W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


  W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia br., podczas okolicznościowego spotkania, które przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie, zgłębialiśmy dar Niepokalanego Poczęcia Maryi, który jest darem dla wszystkich. Z jednej strony darem dla wszystkich, ponieważ z tego daru czystości rodzi się Bóg dla wszystkich. Jednocześnie patrząc na to, czym Bóg obdarował Maryję każdy z nas może mieć nadzieję, że również i nas Bóg powołuje do czystości, by w ostatecznym celu zjednoczyć się z nami w niezwykły, niepojęty sposób. Dokona się to w wieczności. Teraz mamy się do tego przygotować. Ta czystość, nieskalaność, której doświadczała Maryja od samego początku będzie doświadczeniem, udziałem, darem dla każdego człowieka po śmierci, którego Bóg zaprosi do wiecznej szczęśliwości. Wtedy każdy człowiek będzie bez skazy, inaczej nie mogłoby dojść do doskonałego zjednoczenia z Bogiem.
Szczególną chwilą dla nas w tym pięknym dniu, była możliwość wspólnego trwania na modlitwie podczas Godziny Łaski, którą przeżywaliśmy w wielkiej ufności na wysłuchanie wszystkich naszych modlitw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>