Bądźmy ludem, który wielbi Boga

DSC_1474Podczas naszego Ogólnopolskiego Wieczernika w Czerwińsku, jakże radosnym spotkaniu, nasze serca otwierały się na dar Bożej miłości. To ona jednoczyła wszystkich nas wokół Serca Bożego. Ze wszystkich swoich sił otwieraliśmy się na działanie Ducha Świętego, prosząc i zezwalając zarazem, by zjednoczył nasze serca. Jesteśmy bowiem wspólnotą, którą – jak wierzymy – Bóg naznaczył szczególnym charyzmatem Ducha Świętego, dlatego tym bardziej staraliśmy się być posłusznymi, poddanymi działaniu Jego Ducha.

Czerwińsk, modlitwa uwielbienia, cz. 2:

Podczas naszego trwania w Wieczerniku Modlitwy z wielką ufnością oddawaliśmy się prowadzeniu Ducha Świętego. I ufamy, że to spotkanie zapoczątkowało naszą nową drogę, i odtąd cali należeć będziemy do Boga,  poddamy się z wielką ufnością Bożemu prowadzeniu, odrzucać będziemy wszelkie wątpliwości, wszystko, co będzie zaprzeczało Bogu, Bożemu prowadzeniu, co będzie wprowadzało niepokój. Od tego Wieczernika więc połóżmy nacisk, by nasze serca były nieustannie w bliskości Boga, by nieustannie były posłuszne temu, co doświadczamy. Bóg naprawdę działa, naprawdę jest obecny pośród swego ludu. Zapewnia nas o tym Kościół, sam Jezus, czytamy o tym w Ewangelii, mamy dowody Bożego działania, Bożej obecności w naszym życiu, w naszej wspólnocie, więc z wielką wiarą, z wielką ufnością pozwólmy naszym sercom, by poddały się działaniu Bożego Ducha i by z wielką radością uwielbiły Boga za to wszystko, czego dokonał w naszej Wspólnocie i co jeszcze będzie dokonywał. Niech nasze trwanie w uwielbieniu jeszcze bardziej otworzy nas na działanie Bożego Ducha, jeszcze bardziej niejako przyciągnie wielkie łaski. Sprawi, że nasza ufność i wiara pogłębi się.

Zatem bądźmy ludem, który wielbi Boga. Poprzez uwielbienie wyznajemy swoją wiarę. A wiec uwielbijmy Go! Uwielbienie będzie nie tylko przynosiło radość Bogu, ale w nas będzie stawało się siłą i mocą Bożą. Będzie nas przemieniać i przygotowywać do nowego życia. Uwielbienie zjednoczy nas. Pozwólmy, niech Duch Święty poprowadzi nas, niech nas zjednoczy, niech nas rozraduje, niech w nas wyśpiewuje Bogu najpiękniejszą pieśń miłości. Niech On w nas wielbi Boga. Otwórzmy się na obecność całego Nieba, Aniołów, Świętych. Złączmy się razem z nimi. Bądźmy otwarci na zjednoczenie z całym Kościołem, ze wszystkimi, którzy żyją na ziemi, którzy są w czyśćcu i z tymi, którzy są w Niebie. Wszystkich razem obejmijmy swoim sercem, na wszystkich się otwórzmy, by był to jeden wielki głos uwielbienia całego Kościoła, który wdzięczny za Bożą miłość pragnie Boga w największym stopniu wywyższyć, uwielbić, podziękować Mu.

Sercem naszej miłości, naszego uwielbienia Boga była Matka Boża Pocieszenia, czczona w cudownym wizerunku w Czerwińsku. W Jej Sercu wszystko jednoczyliśmy i za Jej wstawiennictwem przedstawialiśmy Bogu naszą miłość, nasze pieśni i nasze modlitwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>