Święty Michał Archanioł Opiekunem naszej Wspólnoty

Michał A._maly  w Archaniołach uobecnia się, ujawnia się Boża moc. Ta wszechmoc Boża, wszystko czym Bóg jest, uosabia się w poszczególnych Aniołach, Archaniołach, Zastępach Anielskich. A więc Bóg dając człowiekowi Aniołów, daje wręcz samego Siebie, swoją opiekę, swoją potęgę, swoją moc. Po raz kolejny widzimy, jak Bóg stara się pokazać swoją miłość i obdarzać nią na różny sposób, abyśmy mogli ją przyjąć. Widzimy, jak Bóg czyni wszystko, by tylko nakłonić nasze serca do spojrzenia na tę miłość, do jej przyjęcia. Pomaga nam w naszej drodze życiowej, byśmy mogli osiągnąć szczęście. Czyni wszystko, aby każda dusza była szczęśliwa. Jest to niezwykłe biorąc pod uwagę jak maleńkim jest człowiek wobec wszystkich stworzeń, wobec całego stworzenia, wobec całego wszechświata, wobec wszystkiego, co otacza człowieka, wobec samego Boga, we wnętrzu którego człowiek żyje. Czytaj dalej

Nowenna do sł. Bożej s. M. Konsolaty Betrone

  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nowennę do Patronki Dzieła Najmniejszych – sł. B. s. Marii Konsolaty Betrone. W łączności ze wszystkimi Maleńkimi z całego świata podejmujemy szturm do Nieba o rychłą beatyfikację Siostry Klaryski Kapucynki z Turynu – Moncalieri i przez jej wstawiennictwo prosimy o wszystkie łaski i błogosławieństwo dla całej Wspólnoty Dusz starających się podążać tak zwaną Maleńką Drożyną Miłości, zainicjowaną przez nią. Podczas Nowenny polecamy ważny czas naszych wakacyjnych rekolekcji, wypraszamy łaski dla „naszych” Sióstr Klarysek Kapucynek z Ostrowa Wielkopolskiego i ze Szczytna oraz dla wszystkich naszych rodzin i wspólnot. Czytaj dalej

Kolejna pielgrzymka do Medjugorje

Medjugorje_PodbrdoW dniach 21 – 29 czerwca br. będziemy uczestniczyć w kolejnej pielgrzymce do Medjugorje, której głównym celem będzie uczestnictwo w uroczystościach związanych z 40 rocznicą objawień. Na wspomnianą pielgrzymkę udajemy się w szczególnym czasie – Jubileuszu, stąd pragniemy wszystkie dni wspólnotowego pielgrzymowania wypełnić modlitwą we wszystkich ważnych intencjach. Zapraszamy też wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową do duchowej łączności, co umożliwia internetowy bezpośredni przekaz nabożeństw poprzez oficjalną stronę parafii św. Jakuba: www.medjugorje.hr, lub polską stronę: http://www.centrummedjugorje.pl/.

Zaproszenie na Wieczernik Modlitwy do Czerwińska nad Wisłą

Wieczernik Modlitw_Czerwińsk (2)Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, tak i w tym miesiącu, tj. 3 lutego br. zapraszamy Was wszystkich do wspólnej modlitwy w sanktuarium MB Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Nasze spotkanie w Wieczerniku Czerwińskim rozpoczniemy o godz. 10:30 wspólnym odmówieniem Różańca. Przed Eucharystią podejmiemy Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 12:00 Msza św. w intencji pielgrzymów. Po południu o godz. 14:30 Adoracja Krzyża św. Spotkanie zakończymy błogosławieństwem chorych ok godz. 15:30. Przypominamy Wam także o możliwości duchowego jednoczenia się ze Wspólnotą podczas Wieczernika. Spotkanie będzie także transmitowane przez internetowe radio „Konsolata”…>>

Uwaga! W piątek, 2 lutego zapraszamy na dzień skupienia do domu rekolekcyjnego w Czerwińsku. Początek spotkania o godz. 17:30. W programie: Różaniec, Msza św. z konferencją i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej o Sanktuarium w Czerwińsku…>>

AUTOKAREM DO CZERWIŃSKA – Wyjazd w sobotę z Olsztyna (ul. Śliwy, przy stacji CPN) o godz. 7:00. Autokar zabiera także pielgrzymów z miejscowości znajdujących się na trasie pielgrzymki: Olsztynek, Waplewo, Nidzica, Mława, Glinojeck, Płońsk. Kontakt z Mirkiem: kom. 602 455 072.

