Wieczór Sylwestrowy – Adoracja

DSC02611

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Wieczernik Sylwestrowy, Mrągowo 2015 r.

Pragnę, Panie Jezu za wszystko, czym obdarzyłeś mnie w tym roku podziękować Tobie:

  • Za każdy dzień, za każdą chwilę, za każdą sekundę – pragnę Ci dziękować;
  • Za każde wydarzenie, każde spotkanie, każdą rozmowę – chcę Ci dziękować;
  • Za wszystko, co było smutne, przykre, trudne, ale i za wszystko, co było radosne, miłe – chcę Ci dziękować.

Panie Jezu, skoro nie potrafiłam tego czynić w ciągu roku, to chociaż teraz chcę za wszystko Ci podziękować, uwielbić Twoją miłość i otworzyć moje serce, by od tej pory przyjmowało Ciebie całego, całą Twoją miłość. Bądź uwielbiony, Jezu!

Dziękuję Ci, Jezu, za dar Wspólnoty. Dajesz mi zrozumienie, jak wielkim, niezwykłym darem jest wspólnota dla każdego z nas. W niej Twoja miłość dotyka naszych serc. W niej objawia się Twoja miłość, ukazuje się naszym oczom. Pragnę Ci dziękować, Boże, za dar naszej Wspólnoty, a jednocześnie chcę Ciebie przepraszać za to, że nie dostrzegam Twojej miłości właśnie w tym darze; że niedostatecznie doceniam, czym obdarzasz moją duszę, nas wszystkich poprzez tę wspólnotę. Dziękuję, że przychodzisz do nas właśnie w tej wspólnocie, że pouczasz nas, prowadzisz nasze dusze. Każdego dnia prowadzisz nas za rękę. To jest konkretne prowadzenie właśnie nas, naszych serc; nie ogólnie, nie jakieś serca, ale konkretnie każdego z nas. Twoje słowa dotyczą naszego życia, naszych spraw, są odpowiedzią na nasze pytania. Dziękuję Ci, Boże!

Pragnę całym sercem dziękować Ci i uwielbiać Ciebie. Całym sercem pragnę, Boże, wysławiać Twoją miłość, która objawia się w tej Wspólnocie. Bądź uwielbiony!

Dziękuję Ci, Boże za to, że dałeś nam kapłana, że ten kapłan służy właśnie w tej Wspólnocie, jego życie poświęcone jest naszej wspólnocie. Dziękuję, że prowadzisz jego serce, że dajesz mu swoje światło, swoją mądrość; że dajesz mu siły, wytrwałość i cierpliwość. Dziękuję Ci, Boże, za kapłana, który jest darem miłości dla każdego z nas, dla naszej wspólnoty.

Dziękuję Ci, Boże za innych kapłanów, za to, że pojawiają się, że w jakimś stopniu są obecni. Wierzę i ufam, że przyjdzie czas, że tych kapłanów będzie więcej, że będą tacy, którzy również zdecydują się poświęcić swoje życie tej wspólnocie, że zapragną kroczyć maleńką drogą miłości.

Dziękuję Ci, Boże za każdą osobę, która otwiera swoje serce na tę wspólnotę, za każdego człowieka, który otwiera serce na Twoją miłość i ta miłość wylewa się na nas poprzez te serca. Dziękuję Ci za wszelkie dobro, którego doświadczamy. Dziękuję Ci za wszystkie dary Twojej miłości, których może nie dostrzegaliśmy w różnych momentach, różnych sytuacjach i zdarzeniach. Za wszystko Ci dziękujemy, a jednocześnie przepraszamy Ciebie, że tak słabe są nasze serca, tak jeszcze ślepe i nie widzą tak wielu rzeczy i spraw; za to, że tak często nie widzą Twojej miłości.

Chcemy więc teraz Ciebie wysławiać i Ciebie wielbić we wszystkim, Boże nasz – we wszystkim, co widzimy i czego nie widzimy, a jest darem Twojej miłości. Bądź uwielbiony, Boże!

Dziękuję Ci, Boże za to, że z każdym dniem moją duszę zbliżasz do Siebie. Z każdym dniem sprawiasz, że moja dusza otwiera się na Twoją obecność. Chcę Ci dziękować, Boże, za to, że objawiasz się mojej duszy, że jednoczysz moją duszę ze Swoją, że zamieszkałeś we mnie, że jesteś. Pragnę Ci dziękować za to, że ukrywasz mnie w swoim sercu i obdarzasz wszelką łaską. Panie mój, za to wszystko, co dokonuje się w moim sercu, co tak trudno jest nazwać, za swoje życie, które wlałeś we mnie. Za wszystko, co czynisz z moją duszą, że otwierasz ją na Twoją miłość, Twoją obecność; za to, że nieustannie zapraszasz do swego wnętrza, że włączasz w Twoje zjednoczenie.

Panie mój, za to wszystko Ci dziękuję i Ciebie uwielbiam, a jednocześnie przepraszam. Tak małą jestem duszą, że nie potrafię dostrzec, zrozumieć, że nie potrafię docenić tego wszystkiego, co otrzymuję. Uwielbiam Ciebie, Boże!

Proszę Ciebie, abyś pomagał mi w tym Nowym Roku otworzyć szeroko serce na Twoją obecność we mnie, na Twoją miłość. Abyś otwierał moje oczy na dary Twojej miłości, aby moje serce było wdzięczne i okazywało tę wdzięczność, by żyło uwielbieniem, dziękczynieniem Ciebie. Umocnij, proszę, nasze serca na ten rok, otwórz je i poprowadź tak, byśmy realizowali Twoje zamysły. Aby Twoja wola wypełniała się w nas, abyśmy cali już należeli do Ciebie. Pobłogosław nas, Jezu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>