Czas szczególnego przygotowania się na przyjście naszego Pana – Jezusa Chrystusa – w Tajemnicy Wcielenia.

adwent 2W trwającym już od tygodnia czasie Adwentu doświadczamy wszyscy, jak wielką wartością dla nas, chrześcijan, jest modlitwa. Można ją przeżywać jako pełne szczęścia spotkanie w zjednoczeniu z naszym Panem, Jezusem Chrystusem. To podczas modlitwy doświadczamy, jak Boża łaska – Jego pokój i miłość – wypełnia nasze serca, co z kolei przynosi niepojęte łaski, które modlących się czynią dobrymi i radosnymi dziećmi Boga i Jego Matki. Modlitwa zatem w tym niespokojnym świecie staje się ostoją pokoju, a modlący się – jego apostołami, gotowymi nieść pokój tam, gdzie go brakuje. Módlmy się więc z zapałem, niosąc razem z Maryją całemu światu radość i miłość. Niosąc światu Jezusa, który do nas przychodzi.

W czasie rozpoczętego Adwentu nie zapominajmy też, jak ważne jest stałe oczyszczanie swojego sera. Pamiętajmy, że ten okres liturgiczny to czas łaski dany przez Ojca Niebieskiego, aby przygotować się na narodzenie wielkiej Miłości w naszych sercach.

Już po raz kolejny przygotowujemy się na przyjście Syna Bożego na tę ziemię, właśnie po to, by czynić ją coraz bardziej ubogaconą Bożym pokojem i miłością. Pamiętajmy, jak ważną dla nas – dusz maleńkich – w tym przygotowaniu jest wspólnota. Wszak to wspólnota mobilizuje nawzajem nasze serca, by były zapalone tęsknotą i miłością do Syna Bożego. To we wspólnocie miłość płonie jak pochodnia, a wiara i ufność stają się niezachwiane, stabilne, jak okręt, który pewnie płynie do celu. Trwajmy zatem jeszcze ściślej we wspólnocie – niech stanie się dla nas miejscem szczególnego przygotowania naszych serc na dar przychodzącego Pana. Niech pomoże nam w uświęceniu nas i naszych rodzin oraz miejsc, w których żyjemy.

Otoczmy też szczególną modlitwą wszystkie wieczerniki, zwłaszcza te grudniowe, bo są dla nas wielką pomocą w Adwentowej drodze. Łączmy się we wspólnej modlitwie, wypraszając błogosławieństwo Boga i Jego Matki dla nas wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>