Rekolekcje dla wspólnoty – 2016

adoracja_rekolekcje_rozanystok  (Jezus) potem wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego (Mk 3,13). Oto nadeszła ta chwila, gdy Bóg pragnie powołać nas po imieniu na apostołów swojej miłości. Takim właściwym czasem wsłuchiwania się, czasem powołania będą wspólnotowe rekolekcje, które odbędą się w Brennej (10-15 lipca), w Gietrzwałdzie (25-29 lipca), w Różanymstoku (1-6 sierpnia) i ponownie w Gietrzwałdzie (16-20 sierpnia). To dobra pora na wejście w głąb własnego serca, poznanie własnej duszy. To niejako wyjście na górę z Jezusem. Góra tu oznacza miejsce odosobnione. Miejsce, gdzie nic ani nikt nie będzie nam przeszkadzał. Ma to być oczywiście wyjście z Jezusem. Bóg sam wybrał ciebie i zaprosił na te rekolekcje. Rekolekcje na których pragnie przywołać ciebie do siebie. To będą niezwykłe rekolekcje. Czas, gdy Bóg ustanowi tych, którzy będą Mu towarzyszyli, aby mógł wysyłać ich na głoszenie nauki i by mieli władzę wypędzać złe duchy. To będzie czas przygotowania się do tak ważnej misji, misji apostolskiej. Bóg pragnie nas do tego przygotować. Dlatego ustanowił czas świętych rekolekcji. Czytaj pełny tekst zaproszenia na rekolekcje (Mk 3,13-19). Czytaj dalej

Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy do Szczytna

  W Dniu Chorego, wraz z siostrami klaryskami kapucynkami ze Szczytna, zapraszamy wiernych na kolejny Wieczernik Modlitwy do kościoła klasztornego w Szczytnie. Rozpoczęcie spotkania o godz. 17.00. Modląc się za chorych odmówimy wspólnie Różaniec, uczestniczyć będziemy  w Eucharystii (godz. 18.00) i  Adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie spotkania zostanie udzielone błogosławieństwo chorych.

Nasz dom

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa


  Patrzmy na Świętą Rodzinę. Niech Ona będzie dla nas wzorem prawdziwej miłości, wzorem doskonałych relacji międzyludzkich. Józef przyjął z rąk Maryi Jezusa. Jego serce doznało przemiany. Stał się prawdziwym opiekunem Jezusa i Jego Matki. Jego serce wypełniała miłość pochodząca z Nieba. Była darem Boga otrzymanym w momencie przyjęcia Nowonarodzonego Dzieciątka. Serce Jezusa i Maryi pełne były Bożej miłości. Zatem trzy serca wypełniała Miłość Doskonała. To ona jednoczyła w sobie czyniąc relacje w tej Rodzinie pełne Bożej miłości i uświęcając wszystkich. Czyniąc prawdziwie świętą Rodzinę.
Zwracamy naszą uwagę na fakt, iż to Miłość jednoczyła serca Świętej Rodziny i to ona była „atmosferą” Jej domu. Wszyscy w niej stanowili mały Kościół. Każdy wzrastał nieustannie w nim. To Boży dar dla Rodziny z Nazaretu. Jezus, Maryja i Józef otoczeni Bożą miłością, bardzo ściśle otuleni Bożą miłością mogli wypełniać swoje powołanie pomimo licznych zewnętrznych przeciwności.
I my dzisiaj przyjmijmy dar Świętej Rodziny do naszych serc. Przyjmijmy również jako Wspólnota. Bowiem mamy wzorować się na Świętej Rodzinie tworząc wspólnotę serc złączonych miłością Boga. My również w niej mamy wzrastać. My również tworzymy mały Kościół. W Świętej Rodzinie otrzymuje z Nieba łaskę. To ona będzie nas umacniać i jednoczyć. Ona będzie nas wspierać i „podpowiadać” drogę do jedności.
Zaprośmy dzisiaj do naszych serc Jezusa, Józefa i Maryję, abyśmy mogli uczyć się, jak być Kościołem, jak kochać, jak trwać w miłości, jak pełnić swoje powołanie dla dobra dusz, dobra Kościoła. Niech Święta Rodzina błogosławi nas.

