Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa


  Patrzmy na Świętą Rodzinę. Niech Ona będzie dla nas wzorem prawdziwej miłości, wzorem doskonałych relacji międzyludzkich. Józef przyjął z rąk Maryi Jezusa. Jego serce doznało przemiany. Stał się prawdziwym opiekunem Jezusa i Jego Matki. Jego serce wypełniała miłość pochodząca z Nieba. Była darem Boga otrzymanym w momencie przyjęcia Nowonarodzonego Dzieciątka. Serce Jezusa i Maryi pełne były Bożej miłości. Zatem trzy serca wypełniała Miłość Doskonała. To ona jednoczyła w sobie czyniąc relacje w tej Rodzinie pełne Bożej miłości i uświęcając wszystkich. Czyniąc prawdziwie świętą Rodzinę.
Zwracamy naszą uwagę na fakt, iż to Miłość jednoczyła serca Świętej Rodziny i to ona była „atmosferą” Jej domu. Wszyscy w niej stanowili mały Kościół. Każdy wzrastał nieustannie w nim. To Boży dar dla Rodziny z Nazaretu. Jezus, Maryja i Józef otoczeni Bożą miłością, bardzo ściśle otuleni Bożą miłością mogli wypełniać swoje powołanie pomimo licznych zewnętrznych przeciwności.
I my dzisiaj przyjmijmy dar Świętej Rodziny do naszych serc. Przyjmijmy również jako Wspólnota. Bowiem mamy wzorować się na Świętej Rodzinie tworząc wspólnotę serc złączonych miłością Boga. My również w niej mamy wzrastać. My również tworzymy mały Kościół. W Świętej Rodzinie otrzymuje z Nieba łaskę. To ona będzie nas umacniać i jednoczyć. Ona będzie nas wspierać i „podpowiadać” drogę do jedności.
Zaprośmy dzisiaj do naszych serc Jezusa, Józefa i Maryję, abyśmy mogli uczyć się, jak być Kościołem, jak kochać, jak trwać w miłości, jak pełnić swoje powołanie dla dobra dusz, dobra Kościoła. Niech Święta Rodzina błogosławi nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>