Benedykt XVI o Maryi. Podczas naszej drogi rekolekcyjnej


  W dniu, w którym Wspólnota Dusz Najmniejszych rozpoczyna kolejną turę rekolekcji, tym razem w Czerwińsku, pragniemy zwrócić uwagę na wczorajsze słowa papieża Benedykta XVI – są zachętą do realizacji programu rekolekcji „FIAT”.
Maryja jest jednym z cudów, które objawiają Serce Boże. Przypomniał o tym Benedykt XVI w czasie niedzielnego spotkania z wiernymi w Castelgandolfo. Głównym tematem jego rozważania była królewska godność Matki Bożej, w której ujawnia się tajemniczy zamysł Boga i Jego logika działania w świecie. Ewangeliczne słowa, że „ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi” w sposób szczególny odnoszą się do Maryi – zauważył Papież. – Podobnie także w Niej doskonale spełnia się ewangeliczne proroctwo o Bogu, który „strąca władców z tronów, a wywyższa pokornych”. Maryja otrzymuje w końcu od Chrystusa godność królewską i jako pierwsza wchodzi do Królestwa Bożego. „Mała i prosta dziewczyna z Nazaretu stała się Królową świata! Oczywiście królewskość Maryi jest całkowicie powiązana z królewskością Chrystusa. On jest Panem, którego po upokarzającej śmierci na krzyżu, Ojciec wywyższył ponad wszelkie stworzenie na niebie, na ziemi i pod ziemią. Maryja jest pierwszą, która przeszła «drogą» otwartą przez Chrystusa, by wejść do Królestwa Bożego. Drogą dostępną dla pokornych, którzy ufają Słowu Bożemu i wcielają je w praktyce” – stwierdził Benedykt XVI.

Więcej na stronie: Radia Watykańskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>