Zapraszamy na Wieczernik Sylwestrowy – Czerwińsk n/Wisłą


  Czas sylwestrowej nocy spędzany jest często w sposób świecki. I zazwyczaj nie mając tyle siły, ulegamy temu, co proponuje świat. Zatem, gdy istnieje możliwość trwania w tym czasie blisko Boga, możliwość jednoczenia się z Nim, zróbmy wszystko, aby móc uczestniczyć, chociażby w proponowanym przez naszą Wspólnotę, Wieczerniku Sylwestrowym. Podczas wspólnej modlitwy powierzymy Bogu kończący się rok 2013, i zawierzymy Nowy Rok 2014. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie otrzymane łaski i prosić o następne. W obecności Bożej wkroczymy w kolejny etap życia całej Wspólnoty.
Zatem warto uczestniczyć w tym Wieczerniku, by przyjąć całym sobą błogosławieństwo Nieba na cały Nowy Rok kalendarzowy i liturgiczny. By przyjąć błogosławieństwo dane Wspólnocie jako żywemu organizmowi, jako cząstce Kościoła, jako duszom, które zjednoczone z Jezusem pragną odpowiadać jeszcze bardziej, jeszcze żywiej całymi sobą na powołanie, które On daje. Odpowiadać całymi sobą na wszelkie łaski ku temu dawane, odpowiadać na Boże oczekiwania.
Ten czas będzie dla każdego z nas czasem błogosławionym, czasem spędzonym wraz z Bogiem, czasem, kiedy nasze dusze otworzą się na głębsze zrozumienie istoty powołania. Sam Bóg i Matka Najświętsza pobłogosławią nas! Matka Boża, Pani Czerwińska wypraszać nam będzie łaski, ważne dla nas, dla Wspólnoty, dla całego Kościoła.

Wieczernik Sylwestrowy – Czerwińsk nad Wisłą, 31 grudnia 2013 r., początek godz. 21:00, zapraszamy! Spotkanie będzie transmitowane przez internetowe Radio Konsolata

Boże Narodzenie 2013


  Jako Wspólnota, coraz bogatsza w Bożą miłość, oczekujemy Świąt Narodzenia Pańskiego z głębszą świadomością, że Bóg przychodzi, by dać nowe życie wszystkim duszom, czyniąc to z miłości absolutnej i całkowitej, z miłości oblubieńczej. Oczekujemy Oblubieńca naszych dusz, który przyjdzie aby zrodzić w głębi naszych jestestw niezwykłą miłość. A uczyni to by nasze dusze umiłowały Nowonarodzonego Syna Bożego jako oblubienice, które oddają całe siebie i wszystko Oblubieńcowi.
Niech w sercu każdego z nas, podczas zbliżających się Świąt, pojawi się ta miłość Boża. Usposabiajmy swoje serca na spotkanie z wielką miłością Bożą, z Oblubieńcem naszych dusz, z niezwykłą miłością Bożą, która również i nam pragnie się objawiać; miłością, która jest ponad wszystko, której piękna nie da się wysłowić. Tylko ona jest potężna, tylko ona jest najdelikatniejsza, tylko ona jest czuła, tylko ona jest wrażliwa. Tylko ona.

Więcej…>>