Narodziny Najświętszej Maryi Panny świętem Kościoła i wszystkich dusz najmniejszych

Gietrzwałd_bazylikaKochane dusze najmniejsze, 8 września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, naszej troskliwej Matki i Królowej Pokoju. Jest to jednocześnie święto wszystkich nas, maleńkich – nasza wspólna Matka ma swoje urodziny. Poczujmy się jak Jej dzieci, świętujmy razem z Nią ten dzień, postarajmy się o podarunek dla Niej. Takim podarunkiem może być np. nasza miłość do Niej, czas który spędzimy razem z nią, nasze serca. Matka Boża ucieszy się z naszych gestów miłości. Ona nam nieustannie błogosławi i czeka na spotkanie z nami.

Na naszej wspólnotowej drodze Niebo zaplanowało dla dusz maleńkich wieczernik modlitwy w wigilię Święta Narodzin Najświętszej Maryi Panny tj. 7 września w Sanktuarium Maryjnym w Czerwińsku nad Wisłą. Niech będzie to dla nas zaproszenie do wspólnej modlitwy u stóp Matki, w której sercu jest miejsce dla każdego z nas.

Niech wieczernik w Czerwińsku będzie dla nas dziękczynieniem również za Wspólnotę Życia zamieszkującą Dom Dusz Najmniejszych w Olsztynie. Narodziny Wspólnoty Życia łączą się z Narodzinami naszej Matki. Pięć lat temu, dokładnie 8 września 2014 r., z błogosławieństwem Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego ks. dra Wojciecha Ziemby w siedzibie Stowarzyszenia im. sł. B. s. Konsolaty Betrone zamieszkały pierwsze osoby pragnące całkowicie oddać swoje życie Bogu na drodze duchowej duszy najmniejszej.

Od pięciu lat osoby zamieszkujące Centrum Duchowe zanoszą do Boga nieustanny akt miłości w imieniu wszystkich dusz najmniejszych, stając się sercem wspólnoty. Ich codzienna praca i modlitwa w oparciu o zasady duchowości polegającej na kroczeniu maleńką drogą miłości, są poświęcone wspólnocie i dziełom które z niej wyrosły.

Dziękujmy Bogu za dar Wspólnoty Życia dla nas, okazujmy jej naszą troskę i miłość.

Zapraszamy także chętnych do Gietrzwałdu na wspólną modlitwę. 8 września.
17:30 Różaniec w Bazylice
18:00 Msza św.
Po Mszy św. modlitwa za Dzieło Dusz Najmniejszych przy kaplicy objawień.
20:50 Litania do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Apel Jasnogórski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>