjaśnią się blaskiem Bożej miłości! Niech wypełnią się pokorą, która zdobywa Serce Boga.
Czas już bliski! Czas, „kiedy Niebo rozbłyśnie niepojętym blaskiem Wschodzącego Słońca,” gdy „wszelkie moce zostaną poruszone,” bo narodzi się Król. Gdy wszystko stworzenie na Niebie i ziemi doświadczy tych cudownych Narodzin! „Niech aniołowie rozejdą się na cztery strony świata! Niech heroldowie głoszą chwałę Boga! Niech posłańcy już zwiastują tę niepojętą, cudowną nowinę, że oto nadchodzi Król nad królami, Władca nad władcami – Bóg prawdziwy, jedyny, Stwórca przestworzy!” „Miłość, Miłość, Miłość się rodzi!” „Niech serca nasze będą otwarte, dusze niech wyśpiewują już teraz psalmy! Niech myśli nasze krążą wokół Tego, który jest, był i który przychodzi!” Niech nic nie zajmuje serc i myśli naszych. Tylko Bóg! Pragnijmy prawdziwie i rzeczywiście narodzin Boga w naszych sercach! Pragnijmy narodzin Miłości! Pragnijmy, aby Słowo stało się Ciałem w nas!
Niech zbliżające się Święta będą niezwykłym Bożym Narodzeniem. Życzę, abyście doświadczyli w waszych duszach Bożej Świętej Obecności! Życzę, abyście doświadczyli obecności Matki Świętej Dziewicy rodzącej Syna! Życzę, abyście prawdziwie ugościli Świętą Rodzinę! Życzę wam przeżyć prawdziwie mistycznych, duchowych! O to się nieustannie módlmy. Ks. Tadeusz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>